AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Poezi Dashurie

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 12:00 am

DASHURI,URREJTJE,ADHURIM

I dua fjalet e tua,zerin

tend
pa to s do mund te jetoja
me japin kurajo
ato jane shpresa dhe jeten time do ti besoja(dashuria)

Urrej

menyren e te ecurit tend
te duket vetja mbret mbi mbreter
por je si te gjithe te tjeret, besome
qe dashurin e hedh

mbi nje leter(urrejtje)

Adhuroj shprehin e syve tu
per mua jan ferri e parajsa
mes atyre syve linda

perseri
aty ndodhet dielli dhe rete me shi
Jeta ka shum fatkeqsi
por njohja me ty ishte

mrekulli(adhurim)

Akoma sot nuk e besoj
qe te dua,te urrej dhe pastaj te adhuroj
Le te mbetet si rrefren
si

fillim,vazhdim,mbarim
le te mbeten tri fjale
DASHURI,URREJTJE,ADHURIM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 12:02 am

Mos shko tek urrejtja

Mos e ler urrejtjen te te ēoje

ne shtepine e vet,
falenderoje per ftesen dhe mos shko
Urrejtja eshte zonje e padrejte,
trajton njerzit me te

keq,
trajton zemrat pa respekt
I dashuri im mos shko tek urrejtja ,
eshte shtepi me nam te keq

Te dua si lotin qe e derdhi per ty,
e se

te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si vdekjen, qe e dua pa ty,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te

dua si djallin ne pabesi,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si furtuna don stuhi,
e se te dua aq

shume, ti mos me mbaj meri
te dua si inatin ne xhelozi,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si

zhgenjimin ne padrejtesi,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si verbimin ne nje fshehtesi,
e se te dua

aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si shikimin ne nje dashuri,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si

dashurine qe kam per ty,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeSun Sep 23, 2007 3:02 am

Kur malli te te ket marr
dhe un te mos jem aty,
mbyll syt dhe me thirr
se un do te jam atyyy.

Kur buzet te jen thar
dhe puthja te mungon
hap dritaren dhe lutju henes
se puthjen time ajo ta dergon.

Kur ti te ndihesh ne vetmi
dhe zemra kur te qan ,
zhytu ne kujtime dhe,
mua do t'me kesh pran.

Kur ti te me duash
dhe pran te mos me kesh
hap dritaren dhe fluturo
dhe me kujto per jete....I Dashuri Im!

I dashuri im,
tė kam dashur,
kėshtu e tėra

Sa je dashur ti nga unė
ashnjė burrė nė botė
nuk do tė jetė mė.

Nuk do tė shfaqen mė
nė botė
lidhje tė tilla dashurore

kaq pėrkushtime tė besnikrisė
sa tė kam dhėnė unė
nuk do tė kenė mė dashnorėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeSun Sep 23, 2007 3:06 am

FUNDI

Sa e tmerrėshme qė ėshtė kur njė njeri
qė e don me zemėr,di ta marr shpirtin pėr sė gjalli
ėshtė shumė e ēuditshme se si njerėzit ndryshojnė!

Tash mė gjithēka ka mbaruar
tė lutėm mos mė merr tė pa shpirt
tė desha mė zemėr,dhe ende tė dua
por jeta na ndau nė dy rrugė tė gjata
ajo dashuri qė ishte dikur...mė nuk ėshtė
sepse ti je ai qė i hodhe njė plumbė mbi dashurinė tonė

Mos qaj tash....ti je viktim e dashurisė sonė
por ende tė dua?
Nėse nuk mund tė mė duash

Nėse nuk mund tė mė duash,
i dashuri im,
mė fal pėr dhimbjen time.

Mos mė shiko tė lutėm pėrbuzėshem,
nga larg.

Do tė rikthehem nė qoshen time
dhe do tėrri nė terr.

Me tė dyja duart e mia
do tė mbuloj
trupin tim lakuriq.
Fyerja...

Nėse unė tė kam fyer
Dije se nė heshtje kam qarė

Nėse unė tė kam dėshpruar
nė zemėr ndjeva plagė

Nėse tė kam kėrcnuar me fjalė
kuptova peshėn e gabimit tim

Nėse unė...nėse unė...nėse unė...
por tė humba pėrgjithmonė.
Mos qaj kur te ndjesh dhimbje
e shpirti te ndjej vetmi
Mos qesh kur gezimi te pushton
e fati te lumturon

Mos hesht kur s'di te falesh
e mos fal
nese s'hesht dot

Mos u trishto kur jeta te braktis
mos degjo kur te thone "beso"
Mos dashuro nese s'te dashurojne
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 3:12 am

Nga sytė e tuNga sytė e tu,
buron
njė dritė e mirė.
Kjo dritė,
ka kohė
qė mė mungon…
Mė duket
vetja
shkretėtirė,
dhe
ti,
oaz,
qė mė tundon.
Jemi
kaq larg…!
(ndonėse dy hapa)
Mos e zgjat
dorėn
me ngurim.
Se digjem,
digjem
porsi flaka,
dhe,
mbetet
veēse,
hiri im!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 3:14 am

Ėndėrr ...

Mbrėmė,
gjithė natėn
isha me ty...
T’i kėputa
venat…
T’i zbėrtheva
eshtrat…
T’i gjakosa
flokėt…
Tė putha
nė sy.
Mbrėmė,
gjithė natėn,
isha
me ty.
Por,
nė mėngjes,
s’munda
tė tė rikrijoja…
S’mė dilnin
gjymtyrėt.
S’mė mjaftonin
flokėt.
Buzėt
e kafshuara,
fytyra
e plogėt.
Dhe,
ika…
Ika,
mora malet…!
Zjarri,
qė kam brenda,
as shuhet…
As falet...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
miraa
I/E RespektuarNumri i postimeve : 53
Registration date : 27/09/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 8:36 am

poezi te mira me omg me bere te mendoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 1:54 am

Sa bukur i kaluam bashk ditėt tona,
Mendonim se krejt kjo botė ėshtė e jona...
Dikur mė shikoje me plot dashuri
Vall si erdhi mes nesh kjo tradhti ?
Tani kur tė shoh po mė digjet zemra
E ti i buzėqeshur me tė tjera femra
Un vuaj, qaj, me lot nė sy rri
zemrėn ma shkatėrove, jetėn ma bėre zi
sillem afėr teje, me mall tė shikoj
te dashuroj akoma, kėtė e pranoj
Dua tė tė afrohem, tė tė pėrqafoj,
kur tė shoh me tjera nuk mund tė duroj.
Ti kthen kokėn pas, as nuk mė sheh mua
i harrove kohrat kur mė thoje: "Te Dua"...
Tash femrat e tjera ti i don,
fjalėt e njėjta i ritransmeton ...!
Shkoj nė park tė ulem,
mėrzia mė shoqėron,
vendi ku takoheshim
"Dashurin e Laaasht" ma kujton ...
Mė propozojnė tė tjerė, por as nuk i shoh nė sy
nuk u`a kthej pėrgjigjen sepse "Tė dua Ty",
E ti me pa durim 1 ofert e pret,
pėr ti harruar tė tjerat, e ke shum tė leht
I falem, i falem, E lus tė madhin "ZoT"
"Njerėzit si 'TI' tė zhduken nga kjo bot".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 2:09 am

teDUAty

--------------------------------------------------------------------------------

pudhja e par

afshin e buzeve tua ende e ndjej
nje vullkan i nxet ne ender shperthen,
mos fol asnje fjal ne syt e tu e verej
koha per te qen bashk tani po vjen.

nuk u lodha duke pritur se pritja mori fund
dhe i shumprituri qast po afrohet,
ti flen ne krahet e mij sikur nje pellumb
qdo gje ne trupin tim qesh dhe gezohet.

afshin e buzeve tua ende e ndjej
syt mu mdushen lot nga dridherima e puthjes se par
me vjen per te qesh at kur e kujtoj
ah lumi me pat mar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 2:09 am

O zemra ime e dashur
sa shume qe po te prese
edhe pse nuk je ketu
kurre nuk te pres ne bese

ti je me shoqerin tende
ne telefone pa te keq me the
po vetem nje gje mos harro
kurre ne bese mos me pre

qe te jesh large ti forte e di
gje e lehte per mua nuk eshte
por besimin qe te kam dhene
vleresoje si amanet te lene


do mendosh ti e dashur
pse zemra ime flet keshu
kur e dashura ne zemer e ka
e thote vertete apo bene shaka

jo shaka me dashurin nuk beje
por nje gje te vertete e ka
se te jem i sinqerte me ty
tek ty shpresat i kam te medha

ti kete nate papritur u largove
te hash darken restoranteve
por nje gje vec e harrove
se tek zemra ime nuk e suportove

se une te jap me shume dashuri
nga c'perhere mendon ti
dhe ti ket dashuri qe une ne zemer kam
nuk me njeh akoma se cili jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Poezi Dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Poezi Dashurie Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Poezi Te Ndryshme
» Poezi Per Nenen ....
» Poezi Mbi Dashurine E Int .....
» Letra dashurie
» Histori Dashurie

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: LeTėrSiA-
Kėrce tek: