AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Femrat ne kerkim te turizmit erotik

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Femrat ne kerkim te turizmit erotik Empty
MesazhTitulli: Femrat ne kerkim te turizmit erotik   Femrat ne kerkim te turizmit erotik Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 2:15 am

Turizmi seksual femėror po merr pėrmasat e njė fenomeni shumė tė pėrhapur nė kohėt e sotme. Burime tė besueshme dhe statistikat e ndryshme, tregojnė se mė shumė se 600.000 gra ēdo vit shkojnė nė shtetet e pellgut tė Karaibeve nė kėrkim tė vėmendjes sė meshkujve, seksit me pagesė dhe dashurisė sė pėrkohshme. Nė tė vėrtetė identikiti i gruas nė kėrkim tė dashnorėve tė rinj me pagesė ėshtė shumė i thjeshtė pėr t‘u ndėrtuar: pjesa mė e madhe e tyre janė beqare, apo tė divorcuara qė zgjedhin vende tė tilla si Gambit, Senegali, Maroku, Kenia, Kuba apo Xhamajka nė kėrkim tė aventurave tė zjarrta. Gjithsesi, turizmi seksual femėror ndryshon shumė nga ai i burrave. Gratė, zakonisht nuk preferojė tė shkojnė nėpėr vende apo lokale seksi pėr tė gjetur partnerė tė rinj. Ato veprojnė krejt ndryshe, duke injoruar kėshtu thuajse tė gjitha ngjarjet qė zakonisht organizohen vetėm pėr meshkujt.

Sociologėt, qė aktualisht studiojnė fenomenin e turizmit seksual femėror nėpėr resurset e Karaibeve thonė se kėto lloj pushimesh dhe aventurash janė tė zakonshme pėr gratė e moshės sė dytė, rreth tė dyzetave, zakonisht beqare ose aspak tė lumtura me jetėn dhe familjet e tyre.

Ndėrkohė, qė burrat zgjedhin kryesisht vendet aziatike pėr tė shijuar turizmin seksual, gratė preferojnė mė shumė vendet e

Pellgut tė Karaibeve (Xhamajkė, Barbados, Republika Dominikane), apo edhe vendet e Afrikės si Kenia, Bali, Indonezia apo Puketin nė Tailandėn mahnitėse. Po ashtu, nėse Nepali, Moroku, ishujt Fixhi, Ekuadori dhe Kosta-Rika frekuentohen dhe pėlqehen mė pak nga seksi i dobėt pėr tė bėrė kėto lloj "ēmendurish", Tailanda, Republika Dominikane dhe Kuba janė shtetet, ku turizmi i seksit si pėr femrat, ashtu edhe pėr meshkujt "zhvillohet" nė nivele shumė tė larta. Nė tė vėrtetė, 70 pėr qind e popullsisė xhamajkane jeton nė varfėri tė plotė, ndaj turizmi dhe bujqėsia janė burimet e vetme tė tė ardhurave. Aeroporti i "Montego bay", zakonisht ėshtė i mbushur me djem tė rinj kur avionėt mbėrrijnė nga Kanadaja apo Londra. Turizmi i seksit ėshtė shumė i pėrhapur nė vendet e botės sė tretė, sepse shėrbimet qė ofrohen atje mund t‘ia lejosh vetes. Ekspertėt xhamajkanė tė agjencive tė udhėtimit tregojnė se tarifat janė mjaft tė arsyeshme. Kėshtu, gratė e huaja mund tė paguajnė jo mė shumė se 30 dollarė pėr njė orė dhe rreth 150 dollarė pėr njė natė. Nė pėrputhje me tarifat, zhigolotė kanė shumė dėshirė tė marrin para, ora, kėmisha apo ēakmakė si dhurata. Gratė kanadeze, sidomos ato qė vijnė nga kryeqyteti, Otava, njihen ndryshe edhe si gratė mė bujare pėr sa u pėrket dhuratave. Femrave qė pėlqejnė turizmin seksual, u janė vėnė emra tė ndryshme nė vendet ku ato shkojnė: kėshtu, ato janė quajtur "dashnore tė zjarrta" nė Britani, "bishtgjatat" nė Bermudes, "taksi e verdhė" nė Japoni, "shishe qumėshti" dhe "yllka" nė Xhamajkė. Po ashtu, edhe meshkujt qė i shėrbejnė kėtyre turisteve kanė emrat e tyre nė vende tė ndryshme si: "grep peshkimi" nė Greqi, "zgalem" nė Kroaci, "peshkaqen" nė Kosta- Rika, "kaubojsa" dhe "gjahtarė peshku" nė Bali, "malboro men" nė Jordani, "bomba" nė Gambit, "luftėtarė" nė Republikėn Dominikane, "gjahtarė zogjsh" nė Ekuador dhe "tigra" nė Peru. Meshkujt e Republikės Dominikane janė ata qė gėzojnė edhe reputacionin e zhigolove mė profesionit. Pėr shumė vjet me radhė, turizmi seksual i atribuohej vetėm burrave. Por tani kohėt kanė ndryshuar, sepse ky lloj turizmi "frekuentohet" shumė edhe nga femrat dhe sidomos nga gratė me moshė mesatare, qė nuk janė tė famshme si yjet e muzikės dhe kinemasė, por qė kanė sasi tė mjaftueshme parash pėr tė shijuar seksin dhe kėnaqėsitė e tjera gjatė pushimeve nė kėto vende larg problemeve, bashkėshortit, fėmijėve dhe punėve tė shtėpisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Femrat ne kerkim te turizmit erotik Empty
MesazhTitulli: ehh   Femrat ne kerkim te turizmit erotik Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 4:08 pm

dje lezova daily news (gazete)...

*meshkujt qe ju ndihmojne femrave me pune ne shtepiake...marrin me shume sex nga femra Wink

*porn per grua--eshte foto pe meshkujve qe kane dalur duke bere pune shtepie..yeah baby very sexy..ajo turns me on...


nuk jam dakord me kete sepier sepse nuk duhet te vesh ne nje vend tjeter ..kur te jepet mundesia te blesh COSMO--yeah baby..its all in there
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Femrat ne kerkim te turizmit erotik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???
» Zhvirgjerimi, si e perjetoni ju femrat
» Femrat me sexy ne bote
» Sexi Dhe Yjet Per Femrat ...
» 20 arsyet qe meshkujt dhe femrat qe i shtyjne te bejne sex

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: