AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.*

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
DarKneSS
AneTaR I Ri



Numri i postimeve : 20
Registration date : 30/08/2007

*.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Empty
MesazhTitulli: *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.*   *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 12:55 am

Flisni Ketu Per Diasporen Shqipetare,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

*.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Empty
MesazhTitulli: Re: *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.*   *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 2:34 am

Ca eshte kjo? confused
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

*.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Empty
MesazhTitulli: Re: *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.*   *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Icon_minitimeSun Sep 23, 2007 12:10 am

Vendlindja ju prźt
si foleja zogun shtegtar
kthehuni te gjithe
kudo qe jeni mergimtar

Ju presin nenat
tek pragu i shtepis
askund s`ka vend me te mire
se toka e Arberis


Jete pa jete
pa kuptim, pa emer
i nemur, pa zemer.

Buka s`eshte si buka
as uji si uj
e rend? eshte jeta
ne dhe te huaj.

Mbremjet vijne te zymta
malli shperthen vullkan
gjumi merr arratine syri lotin s`e mban.



Ketu jam nje askush
digjem
si nje dru ne prush.

Vetem ne vendlindje
jeta ka kuptim
Vetem ne vendlindje
kthehet emri im.

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

*.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Empty
MesazhTitulli: Re: *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.*   *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Icon_minitimeSun Sep 23, 2007 12:11 am

Prej vendlindjes u largove,
more udhet e gjata!
Kurre nuk u gezove,
as nga dita e as nga nata!

Si skllav ty te trajtuan,
kudo qe ti jetove!
C'do te drejte ta mohuan,
por prape ti rezistove!

Emigrant emrin e pate,
ne toke te huaj ku ishe!
Rehat s'bere as ne gjume nate,
se mendjen ne vendlindje e kishe!

Ne atdhe me mall te prisnin,
nena jote dhe babai!
Me sy donin te te shihnin,
motra e vogel dhe vellai!

Ne atdhe te prisnin shoket,
dhe shoqet qe pate lene!
Atje te priste edhe vajza,
qe fjalen i pate dhene!

Nga drejtimi qe pate ikur,
te gjithe syte shpesh i drejtonin!
Me mendimin qe mjafte, te kishin pritur,
dhe se se shpejti do te te shikonin!

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content





*.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Empty
MesazhTitulli: Re: *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.*   *.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.* Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
*.*.* Diaspora Shqiptare *.*.*.*
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Diaspora e re shqipetare
» Kinemaja Shqiptare
» Flamuri Shqiptare
» Nje te diele me Vip-a shqiptare
» Arkitektura Shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ME AFER NJERI TJETRIT :: DiAspOra ShqiPtaRe-
Kėrce tek: