AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Lajme Sportive Te Huaja

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
Bebushi
I/E Respektuar
Bebushi


Numri i postimeve : 54
Age : 17
Location : Beb Ne Karroce
Registration date : 29/08/2007

Lajme Sportive Te Huaja Empty
MesazhTitulli: Lajme Sportive Te Huaja   Lajme Sportive Te Huaja Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 12:42 am

Lini Lajmin Tuaj Sportiv Nga Arena Boterore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.TeDuaTy.Tk
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Sportive Te Huaja Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Sportive Te Huaja   Lajme Sportive Te Huaja Icon_minitimeWed Sep 26, 2007 8:30 pm

Nė pritje tė ndeshjes sė parė tė David Bekam me Galaksi


Ylli i futbollit britanik, David Beckham do tė luajė ndeshjen e tij tė parė me skuadrėn e tij tė re, Galaxy tė Los Angelosit nesėr, nė orėn 8:30, sipas orės lokale, kur skuadra do tė pėrballet me ekipin anglez, Ēelsi. Mesfushori 32 vjeēar, i cili vjen nga klubi spanjoll Real i Madridit, pritet tė ngjallė interesim mė tė madh pėr futbollin profesionist tė Shteteve tė Bashkuara.
David Beckham, yll i futbollit ndėrkombėtar, ėshtė njė mesfushor i mirėnjohur. Gjatė karrierės sė tij tė gjatė, Beckham kontribuoi tek ekipi anglez, Manchester United, me tė cilin ai arriti tė fitojė 9 tituj kampion dhe vitin e fundit ai luajti me skuadrėn spanjolle, Real Madrid, e cila gjithashtu u shpall kampione pėr kėtė vit.
Entuziazmi i futbollistėve tė rinj ishte shumė i madh edhe pėrpara se Beckham tė arrinte nė Los Angeles. Melissa Paramo e shpreh entuziazmin e saj, duke thėnė se “Beckam do ta bėjė Galaxy-in ekipin numėr 1”.
Futbolli evropian nė Shtetet e Bashkuara renditet pas sporteve tė tilla, si bejsbolli dhe basketbolli. Njė ndeshje e futbollit amerikan midis dy universiteteve mund tė tėrheqė pėrpara televizorit mbi 10 milionė shikues. Njė ndeshje futbolli evropian pėr kategorinė e parė, mund tė tėrheqė ndoshta disa qindra mijėra njerėz. Vetėm veprimtaritė ndėrkombėtare, si Kampionati Botėror, gėzojne popullaritet tė madh nė Shtetet e Bashkuara.
Por ekipi i Los Angeles, Galaxy, ka tifozėt e tij tė dedikuar, shumica e tė cilėve janė me prejardhje amerikano-latine. Alexandėr Mira ėshtė njė prej tyre. Duke mbajtur nė kokė njė kapele mbi tė cilėn ėshtė shkruajtur Galaxy, ai i bie daulles, pėr tė treguar mbėshtetjen e tij pėr ekipin. Ai nuk ka humbur pa parė asnjė ndeshje.
“Po, unė kam qenė tifoz i Galaxy pėr 12 vjet dhe do ta ndjek ekipin deri nė fund tė jetės sime”.
Tė tjerė, pėrfshirė edhe vajza, kanė ardhur nė stadiumin Galaxy nė rrethinat e Los Angeles, pėr tė parė dhe pėr t’i uruar mirėseardhjen David Backham-it ///Girls/// “Tani qė ai ka ardhur tek ekipi Galaxy i Los Angeles-it, ne do ta shikojmė atė nė fushė”.
Mbėrritja e Beckham-it dhe e bashkėshortes sė tij, Viktoria e njohur me nofkėn “Posh Spice”, kishte madhėshtinė e njė shfaqjeje tė Hollivudit. Kjo veprimtari tėrhoqi shumė tifozė, midis tyre dhe Diane Tipton me djalin e saj nga shteti i Orego-it.
“Beckham ėshtė tashmė i mirėnjohur, besoj nė tė gjithė Amerikėn”. Beckham pėrgatitet pėr sezonin e ri, duke u trajtuar pėr dėmtim tė kyēit tė kėmbės dhe duke lėnė shumė pikėpyetje nė Angli, mbi vendimin e tij pėr t’u larguar dhe pėr luajtur pėr njė skuadėr amerikane.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Sportive Te Huaja Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Sportive Te Huaja   Lajme Sportive Te Huaja Icon_minitimeThu Oct 04, 2007 5:47 pm

Firence: arrestohen 20 tifoze hollandeze

Data e Publikimit: 04/10/2007

Rreth 20 tifoze holandeze ane ndaluar nga policia italiane e Firences ku sot do zhvillohet ndeshja Fiorentina-Groningen, e vlefshme per Kupen UEFA. Tifozet holandeze te arrestuar pasi kane qene te dehur dhe kane sulmuar nje person. Ngjarja nisi ne momentin e perballjes mes dy grupeve te tifozeve ultras.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Lajme Sportive Te Huaja Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Sportive Te Huaja   Lajme Sportive Te Huaja Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme Sportive Te Huaja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajme Sportive Shqiptare
» Lajme nga futbolli ...
» Lajme nga Bisnesi....
» Lajme Sociale ....
» Lajme nga kultura...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: SPORTI :: FutBoLL NgA BoTa-
Kėrce tek: