AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 C'mendim keni per abortin ?

Shko poshtė 
+2
webmaster
PearL
6 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:41 am

Parimisht jam kunder abortit ndersa ligjerisht mendoj qe duhet te lejohet e drejta e prindit te zgjedhe te abortoje nje shtatzani te padeshiruar.
Aborti nuk eshte gje pozitive (ketu besoj jane dakort te gjithe), por akoma me negative (shumefish) eshte mbajtja jashte deshires apo mundesive. Nese si rrjedhoje e nje gabimi nje femer mbetet shtatzane, me mire ta paguaje cmimin e fajit aty per aty sesa ta paguaje per gjithe kusurin e jetes se saj.
Ju c'mendoni per abortin ?

_________________
Do Te Kisha Dashur , Te Shkrihesha Ne Trupin Tend , Si Bora Ne Diell , Per Te Rreshkitur Embelsisht , Pergjate Shpatullave Te Tua , Dhe Te Te Pershperisja Embel : " SA SHUME TE DUA < L > "
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 2:45 am

Per mua eshte nje krim sepse mer nje jete Sad gjynaf bebii vogel edhe pse nuk eshte formuar akoma shume gjynaf Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
jerimida
AneTaR HeRo
jerimida


Numri i postimeve : 489
Location : ne konfuzitet
Registration date : 22/09/2007

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitimeFri Sep 28, 2007 3:06 pm

Nuk mund tegjykoje ato femra qe vendosin te abortojone sepse ndikojne shume faktor dhe situata dhe karakteri i njeriut....po une jo nuk do abortoja kurr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 12:39 pm

njeri pa karakter kushdo qe e ben ate gje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 37
Registration date : 28/12/2007

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: DiSkuTimE ShoQeroRe :: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 1:02 am

varet ne doren e femres--ti mendo


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Jan 09, 2008 6:16 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 38
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitimeTue Jan 01, 2008 3:58 am

krim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
~Lorena
AneTaR I Ri
~Lorena


Numri i postimeve : 6
Registration date : 20/01/2008

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 5:46 pm

Mekat Krim me qe mu dha rasti do doja te thoja
se:Mendoni qe e para gje qe formohet tek embrioni eshte zemra.
Dmth eshte njeri ka zemer dhe ti vete e vret ??? e ke kete te drejt jo nuk e ke. Gjithashtu perqinja qe nje vajze ben nje abort eshte me e madhe se 50% mos e kete me kete ndjenje e cila eshte kaq e bukur Smile plus shakqe te tjera qe mund te lere nje abort.
Rina une te vetmen gje qe do te thoja eshte se menyra per te mos arritur deri ketu ka plot pedorini!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

C'mendim keni per abortin ? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per abortin ?   C'mendim keni per abortin ? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
C'mendim keni per abortin ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A jeni mir, a keni bo i dor lek?
» A keni tatuazhe ?
» A keni besim tek vetja ?
» Femijeria:Ca mendim keni ju per te?
» Keni frike nga vdekja?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: DiSkuTimE ShoQeroRe-
Kėrce tek: