AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Moda: Pantallonat e shkurtra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Moda: Pantallonat e shkurtra Empty
MesazhTitulli: Moda: Pantallonat e shkurtra   Moda: Pantallonat e shkurtra Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:33 pm

Te luftosh temperaturat e veres dhe njekohesisht te dukesh seksi dhe joshes! Tashme ne plan te pare jane pantallonat e shkurtra si per meshkujt ashtu edhe per femrat, shorts dhe hot pants.

Ato jane praktike dhe shume elegante, dy karakteristika qe I kthejne ne veshje ditore per ditet e nxehta te veres. Si me pushime ashtu edhe ne qytet, mbahen ne cdo ore te dites dhe mbremjes, ne mijera versione dhe ngjyra. Jane zgjedhja ideale per te patur nje look te rehatshem, sado sportive apo klasik te duken. Madje ju sherbejne edhe per mbremjet mondane. Me pak fjale, keto pantallona jane aktualisht maksimumi I glamour dhe vishen edhe nga personazhet e famshem. Mund te jene prej mendafshi ose chiffon. Shkojne me sandale me taka te larta dhe cante e vogel ne formen e nje bizhuje. Per plazhin, I lihet dore e lire xhinseve te shkurtra, ndersa pambuku dhe linoja, I bejne keto pantallona protagoniste te stilit urban. Pra, ju japin mundesine t"i kombinoni si te doni dhe ti vishni ku te deshironi.
Moda: Pantallonat e shkurtra V261791
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Moda: Pantallonat e shkurtra Empty
MesazhTitulli: Re: Moda: Pantallonat e shkurtra   Moda: Pantallonat e shkurtra Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:38 pm

Gjate kesaj vere jane shume ne mode keto pantallona. Ne vitin 1933, Alice Marble, nje teniste nga San Francisco, doli ne fushen e lojes me nje pale pantallona te shkurtra. Ky ishte debutimi i pare ne nje shoqeri te qyteteruar, i pantallonave te shkurtra tek femrat. Ne ate epoke ishin te gjata deri tek gjunjte dhe vetem me vone gjate viteve 70, u bene edhe me te shkurtra duke marre emrin shorts hot pants. Edhe gjate kesaj vere, pantallonat e shkurtra plot ngjyra cilesohen glamour. Mjaftojne vetem pak metra stof per tu ndjere te lire, shik ose trendy. Keshtu sugjeron edhe stilisti Gianfranco Ferre per koleksionin e kesaj stine.
Moda: Pantallonat e shkurtra Shortslarge
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Moda: Pantallonat e shkurtra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Histori Te Shkurtra ....
» Sa rendesi i jepni Look-ut tuaj?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: MoDa DhE EsTetiKa-
Kėrce tek: