AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Sa ndikon puthja tek seksi !!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Sa ndikon puthja tek seksi !!! Empty
MesazhTitulli: Sa ndikon puthja tek seksi !!!   Sa ndikon puthja tek seksi !!! Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 6:06 pm

Sa ndikon puthja tek seksi

Kur nis nje lidhje, miratimi i saj behet me ane te nje puthjeje. Eshte puthja ajo e cila ben qe mes dy partnereve te shtohen ritmet e rrahjes se zemres se tyre dhe eshte po puthja, por ne kete rast nje puthje me eksituese, e cila sherben si nje ogur i mbare per te nisur kryerjen e marredhenies seksuale. Megjithate studiuesit kane vertetuar se puthja merr vleresime te ndryshme nga njerez te ndryshem, ku me mosperfillesit duket te jene meshkujt. Ndoshta gjeja me e veshtire qe mund t’i kerkohet nje mashkulli eshte te zgjase puthjet me shume se sa duhet. Ajo ēfare i bezdis ata me shume eshte fakti qe femrat e teprojne me puthjet dhe ligeshtohen gjate aktit seksual. Seksualisht meshkujt e vleresojne pak puthjen dhe harrojne se goja mund te jete shume terheqese dhe mund te perdoret per nje mori arsyesh. Shume meshkuj, pjesa me e madhe e tyre adoleshente, mendojne se menyra me e mire per te plotesuar kapriēot e tyre eshte qe te afrohen tmerresisht shume pas gojes se saj dhe se vetem atehere eshte momenti per “t’i futur asaj duart”.

Si te puthim :

Por ka shume njerez te pafat, te cilet nuk dine te puthin aspak mire dhe ndoshta eshte pikerisht kjo nje nga arsyet kryesore qe ata e marrin seriozisht seksin. Shume meshkuj dhe femra gjate nje ankete qe u be, dhane pothuajse te njejten pergjigje, pra se duhet te mesonin te puthnin edhe me mire. Ka disa lloje puthjesh pas te cilave partneret “rrudhin vetullat”. Por ka gjithashtu edhe puthje te buta, intime, disa te quajtura puthje fluture dhe te tjera te lagura dhe te thella. Menyra se si duhet puthur eshte ndoshta gjeja e fundit te cilen prinderit mund t’u mesonin femijeve te tyre, ndaj dhe menyrat me te perhapura per te mesuar puthjen jane nepermjet televizionit apo ndoshta nepermjet nje miku. Te gjithe e dine se njohuria e paket nuk te vjen ne ndihme dhe sidomos nese nuk eksperimentohet.

Llojet e puthjeve :

Nisim me puthjen e zakonshme, me puthjen e lehte qe mund te keni marre nga nena juaj pasi jeni shtrire ne krevat per te fjetur. Me pas vjen puthja e embel te cilen ua kane dhuruar pas nje momenti emocional. Pas kesaj ndodh puthja kurajoze, e cila dhurohet nga i dashuri juaj i pare. Puthja franceze, e lagesht, puthja e cila perfshin ndjenjat dhe nenkupton se ka diēka me teper se sa dy buze qe bashkohen. Shume afer saj eshte “puthja e kanibalit”, pasoje e se ciles eshte mavijosja e lekures se partnerit tuaj. Ka shume puthje e cila shoqerohet me veprime te paramenduara si ofshama, te vraret, me mavijosje apo edhe me nje te dridhur te trupit pas nje puthjeje ne qafen apo veshin e partnerit. Keto dy pjese te trupit jane ndoshta me te perhapurit dhe nga me te ndjeshmit, kjo per shkak te thurjes se damareve, te cilet mund te kene nje ndikim shume te madh ne aftesite tuaja mendore. Nje puthje tjeter e ngjashme me ate te kanibalit eshte puthja mbytese, e cila perveē se sigurise se nje mavijosjeje eshte edhe veshtiresia ne frymemarrje, duke u shoqeruar me gulēim. Kjo puthje mund te jete e rrezikshme, ashtu si edhe ajo franceze, per shkak te mundesise se transmetimit te infeksioneve apo semundjeve, ne rastin me te keq te SIDA-s.

Fazat :

Puthja mbytese ka tri faza te cilat deri tani nuk jane kundershtuar nga as nje individ. E para eshte faza shijuese, pra deshira per te kerkuar “vende” ne gojen e partnerit, te cilat shtojne ndjenjen e kenaqesise. E dyta eshte puthja e mbifuqishme, emocionuese dhe aq e shpejte sa partnerit te mos i lihet mundesia per t’u mbushur lirisht me fryme. Faza e trete dhe e fundit perfshin shtrengimin, duke lehtesuar frymemarrjen, zgjatjen e veprimit duke e ēuar ate deri ne ate pike sa mund te quhej edhe “puthje dehese”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sa ndikon puthja tek seksi !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Puthja !!! Sa dime per te ?
» A ndikon opinioni i te tjereve ne lidhjen tuaj ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: