AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Numeri Juaj pesonal !!!

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Numeri Juaj pesonal !!! Empty
MesazhTitulli: Numeri Juaj pesonal !!!   Numeri Juaj pesonal !!! Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:17 pm

Nėse i kushtoni vėmendje ngjarjeve tė rėndėsishme nė jetėn tuaj, duke filluar qė nga data e lindjes, e deri tek emri dhe mbiemri i juaj ( e cila gjithashtu konvertohet nė gjuhėn e shkronjave), nga numri i derės sė shtėpisė, data e regjistruar nė shkollė, data e diplomimit, data e martesės, data e ndarjes, e punėsimit, regjistrimi i automobilit, numri i letėrnjoftimit, lindja e fėmijėve, dhe gjithēka tjetėr qė ju bje ndėrmend si e rėndėsishme pėr ju, do tė befasoheni me faktin se dy apo tre numra tė njėjta nė tė gjitha ngjarjet sillen pandėrprerė.


Numrat megjithatė kanė mė tepėr domethėnie se qė na duket neve. Ato janė mė tepėr se shenja tė rėndomta qė i pėrdorim nė pėrlogaritje. Ato na ndihmojnė tė krijojmė rend nė jetėn tonė tė pėrditshme kaotike. Nėse i kushtoni vėmendje ngjarjeve tė rėndėsishme nė jetėn tuaj, duke flluar qė nga data e lindjes, e deri tek emri dhe mbiemri i juaj ( e cila gjithashtu konvertohet nė gjuhėn e shkronjave), nga numri i derės sė shtėpisė, data e regjistruar nė shkollė, data e diplomimit, data e martesės, data e ndarjes, e punėsimit, regjistrimi i automobilit, numri i letėrnjoftimit, lindja e fėmijėve, dhe gjithēka tjetėr qė ju bje ndėrmend si e rėndėsishme pėr ju, do tė befasoheni me faktin se dy apo tre numra tė njėjta nė tė gjitha ngjarjet sillen pandėrprerė. Ato numra nė kėtė mėnyrė e japin njė mesatare tė jetės suaj nė tėrėsi. Shtegu jetėsor i personave me vibrime tė njėjta tė vlerave dhe energjisė, janė tmerėsisht tė ngjashme, qė nga pamja e gjendjes shėndetėsore e deri te raporti me tė afėrmit etj.

Numri i juaj personal
Kodi peronal numerologjik paraqet shifrėn jetėsore, atė qė ua jep skeletin e gjitha lėvizjeve, karakteristikave, dėshirave, ngjarjeve, ngritjeve dhe rėnjeve. Kodi personal fitohet me bashkimin e emrit dhe mbiemrit se bashku me datėlindjen tuaj. Mund ta logaritni ashtu qė tė shndrroni ēdo shkronjė tė veēantė tė emrit dhe mbiemrit nė energji tė numrit. Ashtu do tė veproni duke e pėrdorur tabelėn numerike tė Chaldean-Hebrew-it.
Ndamas sėpari mbledhni shkronjat e emrit (tė konvertuar nė numra) nė bazė tė tabelės e pastaj ato tė mbiemrit. Deri sa tė pėrfitoni numrin njėshiftror pėr emrin dhe mbiemrin. Pastaj numrin pėrfundimtar njė shifror tė emrit mblidheni me atė tė mbiemrit sėrish deri nė nuvelin kur tė fitoni njė numėr njėshifror si rezultat.
Po ashtu edhe datėlindjen tuaj mblidheni deri tė fitoni numėr njėshifror.

• Shembull: Anita Marku, e lindur mė: 20.01.1979
• Anita = 1+5+1+4+1=12=1+2=3 - numri njėshifror i zbėrthyer pėr emrin Anita ėshtė 3
• Marku = 4+1+2+2+6=15=1+5=6 - numri njėshifror i zbėrthyer pėr mbiemrin Marku ėshtė 6
• 20.01.1979 = 2+0+0+1+1+9+7+9=30=3+0=3 - numri njėshifror i zbėrthyer pėr datėlindje - 3

Nė fund rezultatin pėrfundimtar nga emri, mbiemri dhe datėlindja mblidheni deri tė fitoni sėrish numėr njėshifror:
3+6+3=12=1+2=3
Pra personi me emrin Anita Marku e lindur mė 20.01.1979 ėshtė e udhėhequr nga numri 3.

Pėrjashtim pėr numrat 11 dhe 22
Ekzistojnė dy numra qė nėse fitohen si rezultat i emrit, mbiemrit apo datėlindjes, qė nuk duhet t'i zbėrtheni mėtej. Ato janė numrat 11 dhe 22. Nėse paraqiten kėto numra nė testin tuaj, atėherė thjesht si numra dyshifror bashkangjitni llogarisė sė mbledhjes me numrat tjerė.


Tabela e alfabetit numerik tė “Chealden-Hebrew-it”

A = 1 B = 2 C = 3 D = 4 E = 5 F = 8 G = 3 H = 5 I = 1 J = 1 K = 2 L = 3
M = 4 N = 5 O = 7 P = 8 Q = 1 R = 2 S = 3 T = 4 U = 6 V = 6 W = 6 X = 5
Y = 1 Z = 7 Ē = 3 ZH=Z dhe H SH=S dhe H NJ=N dhe JVETITĖ E PERSONIT NĖ BAZĖ TĖ KARAKTERISTIKAVE TĖ NUMRAVE

1
Energji e madhe, kreativitet, lider natyral dhe sundues, dashuria ndaj fėmijėve, luksit, argėtimit, kėngės dhe vallėzimit, tėrhjekshėri e madhe (atraktivitet madhėshtor), sharm natyral qė e fascionon gjininė e kundėrt. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: zemra, sytė, qarkullimi i gjakut

2
Ndjeshmėri, shpesh hipersenzibilitet, lėndueshmėri, pedantėri, besnikėri ndaj shtėpisė dhe familjes, nėnės dhe fėmijėve, mendje praktike nė matematikė, interesim pėr politikė, dell pėr vizatim, anim kah vendlindja dhe rrėnjėt (tė parėt e tij), tradicionalitet i theksuar, i kthyer kah e kaluara. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: lukthi, gjinjtė, dhe indi i butė dhe i fortė nė pėrgjithėsi.

3
Individualitet, dashuri ndaj udhėtimeve, interes pėr ezoteri, filozofi, sport, vende tė huaja dhe gjuhė tė huaja. Po ashtu talent pėr gjuhė tė huaja, besnik ndaj tė vėrtetės, luftėtar pėr tė drejtat e njeriut, mbrojtės i mė tė dobėtve. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Mėlqia, shpnetka, kryqet

4
Origjinalitet, ekscentrik, dashuri ndaj lirisė personale, jetė me moton “jeto dhe leri tjerėt tė jetojnė”, shumė miq, gjenialitet, intelektual i nivelit tė lartė, dashuri ndaj tė pahulumtuarės, i kthyer drejt ardhmėrisė.Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Kėmbėt – prej gjunjėve deri te themrat, sistemi nervor.

5
Komunikues, lėvizje, shoqėrim, i anueshėm kah tregtia dhe materializmi, mendje e shpejt dhe e shkathtė.Precizitet, interesim pėr modėn, bukurinė, dashuri ndaj natyrės, kafshėve. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Sistemi respirator (i frymėmarrjes), alergjitėe ndryshme. Sistemi nervor, lukthi, idhėza dhe organet e trejtes

6
Hedonistik nė ēasje ndaj jetės, i dashuruar nė bukuritė e tė gjitha llojeve, ndjenja pėr harmoni, interes pėr politikė dhe anim pėr veprimtari publike, posesiv, ka nevoj pėr dominim qoftė drejtėpėrdrejtė apo nė prapavi. E shprehur ėshtė nevoja pėr jetė nė qifte, nė martesė dhe familje! Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė:Qafa, ruazat e kurizit tė qafės, veshkėt, dhe pjesėt e zorrėve.

7
Gjetja dhe realizimi i “dashurisė jetėsore”, romantik, gjentilitet, butėsi, ndjeshmėri, senzualitet, besnikėri, anim kah religjioni, mistika, okultizmi, intuitė e fuqishme, kreativitet, talent pėr muzikė dhe valle, forma, ngjyra etj. Anon kah depresioni, tradicionaliteti dhe mbyllja nė vete. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė:Qarkullimi i gjakut, venat, kėmbėt dhe shputat, psiqika, sistemi nervor i ndjeshėm.

8
Pozitė e lartė dhe me rrespekt nė shoqėri, pėrgjegjėsi e shtuar dhe e theksuar, kriticizėm, maturi, dhe ftohtėsi nė ēasje, kujdes, dyshim, tradicionalitet, i mbyllur, dashuri dhe nevojė ndaj parave, materiales dhe sigurisė, person i themeltė dhe kėmbėngulės. Ka dell pėr skulpturė, arkitekturė, vizatim teknik etj. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė:nyjet, thonjėt, pjesėt ashtrore, flokėt, dhėmbėt, qarkullimi i gjakut.

9
Energjik, temperament i theksuar, mosdurim, i zėnė, aktiv, lėvizės, dinamik, kokėfortėsi, agresivitet, dashuri ndaj shpejtėsive dhe prestigjit, e theksuar vetia pėr tu potencuar dhe afirmuar. Edhe kėta janė lider dhe shefa tė lidnur. Janė direkt dhe tė sinqertė nė ēasje. Jotaktik por nė tė njėjtėn kohė zemėrgjėrė. Tė ngrohtė dhe besnik ndaj tė afėrmive. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Koka nė pėrgjithėsi, temperatrurat e larta, inflamacionet, lėndimet e llojllojshme dhe rėzimet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 40
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Numeri Juaj pesonal !!! Empty
MesazhTitulli: Re: Numeri Juaj pesonal !!!   Numeri Juaj pesonal !!! Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 2:12 am

Denis 4+5+5+1+3=18=1+8=9
9
Energjik, temperament i theksuar, mosdurim, i zėnė, aktiv, lėvizės, dinamik, kokėfortėsi, agresivitet, dashuri ndaj shpejtėsive dhe prestigjit, e theksuar vetia pėr tu potencuar dhe afirmuar. Edhe kėta janė lider dhe shefa tė lidnur. Janė direkt dhe tė sinqertė nė ēasje. Jotaktik por nė tė njėjtėn kohė zemėrgjėrė. Tė ngrohtė dhe besnik ndaj tė afėrmive. Pjesėt e ndjeshme tė shėndetit janė: Koka nė pėrgjithėsi, temperatrurat e larta, inflamacionet, lėndimet e llojllojshme dhe rėzimet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
 
Numeri Juaj pesonal !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Karakteri juaj
» Arma juaj e forte..
» Pozicioni Juaj I preferuar
» Embelsira juaj e preferuar !!!
» Lumturia juaj .... apo e personit qe doni ????

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: Te NdrYshMe-
Kėrce tek: