AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Lajme Nga Bota E Muzikes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Nga Bota E Muzikes Empty
MesazhTitulli: Lajme Nga Bota E Muzikes   Lajme Nga Bota E Muzikes Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 2:54 am

Paris Hilton pret nė besė Christina Aguileran
Shkruar nga Koha Ditore
e martė , 18 shtator 2007
Christina Aguilera ėshtė prerė nė besė nga Paris Hilton, e cila publikisht ka bėrė tė ditur se kolegia e saj, Aguilera, ėshtė shtatzėnė.

Aguilera (26) ėshtė hidhėruar nė kolegen e saj, sė cilės ia ka thėnė nė besim se ėshtė nė rrugė e sipėr pėr t`u bėrė nėnė. Nė natėn e ndarjes sė MTV shpėrblimeve, Paris Hilton para publikut ka deklaruar: “Dėshiroj qė tė gjithė ta pėrgėzoni shtatzėnėn mė tė re nė botė. Tė dua, je shumė e bukur”. Pas kėsaj Hilton ėshtė qortuar nga Aguilera, e cila ka dėshiruar qė kjo gjė tė mbahet nė fshehtėsi. Ajo ėshtė e martuar me producentin Jordan Bratman nga viti 2005.


Lajme Nga Bota E Muzikes Cristina
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Nga Bota E Muzikes Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Nga Bota E Muzikes   Lajme Nga Bota E Muzikes Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 2:59 am

Madonna takohet me Shimon Peresin
Shkruar nga Koha Ditore
e hėnė , 17 shtator 2007
Madonna dhe burri i saj, regjisori Guy Ritchie, janė takuar tė shtunėn pasdite me presidentin e Izraelit, Shimon Peres, nė njė takim qė ka zgjatur mė shumė se dy orė nė Beit Hanassi nė Jerusalem. Sipas zėdhėnėses sė presidentit, Peres dhe Madonna kanė kremtuar vitin e ri ēifut sė bashku, dhe i kanė dhuruar njėri-tjetrit libra tė shenjtė. Madonna ka fituar njė libėr tė Biblės ēifute, ndėrsa kėngėtarja i ka dhėnė presidentit njė kopje tė librit Zohar, tekst mistik qė ėshtė edhe baza e besimit Kabbalas.

“Presidenti dhe Madonna kanė diskutuar rreth mėnyrės pėr tė avancuar procesin e paqes, si dhe pėr pajtimin dhe tolerancėn nė gjithė botėn”, ka thėnė zėdhėnėsja e presidentit, Ayelet Frish. “Madonna i ka thėnė presidentit se ajo dėshiron qė tė promovojė kėto mesazhe nė kėngėt dhe librat e saj, dhe se pėr tė ėshtė shumė e rėndėsishme qė tė edukojė fėmijėt e saj me kėto ide. Ajo po ashtu ka thėnė se takimi me presidentin Peres dhe pritja e vitit tė ri ēifut sė bashku, pėr tė ka qenė njė ėndėrr e kamotshme qė mė nė fund i ėshtė plotėsuar”, ka shtuar ajo.
Madonna ka arritur nė Izrael tė mėrkurėn, por nuk ka folur me mediat, dhe takimi ishte i mbyllur pėr kamerat televizive.

Lajme Nga Bota E Muzikes Madonna17
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Nga Bota E Muzikes Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Nga Bota E Muzikes   Lajme Nga Bota E Muzikes Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 3:16 am

Ndalohet nga policia kėngėtarja Ingrid Gjoni

Patrullat e policisė kanė intervenuar tė martėn nė mbrėmje nė lokalin "Kanon" nė Tiranė, prej nga e kanė shoqėruar pėr nė polici, kėngėtaren Ingrid Gjoni, pėr shkak tė fyerjeve dhe kundėrshtimit qė iu ka bėrė ajo punonjėsve tė policisė.
Nė njė prononcim pėr Gazetėn Shqiptare, Gjoni ka thėnė se policia ia kishte bėrė pėr ‘inat’, por ka pranuar se ka pasur njė konflikt mes grupit tė miqve, me tė cilėt ajo ndodhej, dhe policisė.
Sipas kėngėtares Gjoni, ajo sė bashku me 14 miq tė saj, pėrfshi edhe Ēiljeta Xhilagėn, ishin duke u dėfryer nė lokalin “Kanon”, pas spektaklit ‘Miss Globe International’, kur pėr shkak tė njė mikeshės sė tyre, qė siē duket e kishte tepruar me pijen, ka ndodhur incidenti me policinė.
Pas 2 orėve tė kaluara nė polici, ku e kishte dhėnė deklaratėn me shkrim, Gjoni ėshtė liruar, bashkė me disa miq tė saj.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Nga Bota E Muzikes Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Nga Bota E Muzikes   Lajme Nga Bota E Muzikes Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 3:17 am

Kėngėtarja Tuna nxjerrė albumin e saj nė tetor

Muajt e fundit krahas angazhimit nė koncerte dhe mbrėmje tė ndryshme, kėngėtarja Tuna ėshtė duke punuar nė pėrfundimin e albumit tė saj – tė cilin planifikon tė nxjerrė nė treg nė muajin tetor.
Nė njė intervistė pėr revistėn “Spektėr”, Tuna ka shpjeguar se albumi i saj i ri do tė dominohet nga kėngėt e rrymave muzikore R&B.
Se a do tė jenė kėngėt e saj hite – ajo nuk e di, mirėpo ka thėnė se ‘tė paktėn e di tė bėj kėngė qė do tė dėgjohen edhe mbas shumė viteve”.
Sa i pėrket dashurisė Tuna ka thėnė se ajo dashuron 24 orė nė ditė dhe ēdo sekondė – ndėrsa nė zemrėn e saj dominon njė person, “i cili ėshtė i pozicionuar aty sepse e ka merituar”.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Nga Bota E Muzikes Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Nga Bota E Muzikes   Lajme Nga Bota E Muzikes Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 3:18 am

Adelina Ismajli shtatzėnė, apo jo?

Teknologjia e informacionit, nė kėtė rast interneti duket se ėshtė bėrė pėrgjues mirėfilli ‘havale’ pėr personazhet VIP, aktorėt, kėngėtarėt, politikanėt… Kėtij fati nuk i shmangen dot as VIP-at nga Shqipėria apo Kosova, tė cilėt shpesh bėhėn pre e ‘spiunimit’ tė ēėshtjeve qė prej atyre profesionale deri tė jeta private, ku sigurisht njė vėmendje tė veēantė tėrheqin thashethemet.

Kėngėtarja nga Kosova Adelina Ismajli, pėrkundėr komenteve pėr prezencė skenike tė papėrshkrueshme, pėr trupin dhe pamjen e saj sfiduese herė-herė e thjeshtė ndėrthurur me tradicionale/moderne e herė-herė ekstravagante deri nė paragjykim ėshtė njė shembull i mirė e ‘presė’ sė thashethemeve. Por pėrsėri dyshimet mbeten. Pas thėnies sė fundit qė faktikisht nuk rezultoi si thashethem ku thuhej se Adelina ėshtė shkėputur pėr njė kohė tė pacaktuar nga tė kėnduarit pas problemeve serioze me fytin, kėsaj here diēka mė e dyshimtė ka gjetur ‘shesh’ pėr t’u pėrhapur rrufeshėm nė trajtėn e thashethemit. Sipas lajmit nė forume tė ndryshme nė internet, fjala ėshtė pėr disa kilogramė qė kėngėtarja ka shtuar kohėt e fundit, aq sa ajo ka vendosur tė mos dalė mė nė skenė, duke shmangur kontaktet me publikun. Por jo vetėm kaq, ‘gojėt e liga’ e lidhin kėtė fakt me njė shtatėzani tė mundshme tė saj. Dyshimet rriten nė momentin kur njė tjetėr thashethem si ai pėr Diellza Kolgecin, kėngėtare, ish-Miss dhe modele nė Kosovė e cila mesa duket po e ndihmon kėto kohė Adelinėn pėr diēka tė paqartė, pėr tė cilėn kėngėtarja ‘rebele’ ka mė shumė se kurrė nevojė pėr ndihmė. Gjithsesi ende asgje nuk ėshtė konfirmuar apo pėrgėnjeshtruar nga Ismajli. Ne tė “Bluetooth” kemi provuar tė kontaktojmė si me Adelinėn, ashtu edhe me tė motrėn Zanfinėn por asgjė. Nisur nga ky fakt, nėse lajmi pėr shtatzaninė ėshtė i vėrtetė, gjithcka qė mbetėt ėshtė te zbulohet se kush ėshtė babai i fėmijės.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Lajme Nga Bota E Muzikes Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Nga Bota E Muzikes   Lajme Nga Bota E Muzikes Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme Nga Bota E Muzikes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 10 Miliarderet e muzikes....
» Foto Nga Vipat E Muzikes
» Lajme nga futbolli ...
» Lajme nga Bisnesi....
» Lajme Sociale ....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MULTIMEDIA :: MuZikA ShqiPtaRe-
Kėrce tek: