AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Disa teste dashurie ....

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 6:18 pm

SHIKIMI I JUAJ MBI DASHURINĖ
Asnjė njeri nė kėtė planet njėjtė nuk e pėrjeton njėjtė dashurinė. Disa ėndėrrojnė dhe vetėm ėndėrrojnė. Tė tjerėt e dijnė se deri sa largė mund tė shkojnė. Pėrveq kėltyre ka edhe fatalista, pėr tė cilėt jeta dhe dashuria ėshtė aventurė e bukur. Cilės kategori i takoni ju? Nė pėrpjekje pėr tė gjetur pėrgjigjen nė kėtė pyetje, filloni me kėtė test…

1) Ėndėrroni se dashuria e juaj ėshtė:
a) intrigante dhe senzuale
b) tė rrezikshme dhe pasionuese
c) romantike dhe tė qėndrueshme

2) Te personat e gjinisė sė kundėrt, e para qė e vėreni ėshtė:
a) bukuria
b) siguria
c) sharmi

3) Takoheni me dike qė din tė komentoj fatin nė letra. Si do tė veproni?
a) i lejoni t`jua komentoj fatin tuaj nė letra
b) jeni tė bindur se ėshtė sharlatan
c) nuk i lejoni t’ju shikoj fatin nė letra

4) Nga partneri pritni t’jua pushtoj zemrėn me:
a) seks
b) gjėra praktike
c) ėndėrra pėr dashuri tė pėrjetshme

5) Do tė dėshironit qė takimin e parė ta pėrfundoni:
a) me puthje tė zjarrtė
b) vetėm duke biseduar
c) nė kinema

6) Ardhmėria ėshtė:
a) e paparashikueshme
b) mė e mire se e tashmja
c) me riziqe

7) Nuk e duroni:
a) budallakinė
b) agresivitetin
c) tė folurit e kotė

Cool Do tė dėshironit tė ishit:
a) romantik
b) misterioz
c) ngazėllyes-e

9) Ngjyra qė ju mė sė shumti e adhuroni ėshtė:
a) e verdha
b) e kuqe
c) e kaltėr e ēeltė

10) kur i mbyllni sytė mendoni nė:
a) punėn tuaj
b) partnerin
c) nė njė shkretirė tė vetmuar

TABELA E REZULTATEVE

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a) 3 1 1 3 1 2 2 1 3 3 b) 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2
c) 1 3 3 1 3 3 3 3 1 1

Prej 10-16 pikė:

Ėndėrrimtar. Tė ėndėrruarit pėr ju ėshtė dēka pa tė cilėn nuk mund tė jetoni. Jeni tejet romantic dhe shpesh mbylleni nė botėn tuaj fantastike. Idetė mbi dashurinė janė shumė large realitetit, dhe e gjithė kjo pėr arsye se i frikoheni se dashuria juaj nuk do tė ket sukses. Kur mendoni pėr personin e caktuar, e idealizoni atė dhe gjithēka qė shihni para syve ėshtė nė frymėn e ndjenjave. Lehtė bėheni rob i ndjenjave duke pritur dashurinė e pėrhershme. Por koha e pėrrallave, tashmė e sa kohė ka kaluar!

Prej 17-23 pikė:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk ėshtė e pėrbėrė nga idetė e mėdha, por vetėm nga emocionet. Ato ju shpiejnė nėpėr jetė, ju udhėzojnė dhe ju japin kėnaqėsi. Jeta ėshtė aventurė e bukur dhe gjithnjė nga ajo merrni anėt positive tė saj. Ju mire e dini se pėrmbushja e dėshirave nuk varet vetėm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumė durim pritni dashurinė e jetės suaj. Keni mjaftė aftėsi dhe imagjinatė pėr t’i nxitur ėndėrrat tuaja.

Prej 24-30 pikė:

Realist. Keni aftėsi tė analizoni, tė kuptoni shumēka dhe tė dini se ku i keni kufijtė. Kjo ju bėnė person realist. Gjithnjė kacafyteni me probleme, ndėrsa ėndrrat ju shėrbejnė tė i pėrmbushni disa dėshira tė vogla. Pėr ju dashuria ėshtė shumė e rėndėsishme, por qė ajo ėshtė vetėm njė pjesė e jetės. Problemet i zgjidhni pa pritje tė mėdha. Ju jetoni nė tė tashmen. Ėndrrat tuaja mund tė plotėsohen, ngase nuk ėndėrroni asnjėherė pėr personat e paarritshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 6:23 pm

TEST PĖR NJOHURITĖ TUAJA

Vlerėsimin mund ta bėni me poena, prej 0 - 5

1. Kur jeni nė bibliotekė, kėrkoni libra...

a) qė shpjegojnė se si arrihet suksesi, nė jetė / 5
b) ato qė ua preferojnė tė tjerėt / 2
c) interesante dhe jo tė rendomta / 3

2. Shakanė e pranoni si:

a) argėtuese dhe zbavitėse / 5 ,
b) tallėse / 1 ,
c) si diē fare tė zakonshme / 2

3. Kur dikush qesh nė llogarinė tuaj, ju:

a) zemrohėni tepėr / 0
b) ia ktheni me tė njejtėn masė / 1 ,
c) qetas ia bėni me dije se nuk ėshtė i nivelit tuaj / 5 ,
d) tregoheni indiferent / 0

4. Ēka preferoni nė shoqėrinė tuaj:

a) besnikrinė / 3,
b) Intelektin / 4 ,
c) dinakėrinė / 1 ,
d) bukurinė / 3
e) sinqeritetin, kur e dini se edhe tė tjerėt janė tė tillė! / 5

5. Gjatė njė bisede shoqėrore flitet pėr kibernetikėn, ju:

a) vazhdoni me kureshtje tė dėgjoni / 2
b) reagoni, ē’ėshtė ajo?!. dhe inkuadroheni nė bisedė / 3
c) shtireni, sikur e dini se pėr ēka bėhet fjalė, dhe lejoni qė biseda tė vazhdon mė tej / 0
d) nuk ju intereson, ngase ėshtė diē e re pėr ju / 1
e) nuk ndėrmerrni asgjė, ngase e dini pėrēka bėhet fjalė (Pėr ..........................................) / 4

6. Teologjia, ėshtė shkenca mbi:

a) Gjithėsinė / 0 ,
b) Planktonet Oqeanike / 0 ,
c) Kiminė Organike / 0 ,
d) Studimin e fesė (konfesionit) / 5 ,
e) Yjet dhe galaksinė / 0

7. Dashurinė e parashikoni si tė:

a) nevojshme / 3
b) pėrditėshme / 2
c) pėrjetshme / 4

8. Dashuria tė bėn tė:

a) lumtur dhe krenar-e / 3
b) temperament-e dhe pakėz gjeloz-e / 1
c) krenar-e dhe tė luhatshme-ėm / 1
d) optimist-e / 2
e) pesimist-e dhe nazeplot / 0 ,
f) forcon imunitetin, por edhe urrejtjen! / 2

9. Me tė dashuren- in preferoni:

a) erotikėn dhe miklimin / 4
b) elegancėn / 3
c) indiferencėn / 0
d) tė kaluaren / 0
e) ardhmėrinė / 4
f) shetinė buzė liqenit / 2

10. Pushimin veror do dėshironit ta kaloni nė:

a) Hotel luksoz / 2
b) Vilė tė huazuar / 2
c) Floridė / 3
d) Hong Kong / 2
e) Ujėdhesat e Kanarineve / 3

11. Pasuria materiale ėshtė:

a) e nevojshme, pėr njė jetė tė lumtur / 3
b) rezultat i punės sime / 2
c) s’ėshtė mbi tė gjitha, por jetėn e bėn mė tė kėndshme dhe mė tė lumtur / 4

12. Puna:

a) tė relakson / 2
b) tė bėn tė pamvarur dhe tė lumtur nė jetė / 5
c) tė lodhė / 2

13. Bashkėshortėsia ėshtė:

a) ajo, qė unė e ėndėrroi / 1
b) institucion kompleks, qė ndėrtohet me dashuri, mirėkuptim dhe respekt tė qiftit, ndaj njėri tjetrit / 5
c) sinonim, pėr tė martuarit / 0


14. Jeta seksuale nė bashkėshortėsi:

a) ėshtė sadizėm / 0
b) nese ėshtė e bujshme, forcon besnikėrinė, por jo edhe ndaj flirtit / 0
c) ėshtė komponent i rėndėsishėm pėr dashurinė, ruajtjen, forcimin dhe kompletimin e saj / 5
d) kėnaq, njerėzit me prirje (epshe) nimfomane / 1

15. Sėmundjet venerike, perhapen kryesisht- pėrmes:

a) Shiringave jo sterile / 0
b) Mushkajave / 0
c) aktit seksual / 5

16. SIDA (AIDS) ėshtė sėmundje e pashėrueshme (vrasėse), nėse:

a) personi, infektohet me virusin e sidės (HIV- virusin) / 5
b) bartet me qėllim prej mashkullit, ke femra, dhe anasjelltas (dėnohet sipas ligjit) / 5
c) bartet nga femra- mashkulli nėse nuk pėrdorin prezervativėt / 5
d) bartet pėrmes shiringave jo tė sterilizuara / 5
e) nuk bartet pėrmes kėtyre qė u cekėn mė lart! / 0
f) bartet pėrmes transfuzionit tė gjakut (plasmės) sė infektuar me HIV-virus / 5

17. Narkomania ėshtė:

a) mvarėsia ndaj, narkotikve (drogės) / 5 ,
b) dėshirė, ireale / 1
c) ndjenja e vetkėnaqėsisė, pas pėrdorimit tė Ekstasy / 2
d) pasojė e aplikimit tė gabuar, tė Tam-Tamit Afrikan / 0

Rezultati:

Deri nė 11 poena - njohuri tė pamjaftueshme
Deri nė 21 poena - njohurit duhet thelluar, lexoni mė tepėr
Deri nė 35 poena - njohuri solide
Mbi 50 poena - Ju lumtė, ju keni njohuri tė gjithanshme

P.S. Pėr tė gjithė: Nėse Pyetjet Nr. 15, 16 , 17 nuk jeni tė sigurt se si tė pėrgjigjeni, gjithsesi kėrkoni literaturė adekuate, nė mėnyrė qė tė jeni tė informuar pėr jetėn seksuale, dhe pasojat nėse nuk mbrohemi me kohė nga sėmundjet, qė mund tė barten pėrmes aktit seksual!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 6:35 pm

SA JENI NJERI ROMANTIK-Psikotesti

Pėrgjigjuni me sinqeritet mundėsisė qė mė sė shumti ju pėrshtatet sitatės tuaj dhe lexoni prognozėn, pasi t`i mbledhni pikėt nė tabelė. Ju dėshirojmė argėtim tė kėndshėm.

1. Partneri Ju ftonė nė darkė. Mė shumė do tė ju pėlqente atmosfera:
a) - shtėpiake nė banesė tė partnerit
b) - restoranti me specialitete tė mrekullueshme
c) - Darka me qirinjė e muzikė tė lehtė e tė qetė

2. Mikut tuaj i bleni dhuratė pėr ditėlindje. Do tė zgjedhni:
a) - dhuratėn qė do ta pėrkujtoj pėrjetė nė ju.
b) - atė qė dini se i nevoitet.
c) - dhuratėn qė besoni se do t`i pėlqej.

3. Pėr tė parėn herė delni nė takim me personin qė ju tėrhjek. Do tė zgjedhni:
a) - kinemanė pėr ta shiquar ndonjė film dashurie apo ndoshta ndonjė dramė.
b) - shėtinė pranė lumit nėpėr natė me hėnė.
c) - shkuarje nė restaurant ose nė disko.

4. Miku ua tregon nė besim se frikohet se do ta braktis partneri. Ju veproni:
a) - i thuani se nėse kėshtu ndodhė, nuk e vleni njė partner tė tillė.
b) - i tregoni mėnyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e kėshilloni qė haptas tė bisedoj me tė.

5. Pėr pritje tė viti tė ri, mė me dėshirė do tė zgjedhnit:
a) - ambientin malor pėrplotė borė pran dritės sė kaminit dhe shoqėrisė sė hareshme.
b) - atmosferėn shtėpiake me disa miq tė zgjedhur.
c) - restorantin luksoz me muzikė tė kėndshme.

6. Nė mendimin se si do tė ishte qė me partnerin e zgjedhur nga ju tė kaloni njė kohė nė njė ishull tė shkretė (vetėm ju tė dy), Ju bie ndėr mend:
a) - krahas natyrės sė bukur, nuk do tė ishte dhe aq keq ndoshta.
b) - do tė ishte ndoshta interesante e romantike.
c) - ndoshta do tė ishte jokomforte dhe madje e rrezikshme njė gjė e tillė.

7. Mė sė shumti adhuroni tė shikoni.
a) - filmat aksion apo luftarak
b) - dramat apo komeditė
c) - melodramat apo filmat me tema dashurie.

8. Krevati i ėndėrrave tuaja ėshtė:
a) - pėrplotė jastuke tė vogla tė buta nga mėndafshi me baldakin
b) - i hapėt, i pėrshtatshėm me vija tė drejta
c) - masiv, stilik me savat

9. Sikur tė mundeshit qė tė udhėtonit nėpėr kohė, do tė zgjedhni kohėn:
a) - periudhėn kur tashmė keni jetuar tė lumtur
b) - romantike tė kalorsėve dhe damave tė pallateve.
c) - ardhmėrinė mė tė bukur.

10. Sikur tė krijonit ju kreacione pėr modėn e femrės do tė bėnit:
a) - tesha tė thjeshta, tė pėrshtatshme dhe sportive.
b) - robe elegante nga materiali i butė.
c) - robe tė pasuruara me dekore, shkėlqyese dhe me shumė dantellė.

Tabela e rezultateve

Pyetja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a). 1 5 3 1 5 3 1 5 3 1
b). 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3
c). 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5

Prej 10-20 pikė:

Vėshtirė se dikush do tė mund t`ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe tė kthyer nga realiteti nė masė tė plotė. Pėr romantik thjesht nuk keni shije. Nė kohėn nė tė cilėn jetoni, gjindeni pėr mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjenė mjaft nxitje nė realitetin e pėrditshėm. Ndonjėherė ankoheni pėr atė qė nuk ėshtė mė konforte dhe mė e pėrshtatshme, qė tė mund tė keni mė pakė probleme dhe tė jetoni mė mirė.

Prej 21-39 pikė:

Nuk jeni se tepermi romantik por nuk mund te thuhet se fare nuk e keni kete veti.Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe ju mbeteni te befasuar me veten tuaj.Ne raste speciale kur jeni te kaptuar me sentimentalizem , me ndjenja xhentile per te dashuruar , ju zgjohet romantizmi i fjetur . Atehere dini te enderroni dhe te kenaqeni ne atmosferen e muzikes se qete dhe qirinjeve , madje dhe te shikoni ndonje film ,me me shume melodrama , qe do ju pelqente

Prej 40 - 50 pike:

Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qe kenaqen me muzike te qete e me atmosferen e qirinjeve , ne qiellin plot me yje , prane vallezimit te detit , ne naten e sperkatur me rrezet e argjenda te henes . Para se gjithash i besoni dashurise , dhe thjesht kur dashuroheni ngeleni "pezull ne ajer " duke levituar ne enderrat romantike , ne muzike dhe aroma qe ju zgjojne ndjenja te vecanta ,te kendeshme . Do ju pershtatej koha e krinolineve, e kalorseve dhe damave te tyre ne pallat . Por dhe ne boten ne te cilen jetoni jeni mjaft romantike . Me siguri cdo mbremje dilni e percillni perendimin e diellit dhe lindjen e henes . Prandaj per ju kjo bote ka mjaft romantizem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:17 pm

PearL vallaj shume pytje qekan.. gjithsesi kur te kem me teper kohe do ti pergjigjem.. ti e di qe sme rrihet Razz .. kalofsh mire yllo Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:19 pm

ik re ik qenka bo supersticjoz njoni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:20 pm

po ti me run mu ku shkruj re kokcic Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:21 pm

ik re dreq se po shikoja kush po shkruante ti je vetem dhe po te kthej pergj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:21 pm

lol.. ik re se me kishte marre malli me shkruj ne ket forum Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:23 pm

kujt i thua qekur kam ardh ne itali kam 1 muaj tani u futa lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:23 pm

po chati ne forum nuk qeka me rE ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:26 pm

eshte ne fund te faqes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 1:11 am

He re ju te dy e bet chit-chat ketu eeeeeeeee? Hmmmmm Grindje Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 3:51 pm

ca do bejme ku na del flasim Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 4:17 pm

Tema e pare:

1- a. 1
2- b. 2
3- c. 3
4- b. 2
5- a. 1
6- c. 3
7- c. 3
8- a. 1
9- b. 2
10- b. 2 Pike.

Total: 20 (me duket)

Prej 17-23 pikė:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk ėshtė e pėrbėrė nga idetė e mėdha, por vetėm nga emocionet. Ato ju shpiejnė nėpėr jetė, ju udhėzojnė dhe ju japin kėnaqėsi. Jeta ėshtė aventurė e bukur dhe gjithnjė nga ajo merrni anėt positive tė saj. Ju mire e dini se pėrmbushja e dėshirave nuk varet vetėm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumė durim pritni dashurinė e jetės suaj. Keni mjaftė aftėsi dhe imagjinatė pėr t’i nxitur ėndėrrat tuaja.


Kjo qekam un ee? cja fusni kot.. Jeta nuk eshte vetem aventure e bukur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Disa teste dashurie .... Empty
MesazhTitulli: Re: Disa teste dashurie ....   Disa teste dashurie .... Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Disa teste dashurie ....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si duhet te jete nje lidhje dashurie ????
» Disa permbldhje kengesh nga dj_denis = Diabolica house
» Letra dashurie
» Histori Dashurie
» Poezi Dashurie

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DaShuRi DhE PasiOn-
Kėrce tek: