AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur Empty
MesazhTitulli: Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur   Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 3:01 pm

Masiela Lusha eshte shqipetarja qe po ngjit c'do dite shkallet e hollivudit. Masiela Lusha ka lindur Tirane ne 23 Tetor 1985, e bija Maks dhe Daniela Lusha .Per nje jete me te mire dhe me shume shance,bashke me nenen e saj, ajo ne moshen 7 -vjece u larguan per ne drejtim te USA. Stacioni i tyre ishte Macombo qyteze ne Michigan, pasi te afermit qe bene te mundur sponsorizimin dhe mbeshtetjen e tyre jetonin po aty.
Shume shpejte jeta e saj rrodhi ndryshe. Ishin rekordet e nje kasete te mamase se saj qe beri kur Masiela beri pozimet e para si top modele e shkolles se saj.

Masiela Lusha (born 23 October 1985) is an Albanian-born actress and writer. She was born in Tirana, Albania and her family moved to the United States when she was seven.
At the age of twelve, she published a book of her poetry written in both Albanian and English. She became an actress and played Carmen Lopez in the first five seasons of ABC's The George Lopez Show. Her character on the show also writes poetry. However, unlike her character on the show, she is not Latina. She's also appeared in the films Summoning and Cherry Bomb. John Robert Powers
Ku aty mesoi dhe mori mesimet e para duke u shoqeruar dhe me
fotografira. Keto te fundit ne 1998 e bene qe te udhetonte drejt
Kalifornise per te mare pjese ne nje pasarele mode ku ishin 600
pjesemares,ku u zgjoll ne treshen me te mire.
Prezantimi i talentuar i saj terhoqi dhe vemendjen e shume personaliteteve ku nje prej tyre ishte dhe Presidenti USA
Bill Clinton , ai u shpreh,:"Ju jeni e ardhmja e vendit juaj dhe une te inkurajoj qe te vazhdosh te shfrytezosh talentin tend kreativ qe te jesh e pregatitur kur gjenerata jote te udheheqe vendin tend ."

Ne viziten qe pati tek te afermit e saj ne Austri,ajo u frymezua me ndjenjat e moshes dhe i hodhi gjurmet e saj te para te poezise,ku ne moshen 12-vjece ajo botoi librin e saj poetik "Inner Thoughts" ne Anglisht dhe shqip.
Ky botim e beri Shkrimtaren me moshe me te re ne bote.
Ajo u shpall tek 10 me te talentuarat poete ne Ameriken Veriore.


Veren e kaluar ajo shkruajti : "The Group", "Starla", "Nela dhe "Maylee". Masiela ka luajtur ne role teatrale si "Charlie and the chocalate Factory" , "Borebardha", "Last Dress Rehearsol" , "The buzz".

Masiela eshte bere tashme me se e njohur tek shikuesit.
Ajo eshte bere me se e besueshme me zerin e saj ne rolin "carmen" ne shume serialin "George Lopez" i cili transmetohet nga kanali gjigand Amerikan ABC
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur Empty
MesazhTitulli: Re: Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur   Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 4:49 pm

Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur 194840284

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Masiela Lusha - Buzqeshja me e bukur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqipetarja ... Kjo e bukur
» Cili eshte kujtimi me i bukur i jetes tuaj?????
» Cila Kengtare Eshte Me E Bukur 1:Ciljeta Apo 2:Elvana Gjata.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: VIP ZONE :: LajMe DhE ThaSheTheMe ViP-ash-
Kėrce tek: