AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Femrat me sexy ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Femrat me sexy ne bote Empty
MesazhTitulli: Femrat me sexy ne bote   Femrat me sexy ne bote Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 11:27 pm

Faqja amerikane e internetit, "models.com", tregon tendencat e sė ardhmes: pak evropiane dhe shumė amerikano-jugore

Sipas njė sondazhi tė realizuar nga "models.com" nga faqja amerikane e internetit, rezulton se Amerika e Jugut ka femrat mė tėrheqėse tė kohės. Nėse dikur konkursi ėshtė fituar nga Heidi Klum, tani janė brazilianet ato qė spikasin si pėr sasi (pesė tė parat nga dhjetė), ashtu dhe pėr cilėsi (kėtu nuk ka nevojė pėr shifra).

Nė klasifikim mungojnė vetėm italianet, dikur modeli i bukurisė klasike dhe elegante. Tani kujtohen vetėm nė stilin e altamodės.

Klasifikimi, shpjegojnė organizatorėt, nuk ka si qėllim qė tė tregojė vetėm bukurinė e momentit, por edhe perspektivėn e ardhshme tė bukurisė sė vajzave. Jo rastėsisht juria ėshtė e pėrbėrė nga botues e revistave tė njohura, publicistė, stilistė dhe agjentė tė kėtij sektori.

Nuk ėshtė rezultati i njė konkursi, por njė tregues i rėndėsishėm pėr ato qė do tė jenė tendencat e modeleve tė viteve tė ardhshme.

E mrekullueshmja Klum "ėshtė njė bukuri natyrore" sipas specialistėve, sepse pėrveē fizikut tė saj tė mrekullueshėm, ka diēka jo tė pėrbashkėt me koleget e saj: ėshtė tridhjetė e tre vjeē, nėna e dy fėmijėve, si dhe ka njė linjė qė mban emrin e saj.

E dyta nė klasifikim ėshtė joshėsja, Gisele Bundchen, deri mė tani modelja mė e paguar nė botė, nė saj tė personalitetit tė saj tė cilin di ta shfaqė edhe nė pasarelė.

Braziliania tjetėr ėshtė Adriana Lima (mban vendin e tretė), e cila ėshtė bėrė e famshme falė njė spoti publicitar pėr kompani telefonash.

Nė vend tė katėrt ėshtė pozicionuar amerikania Tyra Banks, e ditėlindjes 1973, e cila ka shfaqur aftėsitė e saj jo vetėm si modele, por edhe si aktore.

Ndėrsa nga Evropa ėshtė futur nė klasifikim ish-basketbollistja Karolina Kurkova, e cila ėshtė trashėgimtarja e denjė e Eva Herzigovės, e cila ėshtė evidentuar nga njė agjent italian nė njė qytezė tė Republikės ēeke. Bukuria e sė ardhmes do tė jetė pak nga tė gjitha, me njė stil "klasik por ekstravagant" dhe njė personalitet "tė fortė dhe ambicioz".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Femrat me sexy ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zhvirgjerimi, si e perjetoni ju femrat
» Sexi Dhe Yjet Per Femrat ...
» Femrat ne kerkim te turizmit erotik
» 20 arsyet qe meshkujt dhe femrat qe i shtyjne te bejne sex
» Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: MoDa DhE EsTetiKa-
Kėrce tek: