AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi

Shko poshtė 
+3
miraa
webmaster
PearL
7 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 1:14 am

SHQIPTARET, GREKET DHE INTEGRIMI

Kur Kosova eshte vetem nje hap larg pavarsise se saj,shihen shume levizje dhe ide te cmendura te hedhura nga kuzhinat antishqiptare te trekendenuts Beograd-Moske-Athine.

Nuk eshte hera e pare dhe as qe mendohet te jete fundi i ketyre primitivizmave barbare te sllavo-ortodoksise eurolindore.Historia ka qene dhe mbetet deshmitari me i pakontestushem i lukunise mesjetare qe shpalosin fqinjet tokesore te shqiptareve. Radha ishte e Papuliasit,presidentit grek qe vetem pretendon se eshte pjese e civilizimit europian,sepse realisht ka qene,eshte dhe mbetet
ne te njejtin rang me pjeset me te pazhvilluara te globit.

Ky "burre shteti" eshte hedhur ne nje sulm frontal ndaj Shqiperise dhe shqiptareve,me preteksin tashme absurd:Te shkeljes se te drejtave te minoritetit qe jetojn aktualisht ne vendin tone.Madje arrin deri aty sa te paralajmeroje shqiptaret se nuk mund te hyjne kurre ne BE. Llogjika e perdorur ne kete rast,eshte me teper se banalitet diplomatik,sepse ata pak minoritare qe kane mbetur gezojne me teper te drejta se bashkeqytetaret e tjere te Shqiperise dhe pretendimet greke jane hedhur poshte me kohe edhe nga vezhgues nderkombetare.Te cilet jane habitur me standartet e respektimit te te drejtave te minoriteteve ne vendin e shqiponjave,ndersa e kunderta ndodh me helenet e Papuliasit qe nuk lene rast pa neperkembur emigrantet dhe vecanerisht ata shqiptare.

Harron kryeheleni se cdo vit ne Greqi vriten me teper se 20-te shqiptare nga ksenofobet e shfrenuar greke.Dhe cuditerisht asnje fjale apo tendence ulje te ketij lloji krimi nuk duket.Perpara ketij karagjozlleku barbar te presidentit grek,shteti shqiptar duhet te jete me teper kunderveprues dhe jo te heshte deri ne poshterim ndaj monstruoziteteve konfliktuale.Shqiptaret nder shekuj kane deshmuar civilizimin,tolerancen dhe harmonine ndaj minoriteteve apo dhe ndaj fqinjeve,por kjo nuk duhet te nenkuptoje se duhen shkelur normat deri ne perulesi sklleverish.Nese vertete rruga per ne BE kalon nga Athina,atehere ne dreq vafte dhe integrimi qe cenon identitetin kombetar te popujve.Ne te vertete Athina zyrtare ende po vazhdon te luaje me karten e intetgrimit tone ne Europe,ndersa qeveritaret e djeshem dhe ata te sotem serish nuk po behen te gjalle karshi kesaj maskarade antishqiptare.Nese Kosova tashme po shkon drejt pavarsise se plote,Shqiperia nuk duhet te pergjysmoje pavaresine e saj sipas orekseve bizantine greke.

Serbet e lodhur dhe te shkaterruar ne maksimum duan tashme te ndeshkojne Shqiperine me ane te kartes greke.Karte qe per fatin tone te mire e luan vetem Athina dhe ndonje "filozof" si puna e Gage.Sepse per mbare opinionin nderkombetar eshte bere e qarte orientimi dhe politikat qe kerkon te aplikoje shteti helen apo trekendeshi barbar ortodoks.Kesisoj shqiptaret ne vazhdimesi do te kene perkrahjen e plote te pjeses civilizuese dhe progresive te Europes,e cila nuk mund te behet pre e egoizmit te Papuliasit.Por duhet qe edhe qeveria shqiptare te mos jete tolerante ndaj situatave te tilla destabilizuese,sepse nese ka ndryshuar Berisha(sipas Gage).Kjo s'do te thote se mund te ndryshoje nje komb i tere,per te kenaqur histerite shoviniste te fqinjeve.Kombi shqiptar ka ditur te mbroje me fanatizem lirine,identitetin dhe vlerat e tij civilizuese.Me Shqiperine dhe shqiptaret nuk mund te luaje askush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 1:19 am

Fuck Grece king
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 1:23 am

Hahahahahhaha erdhe ti mistrec . Me ty jam dhe une per ate qe the me siper hahahhahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 1:27 am

Smile hahaha ketu jam une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
miraa
I/E RespektuarNumri i postimeve : 53
Registration date : 27/09/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 4:30 am

hahaahahahah sme lejohet te them fjale te keqija po e them nje per greket hahaah fuckkkkkkkkkkkkkkkk grecce greket i pafsha ne litar ja qqqqqqqqqqqqq bota mamin ku ta kene denis dreq mos me ben ban nga forumi se kam share hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 5:29 am

paqe ne bote Smile


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Dec 09, 2007 12:44 am, edituar 4 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 8:19 pm

Po cfare buke te shkelur mo aman cfare thua ajo buka qe te jep greku te ngec 100 here ne fyt je ne rregull ti? Greku eshte i vetmi komb qe i ka trajtuar gjithmone keq shqiptaret pffffffffff Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 8:24 pm

neutral


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Dec 09, 2007 12:43 am, edituar 7 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 9:38 pm

Nuk eshte se bere nje kundersulm jo thjesht po bisedojme unknown . Me respekt PearL Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeFri Nov 30, 2007 1:57 am

buken nuk ua ka falur njeri kane punuar pa kane marre ate qe u takonte mos flasim per rastet qe as leket nuk u kane dhe le per ata qe jane te humbur per familiaret e tyre dhe akoma nuk jane gjendur(nuk po flas per tere grekerit se nuk mund te fusesh ne nje thes te gjithepo nje pjese e madhe e tyre bejne pjese ketu)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 12:05 pm

SADO DOJA te isha ajo flututara te faqja e jerimides Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 11:06 pm

kurse une doja te isha me mire ndonje kafshe te jetoja larg njerzise..mendoj se do isha me e lumtur...ehhhhhhhhhhh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 5:33 am

unknown shkruajti:
neutral

mos vuan gje nga syte?? kot pyeta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 7:10 pm

ne fakt ve syze flm per interesimin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 9:04 pm

jerimida shkruajti:
buken nuk ua ka falur njeri kane punuar pa kane marre ate qe u takonte mos flasim per rastet qe as leket nuk u kane dhe le per ata qe jane te humbur per familiaret e tyre dhe akoma nuk jane gjendur(nuk po flas per tere grekerit se nuk mund te fusesh ne nje thes te gjithepo nje pjese e madhe e tyre bejne pjese ketu)

jam dakrod me ty Jerimida. po ngadonjere na japin edhe EDUKIM apo jo??

edhe nuk e kane per deytre..se nuk me plasi per Greket..por flasim sic eshte..nejse.klm te gjithe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 7:36 pm

f........ america
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi   Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shqiptaret, Greket Dhe Integrimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiptaret Ne France
» Shqiptaret Ne Greqi
» Shqiptaret Neper Bote.
» Shqiptaret ne shtete te jashteme ....
» 50 shqiptaret me te famshem ne bote !!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ME AFER NJERI TJETRIT :: DiAspOra ShqiPtaRe-
Kėrce tek: