AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Poezi Te Ndryshme

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 1:18 am

Ketu publikoni poezite qe keni lexuar dhe qe ju kane pelqyer me shume


Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj
sa here qe e shoh,me mall per ty qaj,
ti me mungon ,gjithcka qe ti je
une te kerkoj por ti askund s'je.

Tjetrin ne krahe e ty ne zemer
jam mbush me mekate qe s'ju ve dot emer
po mekati me i madh per mua mbete ti
po si cohet jeta me keto marrezi!!

Tjetri me puth buzen,e me perqafon
une mbyll syte mendja tek ti me shkon
rruges e shoqeruar kur dal me ate
zemra ndalon rrahjet s'dua te shoh asgje.

Une te dua ty me tjeter jetoj
ai flet me mua,une emrin tend shqiptoj
Pse qenka ndare me hile keshtu kjo bote,
ne moshen me te bukur duke jetuar me lot.... !!!???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 1:28 am

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeThu Aug 30, 2007 1:42 am

Cdo dite e jetes time tashme kishte marr emrin tend. Mendova se kisha takuar njeriun e endrrave te mija, besoja se tashme gjithshka do kishe tejter kuptim.Ishe ti qe me beje te buzeqeshja cdo dite me shtrengoje fort the me premtove se gjithmon do jemi bashk.E une isha ajo qe te besova ta dhash puthjen time, endrrat e mia te cilat ti sot i ke shkatrruar E pse?
Fillove te mendoje se sjam me per ty Me thoje se kishe degjuar shume per mua dhe ato fjale arrin te na ndanin ..Nuk kan faje te tjeret jo, por ti sepse po te kishe dashurine e madhe ti s'do lejoje askend te na ndaj Cfare ndodhi valle? A s'isha une ajo qe dikur thoje se do e ndash jeten me te?
Ne zemren time tashme ska asgje edhe Emri yt eshte fshire ti se meriton dashurin time i kam fshire edhe lotet e fundit per ty sdo te qaj me per askend ndoshta keshtu qenka shkruar sdo jem kurr e lumtur, me mire pa askend se me nje njeri qe sdi te me dashuroj apo qe me donte vetem per kalimin e kohes... dje te dashuroja sot te urrejjjjjjjj.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 2:59 am

S'KAM DOT FJALEJu po heshtni o miq
une besomeni s'ka cast as dite
qe s'mendoj per ju
e shikoj qiellin blu
dhe yjet naten kur ben kthejllet
nje kenge ia marr me ta
E prape kthehem ne vete
duke menduar
se ku jane o Zot miqte e mi
Flori Gezimi Engjelli Hajdari Femiu
si i kalojne ditet ata
E di se lexoni shume
e percillni shtypin e dites
ndersa une zihem me hesin
me Kafken dhe Borhesin
i coj te fala Kadarese
e dialogoj me Qosjen e madh
per cikerrime ketu ne Prishtine
Nuk e di a me degjoni
apo po flas o miq
kam zene te hesht edhe vete
nje djall ma ze udhen perdite
e fluturon tek Fushes se Mellenjave
aty ku u zhvillua Beteja e Kosoves
e pati vrare Milushi Sulltanin
tani zihen djajte e verdhe
se na paskeshe qene i tyre
ai bir Drenice ishte
e dine te gjithe te mite
Dhe tani prape ulem ne taverne
pi nje gote uski
mendoj per nje titull
te ri te librit me poezi
mbase do te jete DJALLI I VERDHE
apo Engjelli vrau djallin
mos u bezdisni per mua
edhe pse e ndiej veten te vetmuar
e kane liruar Fatmirin
ne Gjyqin e Hages
dhe do i lirojne edhe te tjeret
sepse ata qe luftuan me djaj
burgu nuk i mban dot brenda
Ja ta ngrisim nga nje gote
ne shenje dashurie o miq
dimri s'mund ta ndale dot
pavaresine e Kosoves
as dashurine e perjetshme per te
Oh ky qiell
kjo toke aterore
sa shume e duam
dhe s'di a dime ta duam njesoj
nese jo mos harroni
permbi krye na rri shqiponja
kurre s'kam besuar sa shume ju dua
Prishtine,05.12.2005
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 12:45 am

Poezi nė dhe tė huaj

M'pikuan lotėt n'tok me ran mos harro atė ditė moj Nanė...
N`ditė me diell nė Ditė Gzimit Mora Rrugėn e Mėrgimit...
Sot s'kam gėzim as nuk kam gas, as prej mallit s'mund tė flas...
Prandaj jam ul e po t'shkruaj Djali yt prej dheut t'huaj...
Tė tregoj Nėnė pėrnjimend asgjė s'ėsht si nė vendin tem...

Qysh kam ardh kėtu mallkoj vehten mėrzia po na shkatrron jeten...
Kėtu Hana rrin e fsheht, kėtu Qielli ėsht i errtė ...
As Dielli nuk jep ndriēim s'ėsht si aj Dielli i Vendit tim...
Kėtu Luleve s'iu vjen er, kėtu s'ka vjesht as s'ka pranver...
Ka veē Dimėr e Vap e shkret mos me mujt njė nat me fjet...

Kėtu s'ka qef veē gjum e punė pa mirsi e shum zollum...
Kėtu jan njerzit si bagėtia nga njė jave nuk shkojn tė shpia...
Tash Nan shum nuk po tė shkruaj djali yt prej dheut huaj...
Sa her tė duash mem kujtue puth dheun qė m'ka rrit Mue...
Dhe mos harro se nji ditė kam me u kthye...

....Pra, njai bir Shqyptari,
qi kėtė gjuhė tė Perėndis,
trashigim, qė na la i Pari,
trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftė, po, goja,
qė pėrbuzė kėtė gjuhė hyjnore;
qi n'gjuhė t'huej, kur s'asht nevoja, flet
e t'vetėn e len mbas dore...

Gjergj Fishta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 10:36 pm

XHELOZIA

-Ah kjo xhelozia e pakufizuar.

- Qe shume njerez ka helmuar.

- Eshte si droga qe te shkatarron.

- Avash... avash dhe se kupton.

- Dhe vetveten s'kontrollon.- Se xhelozia ti mbyll syt

- Eshte si pema qe zben frut

- Te sjell mendimeshume te keqija.

- Te ben te largohesh.

- Nga miqt dhe shoqeria.


- Mjer atij qe i bie ne dere.

- Se mjerim ka perhere.

- S'ka harmoni dhe gezim,

- vetem grindje dhe terbim.


- Xhelozia e tepruar,

- te ben te humbasesh femijet dhe gruan.

- Nga fjalet e pamatur qe mund te thuash.

- Po pastaj i bien pishmanit.

- Po zemres se copetuar, si behet me dermani.


- Keshtu lereni c'mendurit.

- Hapi zemren gruas dhe femij's.

- Se mundesia nje here te vjen.

- Dhe kur iken me se gjen.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 11:37 pm

Dashuria

Gabimi im eshte dashurija e sinqerte
Gabimi yt eshte se ti beson ne cdo dashuri

Gabimi i gabimit
jam une dhe ti


Ilir Koro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: liria   Poezi Te Ndryshme Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 7:48 pm

jam lindur e lire
me trajto te tille

nese ske deshire
me thuaj lamtumire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Poezi Te Ndryshme Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi Te Ndryshme   Poezi Te Ndryshme Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Te Ndryshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Poezi Dashurie
» Poezi Per Nenen ....
» Poezi Mbi Dashurine E Int .....
» hi
» Shkrime te ndryshme ....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: LeTėrSiA-
Kėrce tek: