AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Empty
MesazhTitulli: Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???   Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 12:53 am

Ne fillimet e jetes aktive seksuale, meshkujt jane me te pergatitur, se e njohin prej kohesh trupin e tyre, cdo gje eshte e deklaruar, dhe kane eksperiencen e prekjes qe ne femijeri (rrobat, uji, shkuma e sapunit, te puthurat e gjysheve pak te shkara, ndoshta ;-), etj.) Keshtu qe s'e kane aspak te veshtire t'a shijojne kontaktin me trupin e femres, perkundrazi, kane te veshtire te permbahen nga kenaqesia e tepert! :-)

Kurse per femren ndryshon puna. Pjeset gjenitale qe kane qene ne kontakt me ambjentin rrethues jane vetem nje pjese e gjithe aparatit te nderlikuar femeror. Klitorisi eshte ne kete menyre me i ndjeshmi ne ate mes dhe femra mund t'i jape kenaqesi vetes pa u lodhur fare ne kete pike. Pse nuk e shfrytezon atehere gjate mardhenies me mashkullin? Sepse mashkullit as qe i shkon mendja qe ajo gje e vogel ekziston ose edhe kur ka degjuar per te, nuk e di tamam se ku i bie me koordinata! :-)

Sa per vaginen, mund te themi qe mbetet terren i pazbuluar deri ne mardhenien e pare dhe nuk e ka ndjeshmerine te "edukuar". Femra nuk e njeh akoma veten ne brendesi dhe mashkulli aq me pak. Ai vete nuk mund te arrije t'a imagjinoje se cfare mund te ndjeje femra gjate penetrimit. Ne fillimet e tij mendon se duhet te ndjeje te njejten gje si ai, por gabohet dhe mbetet me gisht ne goje, kur edhe pas 7 oresh nuk ka nxjerre gje ne drite. (7 ore i thencin, se po i kaloi 7 minutat, bravo i qofte! ;-) )

Keshtu, mardheniet e para mund te jene zhgenjyese per shumicen e femrave se gjejne shume pak nga gjithe ajo ekstaze e paramenduar. (Gjej rastin t'iu them qe prandaj edhe partneri i pare nuk eshte ai me marramendesi ne kujtesen e femres, sic mendojne shumica e meshkujve! )

Duhet kohe dhe pervoje (si dhe perkushtim nga ana e mashkullit) qe femra te zbuloje vetveten dhe seksualitetin e saj deri ne fund. Pjekuria vazhdon deri ne moshe te madhe... Nje femer 35 vjecare mund t'a shijoje 100 here me shume se nje femer 20 vjecare! Zhvillohen ndjesite, evoluon inteligjenca emocionale e saj, zbulon fantazmat e veta dhe kerkon t'i realizoje, etj.

Po keshtu edhe per mashkullin, me kalimin e kohes meson si t'a komandoje veten dhe (me ndihmen e femres kuptohet) si te mos ndjeje vetem ne nje pike, por te zhvilloje ndjeshmerine e gjithe trupit te tij. Keshtu meson t'a zgjase aktin dhe t'a shijoje nga fillimi deri ne fund, jo vetem ne fund. ;-)Shpesh ja kemi bere kete pyetje vetes dhe te tjereve. Mashkulli apo femra e shijojne me shume nje akt seksual!!!
Shkencerisht eshte femra ajo qe e shijon me shume sepse orgazmat ne nje akt jane ciklike.
Ju cmendim keni per kete pyetje ???? Embarassed Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Empty
MesazhTitulli: Re: Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???   Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 1:42 am

Varet qejfe qejfe kjo dynja Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Empty
MesazhTitulli: Re: Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???   Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:09 pm

Femrat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Empty
MesazhTitulli: Re: Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???   Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ??? Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 12:00 am

Se di ndoshta eshte dhe e vertet qe jane femrat confused confused
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 20 arsyet qe meshkujt dhe femrat qe i shtyjne te bejne sex
» Zhvirgjerimi, si e perjetoni ju femrat
» Femrat me sexy ne bote
» Sexi Dhe Yjet Per Femrat ...
» Femrat ne kerkim te turizmit erotik

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: