AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 "I humburi” i Kongolit flet anglisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

"I humburi” i Kongolit flet anglisht Empty
MesazhTitulli: "I humburi” i Kongolit flet anglisht   "I humburi” i Kongolit flet anglisht Icon_minitimeFri Nov 09, 2007 10:44 pm

Pas perkthimit ne shume gjuhe boterore, keto dite romani “I humburi” i shkrimtarit qe po botohet gjeresisht ne bote, Fatos Kongoli, ka dale ne qarkullim ne librarite e Britanise se Madhe. Vepra e Kongolit eshte botuar ne gjuhen angleze nga shtepia botuese “Seren” ne Uells dhe romani eshte perkthyer nga Robert Elise dhe Janice Mathie Heck. Ne promovimin e librit, autori u ftua te merrte pjese. Botimi i tij u mundesua fale cmimit qe iu dha atij nga “Pen Club” britanik per vitin 2007. U organizuan nje varg takimesh ne Universitetin e Bangorit (Wales), ne Oksford dhe ne librarine “Foyles” ne Londer, me e madhja dhe me e rendesishmja e kryeqytetit britanik. Ne te gjitha promovimet personalitete te jetes kulturore dhe universitare vleresuan lart romanin e Kongolit, si nje veper befasuese qe do te ngjalle interes dhe do te mirepritet nga lexuesit anglishtfoles.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"I humburi” i Kongolit flet anglisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hapni RRugen re se erdha une ik aty se jom tap :P
» "New York Times ": Si hoqi Berisha qindra oficere
» Prinderit ne panik:"Larg mostren nga shkolla... "
» Themelohet cmimi pagezuar "Niko Nikolla"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: LeTėrSiA-
Kėrce tek: