AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit?

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit? Empty
MesazhTitulli: Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit?   Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit? Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 6:18 pm

Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit?
[Leter e nje emigranti ne USA ]

Policia ne Shqiperi eshte i vetmi vend buxhetor pune qe mund te ofroje shteti, por varet nga pushtetaret qe pikasin perkatesine se i kujt grupimi politik mund te jesh, qe te fillosh pune si polic i thjeshte. Por deshira per te punuar ne kete detyre po venitet per arsye kur thote populli, nuk ja vlen barra qerane. Por une thjesht u ndala ne kete koment sepse kam kaluar nje periudhe te veshtire pune ne radhet e POLICISE dhe nuk eshte e lehte. Por per mendimin tim, policise duhet t'i rritet rroga te pakten te marrin nje rroge sa te nje deputeti, qe te mund te blejne makinat personale qe te shkojne ne pune, eshte turpi i botes qe autoriteti shteteror i policise, pret nje makine te rastit per te shkuar apo ardhur nga puna, gje te cilen e kam vuajtur vete apo polici shkon ne pune me biēiklete. Nje polic fillestar ne Amerike merr 6 mije dollare ne muaj dhe eshte i perkushtuar maksimalisht per te kryer detyren, te pakten policet shqiptare te merrnin 1 mije dollare ne muaj.
Une jetoj tani ne AMERIKE dhe ka ndodhur qe me kane pyetur se "ēfare pune kisha bere me pare" menjehere me pyesnin per rrogen?
Habiteshin dhe thoshin jane shume 200 dollare ne Shqiperi?

Dhe vete habitesha si kam punuar ne kohen me te veshtire. Por per mendimin tim pushtetaret e djeshem dhe te sotem, nuk kane interes te kene nje polici te forte, ata duan ta kene policine nen kontroll, nen tutele, nen kontrollin partiak dhe te dobet te pa depolitizuar, se keshtu e manaxhojne me mire se sa here kane zgjedhje u duhet dhe e kane nen kembe, duke e mbajtur nen presion shkurtimesh. Polici e forte, shtet i forte! Por qellimisht policia lihet ne kete gjendje, shume gjera duhen bere perpara se te kete nje ndryshim radikal. Korrupsioni lind kur ke nje organ te dobet policor dhe ekzekutiv, pra qellimisht pushtetaret nuk duan te kene organin e policise te forte, se e duan korrupsionin mes vetes qe ketu fillon, por kush jane te korruptuarit ? Jane po vete pushtetaret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit? Empty
MesazhTitulli: Re: Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit?   Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit? Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 9:11 pm

shteti shqiptar vete qe eshte i korruptuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush e pengon forcimin e Policisė sė Shtetit?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush e gjen...
» Kush fshihet pas Shekspirit ???
» KUSH E BERI MODERATOR REDIN
» Kush rreh femijen apo i detyron te lypin.....
» Kush e krijoi simbolin e monedhes Euro ???

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: Te NdrYshMe-
Kėrce tek: