AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne...

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne... Empty
MesazhTitulli: Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne...   Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne... Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 6:10 pm

Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne

Kur jeni ne shtrat nuk ekzistojne parapergatitjet?
Gjithēka fillon menjehere drejt e ne teme?
Atehere ai eshte nje egoist.
Tashme te gjithe e dine qe femrat i adhurojne puthjet dhe perkedheljet. Nese ai nuk i praktikon, me siguri qe shtiret sikur nuk e di qe nje femer nuk mund ta konsideroje te tille nje akt seksual pa disa minuta pasionante me puthje, perqafime dhe fjale te ndjera. Ne kete rast eshte e rendesishme qe te nderhysh menjehere, para se te jete shume vone per te zgjidhur problemin. Nese fjalet nuk pine uje, kalo direkt ne veprim. Propozoi lojen e pasqyres, thuaji te beje si ti. Sikur te ishte nje pasqyre qe reflekton imazhin tend dhe fillo ta perkedhelesh dhe ta puthesh ne te njejten menyre qe do te doje te bente ai me ty. Atij do t'i duhet te te ndjeke ne ēdo veprim dhe keshtu do ta kuptoje menjehere mesazhin tend. Vetem duhet te kini kujdes nga ejakulacioni i parakohshem.

Pas seksit, gjume !

Eshte nje prej atyre qe bien ne letargji pas lodhjes se embel te seksit? Ndersa ti qe nuk ndjen aspak lodhje dhe gjume po prisje qe tani te mbeshtesje koken ne gjoksin e tij dhe ai te te ledhatonte duke te thene fjale te embla. Por ai po ben nje gjume te thelle sikur ti te mos ekzistoje. Rri e qete. Kjo nuk do te thote qe eshte i pandjeshem. I gjithe faji eshte i sterotonines, nje neurotransmetues qe indukton tek mashkulli qetesine pas kenaqesise. Perpiqu te mos e humbasesh magjine e zgjimit te tij: Pas nje faze te shkurter pushimi, te jesh e sigurt se do te jete me ne forme se me pare!

I papermbajtshem !

Nese gjate marredhenies seksuale veprimet e tij jane shume te eksituara, me nje ritem te ndryshem nga ai i embli dhe sensuali, ndoshta nuk eshte shenje e nje deshire te papermbajtur, por e kunderta. Mund te ndodhe qe nese ai ul ritmin, mund te rrezikoje te humbase ereksionin. Ne nje rast te tille nje vizite tek seksologu nuk do te ishte keq. Por nese eshte shume i shpejte dhe i ashper edhe ne perkedhelje, atehere behet fjale per mungese eksperience dhe pak ndrojtje. Drejto duart e tij me te tuat dhe fillo te besh dashuri ne nje pozicion qe te lejon te drejtosh ritmin, ndoshta duke qendruar siper tij. Kjo gje do t'i pelqeje shume.

I eger !

Disa meshkuj transformohen ne krevat, humbasin ēdo vetepermbajtje dhe shenje respekti, behen te eger ne veprime dhe ne fjale. Nese partneri yt sillet keshtu, eshte seksualisht i papjekur dhe ka mbetur ne idene e agresivitetit te seksit, i nenkuptuar si nenshtrim i femres. Provo t'i mesosh se seksi eshte nje shkembim dashurie dhe pasioni, qe te lejon te provosh ndjenja pertej kenaqesise fizike. Tregoi se ti je edhe e dashura e tij, perveēse thjesht nje femer me te cilen mund te ndjesh kenaqesi. Nese nuk e kap menjehere idene dhe ti nuk e pelqen stilin e tij, atehere eshte momenti per te ndryshuar ajer.

Nuk ndryshon kurre!

Ne kuptimin qe i pelqen gjithmone i njejti pozicion. Mund te jete nje mashkull shume i embel, i dashur, i ndjeshem dhe pasionant, por ka shume pak fantazi brenda dhe jashte shtratit. Nese ne jeten e perditshme eshte tip shume interesant, eshte pasiguria qe e frenon ne krevat. I frikesohet mendimit te te pasurit eksperienca zhgenjyese nese nderron menyren dhe zakonet me te cilat ai eshte mesuar. Binde! Thuaji qe eshte nje partner fantastik dhe propozoi te beni dashuri ne vende te ndryshme jashte dhomes se gjumit. Ne kete menyre ai do te jete i detyruar t'i pershtatet vendit qe keni zgjedhur dhe do te ndryshoje pozicionin, duke u ēliruar edhe nga pasigurite qe mund te kete ndjere. Lamtumire monotoni!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne... Empty
MesazhTitulli: Re: Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne...   Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne... Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 8:04 pm

PearL shkruajti:
Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne

Kur jeni ne shtrat nuk ekzistojne parapergatitjet?
Gjithēka fillon menjehere drejt e ne teme?
Atehere ai eshte nje egoist.
Tashme te gjithe e dine qe femrat i adhurojne puthjet dhe perkedheljet. Nese ai nuk i praktikon, me siguri qe shtiret sikur nuk e di qe nje femer nuk mund ta konsideroje te tille nje akt seksual pa disa minuta pasionante me puthje, perqafime dhe fjale te ndjera. Ne kete rast eshte e rendesishme qe te nderhysh menjehere, para se te jete shume vone per te zgjidhur problemin. Nese fjalet nuk pine uje, kalo direkt ne veprim. Propozoi lojen e pasqyres, thuaji te beje si ti. Sikur te ishte nje pasqyre qe reflekton imazhin tend dhe fillo ta perkedhelesh dhe ta puthesh ne te njejten menyre qe do te doje te bente ai me ty. Atij do t'i duhet te te ndjeke ne ēdo veprim dhe keshtu do ta kuptoje menjehere mesazhin tend. Vetem duhet te kini kujdes nga ejakulacioni i parakohshem.

Kete gje e bej ne dreke.. se sdel koha me i bere te gjitha cfare do femra.. Ndersa ne darke i plotesoj kushtet Smile)

PearL shkruajti:
Pas seksit, gjume !

Eshte nje prej atyre qe bien ne letargji pas lodhjes se embel te seksit? Ndersa ti qe nuk ndjen aspak lodhje dhe gjume po prisje qe tani te mbeshtesje koken ne gjoksin e tij dhe ai te te ledhatonte duke te thene fjale te embla. Por ai po ben nje gjume te thelle sikur ti te mos ekzistoje. Rri e qete. Kjo nuk do te thote qe eshte i pandjeshem. I gjithe faji eshte i sterotonines, nje neurotransmetues qe indukton tek mashkulli qetesine pas kenaqesise. Perpiqu te mos e humbasesh magjine e zgjimit te tij: Pas nje faze te shkurter pushimi, te jesh e sigurt se do te jete me ne forme se me pare!

Vallaj pas seksit ulem me pi i cinare ene i birre per qef tim.. sme merr malli per gjum.

PearL shkruajti:
I papermbajtshem !

Nese gjate marredhenies seksuale veprimet e tij jane shume te eksituara, me nje ritem te ndryshem nga ai i embli dhe sensuali, ndoshta nuk eshte shenje e nje deshire te papermbajtur, por e kunderta. Mund te ndodhe qe nese ai ul ritmin, mund te rrezikoje te humbase ereksionin. Ne nje rast te tille nje vizite tek seksologu nuk do te ishte keq. Por nese eshte shume i shpejte dhe i ashper edhe ne perkedhelje, atehere behet fjale per mungese eksperience dhe pak ndrojtje. Drejto duart e tij me te tuat dhe fillo te besh dashuri ne nje pozicion qe te lejon te drejtosh ritmin, ndoshta duke qendruar siper tij. Kjo gje do t'i pelqeje shume.

Skam cte them per kete.. se bej nojher..

PearL shkruajti:
I eger !

Disa meshkuj transformohen ne krevat, humbasin ēdo vetepermbajtje dhe shenje respekti, behen te eger ne veprime dhe ne fjale. Nese partneri yt sillet keshtu, eshte seksualisht i papjekur dhe ka mbetur ne idene e agresivitetit te seksit, i nenkuptuar si nenshtrim i femres. Provo t'i mesosh se seksi eshte nje shkembim dashurie dhe pasioni, qe te lejon te provosh ndjenja pertej kenaqesise fizike. Tregoi se ti je edhe e dashura e tij, perveēse thjesht nje femer me te cilen mund te ndjesh kenaqesi. Nese nuk e kap menjehere idene dhe ti nuk e pelqen stilin e tij, atehere eshte momenti per te ndryshuar ajer.

Kjo gje me ndodh kur jam tap..ngaqe nuk ndjej plotesisht..

PearL shkruajti:
Nuk ndryshon kurre!

Ne kuptimin qe i pelqen gjithmone i njejti pozicion. Mund te jete nje mashkull shume i embel, i dashur, i ndjeshem dhe pasionant, por ka shume pak fantazi brenda dhe jashte shtratit. Nese ne jeten e perditshme eshte tip shume interesant, eshte pasiguria qe e frenon ne krevat. I frikesohet mendimit te te pasurit eksperienca zhgenjyese nese nderron menyren dhe zakonet me te cilat ai eshte mesuar. Binde! Thuaji qe eshte nje partner fantastik dhe propozoi te beni dashuri ne vende te ndryshme jashte dhomes se gjumit. Ne kete menyre ai do te jete i detyruar t'i pershtatet vendit qe keni zgjedhur dhe do te ndryshoje pozicionin, duke u ēliruar edhe nga pasigurite qe mund te kete ndjere. Lamtumire monotoni!

Bashkohem pak a shume me kete gje.. Sepse cdo here i bej te gjitha.. edhe heres tjeter i bej te gjitha perseri.. kshu qe i bie nuk ndryshoj kurre.. ka dhe raste qe i ndryshoj.. kur nuk zgjat shume Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tipat e meshkujve, ēfare kerkojne...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Per cfare shpenzoni me shume ?
» Per cfare shpenzoni me shume ?
» Cfare celulari perdorni ????
» Shqiperi cfare po ndodh ???
» Cfare mendoni per vetevrasjet ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: