AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Perse largohemi nga Shqiperia !!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Perse largohemi nga Shqiperia !!!! Empty
MesazhTitulli: Perse largohemi nga Shqiperia !!!!   Perse largohemi nga Shqiperia !!!! Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 8:21 pm

Duket se per shume shqiptare jeta ne vendin e tyre esht shume e veshtire dhe ne dy dekatat e fundit nje numer i jashtzakonshem eshte drejtuar vendeve te tjera per te siguruar jeten.
Pse u larguan dhe vashdojne te largohen jashte vendit?
A jane ato arsye ekonomike,poletike,sociale,personale,apo nje perzerje e tyre?
Pse largohen shqiptaret????
Mendoj se kjo nuk do shum sqarime.
Nuk ka pune, mossiguria per te ardhmen,rremuja,korrupsioni,shendetsia,
ne degratim ,mossiguri si femer te dalesh ne rruge,mbizoterimi i ligjit te agliatorve ,kush esht me i forti, thjesht nuk ke vlere si njeri kur nuk ke perkrahje,kur nuk ke para ,je askushi.
THjesht nuk ka perspektiv.
Ne mund te kthehemi mbas 20vjeteve por ateher jane zbardhur floket.
Opinjoni im eshte se nje pjese e shqiptareve u larguan nga kushtet shume te veshtira ekonomike.
Por pjesa me e madhe mendon se ne kurbet do ta gjej parajsen,
se njerzit qe kane levizur kane bindur bashkqytetaret e tyre se ne kurbet njeriu gjen parate ne tok.
Mendoj se shqiptari e pranon perbuzjen e cdokujt tjeter ,te punoj cfare do dhe ta fitoj lekun si mos me keq vetem te mos e udheheq shqiptari.

PSE LARGOHEMI NGA SHQIPERIA ?????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Perse largohemi nga Shqiperia !!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Perse shpesh here dashurohemi pas njeriut te gabuar?
» Shqiperia Socialiste
» A ju mungon Shqiperia ?
» Shqiperia - A mendoni te ktheheni ?
» Shqiperia , kampione e rryshfetit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ME AFER NJERI TJETRIT :: BaShkėAtdhEtaRėT NėPėR BoTė-
Kėrce tek: