AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Empty
MesazhTitulli: A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?   A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Icon_minitimeFri Aug 31, 2007 1:39 am

A duhet qe njohurite rreth seksit te merren ne shkolle, apo duhet qe familja te jete pergjegjese per kete? Tradicionalisht edukata seksuale nuk eshte ofruar jo vetem ne shkollat shqiptare, por edhe ne ato perendimore. Dikure sugjerohej se te rinjte i merrnin informacionet rreth seksit nepermjet prinderve fillimisht dhe me pas nga shoket, por ne forme te kamufluar dhe shpeshhere dezinformuese. Me vone ndryshuan rezultatet. Tani format e informimit ishin shoket, librat dhe ne fund prinderit.

Ne fakt, mua personalisht ēeshtjet qe lidhen me seksualitetin dhe sidomos me mungesen e informacionit rreth ketij aspekti te jetes njerezore me kujtojne vetem biseda mes shoqerise, sepse ne shkolle nuk para e kemi ber kte lende!!!

Eshte e nevojshme qe lenda e seksualitetit te konsiderohet si serioze ne shkolle!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?   A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Icon_minitimeFri Aug 31, 2007 1:43 am

Ah me ke dale ne teme se keto temat e erosit me pelqejne ose jane dega ime! Tani mendimi im cdo femije duhet ta mare dijen e pare nga prindi pastaj kalon ne shkolle si informimi i 2 dhe me rezultativ pastaj pjesa tjeter nga shoqeria dhe me vone jeta te meson si nga TV RAdio etj por shkolla luan nje rol baze ne dijet seuale te femijeve Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?   A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Icon_minitimeFri Aug 31, 2007 1:50 am

Per mua lenda e sexualitetit neper shkolla duhet te jete e domosdoshme si e ka dhe bota ose me mire franca ku une jetoj adoleshentet duhet te marrin dije dhe te mesojne per sexin si te mbrohen nga shume gjera si psh semundjet apo shtatezanite e padeshiruara ,sepse ne shqiperi ne familjet shqiptare nje prind nuk mund ti thoje akoma femijes se vet te keqen mami vere prezervativ ti ose kujdes mos bie shtatezane ,nuk kane arritur akoma ne shqiperi qe te kene nje lidhje kaq te hapur me femijen ,ky eshte mendimi im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?   A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Icon_minitimeFri Aug 31, 2007 1:57 am

Te drejte ke ti yvo por ne vend te atij fjalori arbut qe perdorin ne familje ti thuash femijes prezervativ nuk ehte nje gje e rende
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?   A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Icon_minitimeFri Aug 31, 2007 2:01 am

Jo nuk eshte fare e rende ti thuash femijes tend sesi te ruesh nga semundjet Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Empty
MesazhTitulli: Re: A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?   A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle? Icon_minitimeFri Aug 31, 2007 2:03 am

Atehere nuk behet shqiperia Smile injoranca po trashegohet ne cdo brez
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
 
A duhet qe njohurite rreth sexit te merren ne shkolle?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komente Rreth fotove tuaja
» Rinia Shqiptare, rreth 80% deshiron me dal ne Perendim....
» Pse duhet te hani mengjes
» Si duhet te jete nje lidhje dashurie ????

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: