AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat   Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Icon_minitimeMon Nov 19, 2007 2:51 am

DASHI

Ndryshime thelbesore qendrojne vetem nje hap larg jetes tuaj. Duhet vetem te “shkundeni” dhe te perfitoni nga rastet qe ju jepen. Mos u fshihni pas te tjeterve, por tregohuni i guximshem dhe shprehni ndjenjat tuaja te verteta ne situatat delikate. Ata qe jane single mund te kultivojne shoqeri te reja prej nga mund te dalin dashuri interesante.

DEMI

Mos u mundoni t’i modifikoni projektet qe keni ne dore, por tregohuni me i shkathet ne punet e perditshme. Kujdes me ato cfare thoni, nuk eshte koha te beni premtime e te mos i permbushni dot. Miqesia eshte nje terren i “rreqitshem”, nuk eshte e thene qe kushdo qe te buzeqesh eshte i sinqerte. Partneri meriton me shume vemendje.

BINJAKET

Kushtojini me shume rendesi jetes familjare dhe partnerit kete jave. Aktiviteti juaj i perditshem nuk e justifikon indiferencen me te cilen silleni me njerezit qe ju rrethojne. Udhetimet dhe shetitjet e gjata do te ishin nje zgjedhje e mire per te shtuar harmonine. Nuk eshte koha e pershtatshme per investime serioze financiare. Kujdes shendetin.

GAFORRJA

Kjo do te jete java juaj me fat. Idete qe ruani prej kohesh do te kthehen shpejt ne projekte duke ju hapur rruge te reja ne karriere. Megjithate duhet te jeni i vemendshem e te mos bini prehe e ndikimit negativ te Uranit. Nuk eshte e nevojshme te mendoheni gjate per nje propozim qe do ju vije ne mesin e javes. Duhet te perfitoni nga mundesite qe ju paraqiten.

LUANI

Dinamizmi dhe alenaca qe ju dhurojne yjet do t’ju ndihmojne te perjetoni nje jave te qete dhe te suksesshme. Ritmi i realizmit te projekteve do ju zgjoje shpresat per fillimin e nje sipermarrje te re, ndersa ana financiare eshte ne permiresim e siper. Me ndihmen e Aferdites marredhenia me partnerin do te kaloje ne nje faze te re njohje dhe kenaqesie.

VIRGJERESHA

Do te jete e pafalshme nese bini prehe e pesimizmit kete jave. Vetem me pak besim ne aftesite tuaja do te shmangni problemet ne sektorin profesional duke i krijuar hapsira te reja karrieres. Marredhenia me partnerin do te marre nje tjeter ritem. Sektori erotik do te dale ne plan te pare duke iu falur nje kenaqesi qe nuk e keni provuar me pare.

PESHORJA

Edhe pse nuk do te jete ajo cfare prisni, kjo jave do te jete e suksesshme ne sektorin profesional. Idete qe nuk ju mungojne dhe ambicja qe ju shtyn gjithmone do t’ju ndihmojne te arrini rezultate shume te mira. Gjithashtu ne marredhenien me partnerin yjet duken miqesore. Udhetimet e shkurtra dhe surprizat e papritura do i japin jete lidhjes tuaj te gjate.

AKREPI

Merreni me qetesi kete jave. Mos u mundoni t’i beni gjerat me nxitim sepse rrezikoni te gaboni. Shmangni diskutimet mes kolegeve qe nuk kane lidhje me ju sepse mund te prishni shume marredhenie te rendesishme profesionale. Ne marredhenien me partnerin qetesia mund te rrezikohet nese ju do te kembengulni me xhelozi te kota. Ruani ekuilibrat.

SHIGJETARI

Nese i shikoni gjerat ashtu sic jane ne te vertete, kete jave do te keni mundesi te kuptoni se ku keni gabuar ne te shkuaren. Vetem keshtu mund te korrigjoni disa vendime ne dukje te parendesishme, por qe kane shume vlere per punen tuaj. Per jeten ne cift yjet duken miqesore. Kjo do te thote qe mund ti gezoheni momenteve te qeta dhe plot pasion.

BRICJAPI

Duket se kjo nuk do te jete java juaj me fatlume, por megjithate yjet ju keshillojne ti vleresoni gjerat me racionalitet dhe pa u nxituar. Mos tentoni te nisni iniciativa te reja sepse ky nuk eshte aspak momenti juaj. Ndiqni me qetesi ritualet normale te dites dhe mos u jepni pas shpenzimeve te teperta. Me partnerin tregohuni i duruar dhe shmangni zenkat.

UJORI

Per te qene i suksesshem ashtu sic doni yjet ju keshillojne te mos reagoni perballe problemeve me nervozizem. Tregohuni i duruar e mbi te gjitha i arsyeshem dhe do te kuptoni se kjo eshte menyra me e mire per ti fituar gjerat. Ne fundjave perfitoni nga miqesia e yjeve per te shuar konfliktet e kota me partnerin. Keshtu do rifitoni nje lidhje te qete e plot surpriza.

PESHQIT

Kete jave do te rigjeni me kenaqesi nje mik qe ju mungon prej kohesh. Fale lidhjeve te vjetra do te bindeni se ky eshte nje rast i mire per te nisur nje iniciative te re te perbashket. Yjet ju keshillojne te tregoheni ambicioz dhe te kerkoni me te miren per veten. Ne marredhenien familjare do rikthehet nje shqetesim i hershem i cili do trazoje qetesine tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat   Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 8:14 pm

Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
dashi

Tėrė kohėn do ta kaloni me partnerin dhe do tė dėshironi tė ndani me tė aktivitetet dhe interesat tuaja.
Kjo nė fakt ėshtė shumė nė rregull sepse keni qenė tė preokupuar me situatėn nė punė.
Nėse nuk keni asnjė lidhje, nga fundi i javės do tė mund tė tėrheqni simpatitė tuaja me sharm dhe vetėbesim. Kėtė fundjavė, epshet tuaja mund tė arrijnė nė njė pikė tė "rrezikshme".
Kjo mund tė jetė sa interesante aq edhe tėrheqėse.
Situatat nė punė gjithmonė janė tė pėrcjelluara me njė dozė tė optimizmit tė pafund.
Nė fund tė javės mund tė pritni lajme tė mira.
Kushtoni rėndėsi ditės sė shtunė.
Tė mėrkurėn do tė keni fat.Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
demi

Nė ju ndizen emocionet dhe epshet, dhe nganjėherė ju duket se jeni afėr eksplodimit.
Keni kujdes qė ai eksplodim tė mos ndodhė nė fund tė javės.
Duhet tė filloni tė mėnjanoni problemet e tė mos i futni "nėn tepih".
Hėna e plotė nė ditėn e enjte do tė mund tė sjellė shumė gjėra nė dritė. Do tė merreni me punė organizative dhe kėtu, dėshira juaj pėr tė kontrolluar apo manipuluar gjėrat e tė tjerėve, mund tė jetė e frytshme. Pasi qė mbizotėron mjaft shtypje dhe nervozė, duhet tė shfryėzoni shumė energji pėr tė kontrolluar vetveten.
Kushtoni rėndėsi ditės sė enjte.
Tė mėrkurėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
binjaket

Edhe nė kėtė javė do t'ju pėrcjellė pėrjetimi emocional i tėrė asaj qė ndodhė pėrreth jush.
Por sidoqoftė, gjėrat do tė ndryshojnė pak nė fund tė javės.
Mendja juaj fillon tė kalojė nė "vendet e largėta" dhe pėrsėri ju kthehet dėshira pėr tė lexuar dhe mėsuar.
Situata nė punė kėrkon angazhim tė madh emocional, prandaj edhe jeni tė lodhur nga kthesat e shumta dhe nga befasitė.
Fundi i javės mund tė jetė mjaft i rėndėsishėm, edhe pse i pėrcjellė me frustrime tė shumta. Paraqiten mundėsi tė reja dhe nuk duhet tė lejoni qė pėr shkak tė lodhjes suaj tė lėshoni kėto potenciale tė reja.
Dashuria nuk duket se ėshtė e varfėr, mirėpo ju detyron tė ballafaqoheni me disa situata emocionale me ndjenjat tuaja mė tė thella.
Kushtoni rėndėsi ditės sė premte.
Tė hėnėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
gaforrja

Situata nė punė fillon tė qetėsohet, edhe pse kjo ėshtė shumė larg asaj qė do tė dėshironit.
Gjėrat janė ende pėrplot me kurtha dhe ju shpeshherė ndodheni nė situatė, ku duhet tė mėnjanoni problemet dhe tė koordinoni idetė dhe projektet tuaja.
Kjo duket se ju ka lodhur pak.
Kohėve tė fundit shpeshherė ju ndodh qė nervozėn ta shprehni ndaj anėtarėve tė familjes, e kjo ėshtė diēka e fundit qė ju do ta dėshironit.
Nė fund tė kėsaj jave do tė jetė kulminacioni ku ndoshta do tė zgjedhni mes dy kėrkesave, nė punė dhe qetėsisė nė shtėpi.
Nuk pėrjashtohet mundėsia e paraqitjes sė njė mundėsie pėr ndryshime tė rėndėsishme nė jetėn tuaj.
Kushtoni rėndėsi ditės sė premte.
Tė martėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
luani

Duket se problemet tuaja familjare janė duke u larguar.
Kah mesi i javės mund tė mėnjanoni tė gjitha mospajtimet dhe konfliktet dhe nėse keni pasur ndonjė punė nė shtėpi, tani duket se i ka ardhur fundi.
Mė nė fund filloni tė "merrni frymė" lirshėm dhe tė tregoni ndjenjat tuaja.
Pėr shkak tė njė kohe tė caktuar ku mbizotėruan frustrimet, ndoshta nė disa momente do tė bėheni shumė intensiv dhe pasionant (sidomos nė fund tė javės), kėshtu qė nėse keni nevojė tė lironi emocione, duhet tė shkoni nė ndonjė koncert.
Po ashtu gjatė fundjavės mund tė organizoni disa punė fizike. Me tė vėrtetė ju duhet tė lironi energjinė e tepėrt.
Pėr profesionet e artit kjo javė mund tė jetė mjaft produktive dhe kreative.
Kushtoni rėndėsi ditės sė shtunė.
Tė mėrkurėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
virgjeresha

Kėtė javė vėmendja juaj do tė pėrqendrohet mė tepėr nė rrethanat e punės.
Gjithnjė mė tepėr kohė do tė kaloni duke u munduar tė realizoni tėrė ato mendime qė ju sillen nėpėr kokė.
Kjo ndjenjė do tė vijė nė shprehje mė shumė javėn e ardhshme.
Nėse keni tė bėni me profesionet e artit kjo ėshtė njė javė e frytshme, sepse keni shumė ide kreative, tė cilat keni vendosur t'i realizoni.
Bazuar nė faktin se si qėndrojnė gjėrat tani, ėshtė rast i mirė qė kėto ide t'ju paguhen.
Fundi i javės mund tė jetė mjaft i mundimshėm.
Edhe pse gjėrat duket se shkojnė mbarė, kushtoni kujdes tė posaēėm shėndetit tuaj.
Jeta juaj nė aspektin e dashurisė ėshtė mjaft ngazėllyese.
Kushtoni rėndėsi ditės sė shtunė.
Tė mėrkurėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
peshorja

Kėtė javė do tė jeni mjaft aktiv.
Planetet ndikojnė nė ngritjen e energjisė suaj dhe kohė pas kohe jeni tepėr tė disponuar.
Mirėpo, mėngjesi i turbullt javėve tė kaluara ende ndihet prandaj mos i pėrēmoni mundėsitė tuaja. Kjo mund tė dėmtojė shumė gjėra qė i keni filluar me sukses.
Ėshtė mirė tė praktikoni humor sa mė tepėr, bile edhe nga teknikat praktike meditative. Kjo do t'ju qetėsojė.
Intereset tuaja tė brendshme edhe mė tutje ju tėrheqin nė atė anė, edhe pse jeta e pėrditshme posedon kėrkesat e veta praktike.
Edhe mė tutje do t'ju pėrcjellin emocionet e tepruara ose brengat pėr "problemet globale tė njerėzimit", pėr tė cilat nuk mund tė bėni asgjė mė shumė se tė flisni pėr to.
Kushtoni rėndėsi ditės sė premte.
Tė martėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
akrepi

Kjo do tė jetė kohė e vėshtirė pėr ju, mirėpo me pėrplot mundėsi. Presionet ju lėshojnė dhe fillojnė tė paraqiten rezultatet, ose tė paktėn optimizmi.
Nė fund tė javės, planetet e turbullojnė fokusin e mendimeve tuaja pėr sferėn financiare.
Gjėrat nuk janė ende ashtu siē duhet tė jenė, prandaj edhe keni kujdes nga punėt e pazakonshme.
Nė fund tė javės paraqiten presione financiare (sidomos nėse keni kredite), mirėpo nė tė njėjtėn kohė punėt tuaja ringjallen dhe orientohen nė drejtim tė suksesit.
Duhet tė keni kontroll tė plotė ndaj shtypjes nė kokėn tuaj. Partneri juaj nė dashuri mund tė ketė problem nė pėrcjelljen e ndėrrimit tė disponimit tuaj.
Kushtoni rėndėsi ditės sė shtunė.
Tė hėnėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
shigjetari

Kjo do tė jetė kohė e vėshtirė pėr ju, mirėpo me pėrplot mundėsi. Presionet ju lėshojnė dhe fillojnė tė paraqiten rezultatet, ose tė paktėn optimizmi.
Nė fund tė javės, planetet e turbullojnė fokusin e mendimeve tuaja pėr sferėn financiare.
Gjėrat nuk janė ende ashtu siē duhet tė jenė, prandaj edhe keni kujdes nga punėt e pazakonshme.
Nė fund tė javės paraqiten presione financiare (sidomos nėse keni kredite), mirėpo nė tė njėjtėn kohė punėt tuaja ringjallen dhe orientohen nė drejtim tė suksesit.
Duhet tė keni kontroll tė plotė ndaj shtypjes nė kokėn tuaj. Partneri juaj nė dashuri mund tė ketė problem nė pėrcjelljen e ndėrrimit tė disponimit tuaj.
Kushtoni rėndėsi ditės sė shtunė.
Tė hėnėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
bricjapi
Duket se situata juaj nė punė po pėrmirėsohet nga dita nė ditė. Jeni duke u shndėrruar nė person mė tė matur nė veprime dhe kah fundi i javės do tė bėheni edhe mė i suksesshėm.
Ende mbeten kthesa tė paparashikueshme dhe nervozė e kohėpaskohshme, mirėpo po ashtu duket se nė fund tė javės mund tė keni oferta interesante dhe mjaft tė rėndėsishme lidhur me punė.
Nuk pėrjashtohet mundėsia qė kėto oferta tė jenė tė lidhura me udhėtime jashtė vendit.
Kjo ėshtė periudhė e frytshme pėr persona qė merren me art, prandaj mė sė miri ėshtė qė t'i kushtohet rėndėsi punės kreative. Jeta juaj emocionale ėshtė e larguar nga realiteti.
Tregoni mė tepėr ndjenja.
Kushtoni rėndėsi ditės sė premte.
Tė mėrkurėn do tė keni fat.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
ujori

Kėtė javė mund tė ndiheni se keni ardhur deri te kulminacioni i asaj qė jeni duke bėrė dhe se ėshtė koha qė tė drejtoheni kah vizionet dhe planet e reja.
Kah fundi i javės mund tė paraqiten disa ide - ndoshta edhe pėr shkak tė shtypjeve tė mėdha - dhe gjithsesi duhet tė shqyrtoni ēdo gjė qė paraqitet.
Nevoja juaj pėr kontroll po ashtu mund tė ketė kulminacionin e vet, qė nuk ėshtė edhe aq mirė, pasi qė shkakton reaksione tė paparashikueshme te bashkėpunėtorėt.
Mos reagoni shumė shpejt dhe nė mėnyrė ofenduese, por shqyrtoni propozimet dhe kritikat e bashkėpunėtorėve.
Mbi tė gjitha, duhet sė pari tė jeni i durueshėm. Duhet tė kontrolloni vetveten.
Kushtoni rėndėsi ditės sė premte.
Tė mėrkurėn do tė keni sukses.


Horoskopi javor datė 26/11/2007 - 2/12/2007
peshqit

Ky mund tė jetė fillim i njė jave mė konfuze.
Planetet sugjerojnė qė veprimet tuaja mund tė humbasin qartėsinė e drejtimit, ndėrsa mendimet tuaja mund tė jenė konfuze ose tė orientuara kah problemet globale.
Edhe mė tutje do tė jeni tė suksesshėm nė punė, mirėpo nė fund tė javės mund tė paraqiten frustrime tė shtuara dhe nervozė, tė cilat mund t'u detyrojnė tė kėrkoni drejtime tė reja tė interesave tuaja ose punėve.
Kjo ėshtė kohė e ndryshimeve tė mėdha, edhe pse shumėēka fshihet nė plan tė dytė.
Vizitoni mjekun pasi qė shumė vėshtirė i pranoni situatat e stresit, tė cilat reflektohen nė trupin tuaj, pėrkatėsisht nė shėndet.
Jeta emocionale edhe mė tutje u ofron mjaft kėnaqėsi.
Kushtoni rėndėsi tė enjtes dhe tė shtunės.
Tė hėnėn do tė keni fat.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat   Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 2:37 am

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Dashi:
Eshte e hene dhe e keni mendjen tek familja. Njeri nga prinderit ose nje i aferm i moshuar ka per tju telefonuar sote me ca lajme shokuese, por jo te paperballueshem nga ju. Relaksohuni dhe merni fryme thelle perpara se de vendosni se si do te veproni. E marta dhe e merkura kane per tju gjetur ne nje gjendje te plogeshtie. Pjesa tjeter e javes ka per te qene e ngjeshur me takime sociale per ju. Fundejava ka per tju sjelle ne humor te plote, pregatituni per nje suprize te kendshme.

*******************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Demi:
Cfare do lloje ndjenjash qe do jesh duke perjetuar kete te hene mos kije turp ti shprehesh. Ndonjehere ju pelqen ti mbani gjerat brenda, por me sa duket ka per tju mbaruar vendi. Pa permenduar faktin se keni per tu ndjere shume me mire pasi ti thoni nje miku te mire se cfare keni ne mendje sidomos te merkuren. Jo vetem kaq por ata do te kene nje keshille shume te mire per ju. Ka nje mundesi qe para se te vije fundjava do te keni nje konflikt me dike ne pozicion me autoritet per dicka te cilen ju e konsideroni shume te vogel. Problemi eshte se ata nuk e shohin si te tille. Persa i perket fundjaves ajo ka per te qene nje dite e mbushur me romanse.

*********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Binjaket:
Kjo e hene ka per te qene dita e finances, ne fakt jo vetem e hena por edhe ditet pas kane per te qene te ngjashme. Mund te mendoni se jane dite te perqendruara ne jeten tuaj romantike ose ne kariere. Asnje nga keto gjera eshte ajo mbi te cilen duhet te perqendroheni. Eshte e rendesishme ta mbani kuleten sa me afer. Ka mundesi qe tju nevojiten se shpejti paret, keshtu qe ska kuptim ti shpenzoni per gjera te kota. Nga e premtja nje bisede intelektuale ka per tju kuajtur se nuk eshte e nevojshme te zpenzosh pare per te kaluar nje mbremje te kendshme. Fundejava ka per te qene relaksuese me perjashtim te disa problemeve familiare qe mund te hasni te shtunen paradite.

*********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Gaforrja:
Ndiheni sikur jeni ndare ne dy pjese kete te hene? Njera pjese do nje sandwic per dreke ndersa psesa tjeter peshk? Ky lloje dualiteti figuron forte ne yje dhe ka per te zgjatur deri te merkuren. Me fjale te tjera mos merni vendime te rendesishme me perjashtim te rasteve kure eshte absolutisht e domosdoshme nje gje e tille. Te Premten do vrisni mendjen nesa ja vlen te blini dicka te shtrenjte, mos u lodhni shume duke u menduar shkoni dhe bliheni. Kete fundjave keni per ta kaluar pothuajse te gjithen ne shoqerine e miqve tuaj.

**********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Luani:
Modestia eshte nje gje e madhe -- keshtu keni per te qene ne fillim te javes. Dakort ndonjehere ja vlen te mburesh por edhe te ulesh koken dhe te vazhdosh me punen qe ke perpara seshte keq. Tregohuni kembngules dhe sigurohuni qe te gjithe rreth jush te jene te lumtur. Kjo gje do ju sjelle nje ndjenje satisfaksioni kete te merkure. Te premten te gjithe kane per te qene mirnjohes per ndihmen qe i keni dhene gjate javes. Keni per te mare shume komplimente. Kjo fundjave ka per te qene nje bombe e vertete per mire apo per keq do te varet nga menyra se si do te silleni me dike qe do kete nevoje per ju ne nje kohe te papershtatshme.

**********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Virgjeresha:
Ka nje bledhje familjare ne te ardhmen e afert, planifikimi i detajeve mund tju bjere si bare pikerisht kete te hene. Si eshte e mundur qe gjithmone ua lene ju keto lloje punesh? Arsyeja eshte se ju jeni personi me i organizuar. Nese do ta keni te veshtire te perballoni cdo detyre edhe mund ti a lini dikujt tjeter disa prej tyre, sidomos te merkuren. Gjate fundit te javes keni per tu ndjere te mbingarkuar, gje qe seshte per tu cuditur. Fatemiresisht kete fundjave keni per te arritur shume gjera. me se fundi do te jeni ne gjendje te konsideroni si te mbaruara disa detyra te veshtira me te cilat keni kohe qe merreni.

**********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Peshorja:
Ka kohe qe jeni stabilizuar ne nje rutine, por nje komete (mataforike) ka per tu perpalsur me jeten tuaj kete te hene dhe gjithecka ka per te ndryshuar -- por jo domosdoshmerisht per me keq. Ne fakt, kjo mund te jete gjeja me fantastike qe ju ka ndodhur ndonjehere. Por tani per tani perballimi me ndyshimet mund te jete stresues, sidomos te marten dhe te merkuren. Te enjten planifiko te kalosh pak kohe me miqte. Ju jeni lideri grupit nese e keni vene re apo jo ska rendesi, njerezit kane shume qef te qendrojne afer jush. Ne fundjave do te ndiheni i stabilizuar dhe ne forme te ndihmoni te tjeret.

*********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Akrepi:
Te gjitha punet duket sikur i keni ne vije dhe kete te hene keni per te arituar ate qe keni dashur te arini prej nje kohe te gjate. Per te festuar, do te ishte ide e mire te shkoni ne nje restorant te cilin nuk e keni frekuentuar me pare, dicka ekzotike. Keni per te kaluar pjesen me te madhe te javes duke enderuar me sy hapur e perse jo? Gjerat po hecin ne menyre te mreullueshme. Kete fundejave kani per te kaluar shume kohe me miqete dhe do te mesoni nje sekret te cuditshem.

**********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Shigjetari:
Ska peroblem nese i shikoni gjerat ndryshe te henen. Ju te dy keni perspektiva shume te ndryshme nga njeri tjetri keshtu qe eshte normale te keni mendime te ndryshme per ate se si nje lidhje duhet te perparoje, qofte romantike, shoqerore apo profesionale. Cfare ka per te qene e qarte kete te enjte do jete fakti qe te dyve ju intereson qe te vazhdoni lidhjen. Nese kjo eshte nje lidhje romantike atehere mendo per ndonje menyre e cila mund tju ndihmoje qe te dy per tu relaksuar. Nese eshte lidhje pune atehere mbase duhet te maresh ndonje dite pushim dhe me pas te vazhdosh aty ku e ke. Eshte fanatastike se si koha sheron gjithecka qofte pune apo dashuri. Vetem ne fundejave keni per te pasur pak pushim.

**********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Bricjapi:
Merru vetem me problemet imediate kete te hene. Sigurisht gjerat mund te jene ndryshe mbas disa javesh, por duhet te punoni per te aritur ate qe enderoni. Jetoni ne te tashmen. Kaloji ato pengesa kure ti arrini deri atehere meruni me tao qe keni perpara. Nga fundejava keni per tu takuar me nje mike te ngushte me te cilin kani kohe qe nuk jeni pare.

**********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Ujori:
Eshte e hene dhe ndiheni pak emotive. Ne fakt keni per tu ndjere te tille per disa dite. Ska problem. Jeni duke perjetuar shume. Vetem sigurohu qe te kesh nje mike i/e cila mund te sherbeje si nje vend per tu mbeshtetur kure te kesh nevoje, sidomos te merkuren. Sigurohuni qe te tregoni se sa mirenjohes jeni per mbeshtejen qe po merni. Te premten gjerat ndryshojne per me mire teksa filloni te ndiheni me te pavarur dhe me te sigurt, kjo gjendje ka per te vazhduar edhe gjate fundjaves.

***********************************************************

Horoskopi javor datė 3/12/2007 - 9/12/2007

Peshqit:
Me se fundi!!
Keni kohe qe prisni te ndiheni te ekzaltuar. Kete te hene dhe ditet me pas keni per tu ndjere aq te kenaqur dhe te ekzaltuar sa nuk do e imagjinonit kurre. Keni per te bere aq qef sa do ju duket e pamundur te ktheheni ne jeten e perditshme. Por ne toke ose do te ktheheni ngadale ose duke rene nga larte. Sigurohuni qe te ktheheni ne noramlitet pa shume buje. Ironikisht pjesa tjeter e javes ka per te qene mese monotone (perfshire edhe fundjaven).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat   Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Icon_minitimeSat Jan 12, 2008 3:07 pm

Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Dashi:

E vetmja gje tek e cila keni per ta pasur mendjen ne kete fillim jave ka per te gene gjendja juaj financjare -- sa pare keni ne xhep, sa gjera keni ne shtepi te cilat mund te shiten -- seshte e nevojshme te tregoheni kaq drastik.
Faxhdoni si normalisht dhe perpiquni te mos shpenzoni shume pare kete jave.
Tregoni kujdes edhe per familjen, kjo eshte nje kohe kure ata kane nevoje per ju.
*******************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Demi:

Te henen keni per tu cuar me shume energji -- me se fundi!
Tani dilni jashte.
Takoni njerez qe snjihni, planifikoni, keni per te pasur nje paraqitje fantastike.
Askush seshte me i gatshem se ju per romanse.
Fatekeqesisht te merkuren skeni per te pasur kohe qe te mereni me jeten tuaj sentimentale.
Keni per te qene te ngarkuar me pune dhe obligime te ndryshme. Gjithecka ka per te ndryshuar me ardhjen e fundejaves kure keni per tu ndjere perseri si ne fillim jave.
*********************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Binjaket:

Keni per tu ndjere sikur te ishit ne nje labirint magjike, te mbushur me pengesa te cuditeshme dhe me mesazhe te ndryshme gjate rruges.
Ndiqni parandjenjat tuaja dhe mos lini besim tek asgje e cila ju keshillon ne nderoni drejtimi e zgjedhur.
Nga mesi i javes keni per tu kthyher ne realitet, keni per te qene te cliruar shume kure ta gjeni veten ne teren te njohur.
Fundejaven keni per ta kaluar duke biseduar me miqe.
**********************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Gaforrja:

Dikush qe ju njihni eshte ne forme per te organizuar nje darke, por ata kane turp per te mare inicjativen kete te hene.
Tuaj atyre se ju keni per te qene pergjegjes per te ftuar njerezit. Ju ju pelqen te mbildhni njerez bashke dhe eshte nje nga gjarat qe dini ta beni me mire.
Ka per te qene e veshtire te mblidhni kaq shume njerez brenda nje kohe kaq te shkuter, mos kini merak ju keni per te qene ne gjndje qe tja dilni mbane.
Kete fundejave tregohuni te sigurt ne vetevete dhe luftoni per ate qe besoni ose deshironi.
************************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Luani:

Eshte e hene dhe karieren e keni ne krye te listes suaj.
Kohet e fundit keni pasur pake probleme me shefin, por nga mesi i aves keni per te gjetur nje menyre qe ti jepni zgjidhje ketije problemi.
Ne fund te fundit vetem pune eshte, dhe ka per tu haruar si problem heret a vone.
Fundejava ka per te qene shume relaksuese per ju.
************************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Virgjeresha:

Udhetimin ka kohe qe e keni pasur ne mendje.
Idea per te shkuar diku large eshte shume tunduese, dhe do te ishte aq pozitive per ju sa nuk do e imgjinonit dote.
Edhe nese nuk keni mundesi te organizoni nje udhetim tani per tani, planifikoni nje me te aritshem (edhe pse jo aq te larget) mbase do keni mundesi ta vini planin ne veprim brenda fundejaves.
************************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Peshorja:

Ne agim te kesaj vere te mrekullueshme, ja ku eshte Dielli qe ju braktis papritur.
Nuk ndjeheni i kenaqur nga jeta e ciftit, por nuk keni ne realitet arsye per te qene i pakenaqur.
************************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Akrepi:

Prej dites se sotme,
Dielli eshte ne harmoni me shenjen tuaj.
I pabesuar dhe i corientuar si jeni ju sot, rrezikoni te beni gabime ne pune qe mund t'ju sjellin jo pak probleme.
*************************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Shigjetari:

Pak rendesi ka nese keni nje mal me impenjime dhe keqkuptime. Me nje buzeqeshje ne buze, cdo gje do te behet me e thjeshte dhe e kendshme.
*************************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Bricjapi:

Nese prej disa kohesh po mendoni te ktheni nje ceshtje ne favorin tuaj, ka ardhur momenti i duhur.
Dita nuk mund te jete me perfekte se tani, as edhe sikur ta kishit projektuar vete.
*************************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Ujori:

Prej dites se sotme, futet edhe Hena dhe Dielli...
Prej dites se sotme mund te jeni jetim edhe nga mbeshtetjet e tyre, prandaj eshte e kuptueshme qe ndiheni konfuz dhe i irrituar.
**********************************************
Horoskopi javor datė 7/1/2008 - 13/1/2008
Peshqit:

Harmonia dhe qetesia jane lajtmotivi i kesaj dite qe po fillon.
Dielli dhe Hena kthehen qe t'ju buzeqeshin.
Sot do te keni fjale te sjellshme dhe nje buzeqeshje per te gjithe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat   Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Icon_minitimeTue Jan 15, 2008 6:48 pm

Horoskopi javor per te gjitha shenjat :
14/01/2008 -- 20/01/2008

Dashi
21 mars - 20 prill

Sot doni qė ti kryeni tė gjitha detyrat qė keni planifikuar, megjithatė nuk ka pėr tė qenė aspak e lehtė.
Edhe pse do tė tregoheni kokėfortė kjo do tė jetė e vetmja gjė qė do ju ndihmojė tė ēoni nė pėrfundim atė qė keni nisur.

Demi
21 prill - 21 maj

Mos u tregoni tepėr tė butė kur bėhet fjalė pėr punėn tuaj, madje as me njerėzit qė ju rrinė pranė.
Kjo gjė ka pėr t'ju rėnduar vetėm ju.
Cojini deri nė fund gjėrat qė keni nisur.

Binjaket
22 maj - 21 qershor

Do ta keni tė vėshtirė tė dėrgoni mesazhet e duhura njerėzve qė ju rrethojnė.
Ju jeni tepėr emotive por njė gjė e tillė do tė ndikojė negativisht nė punėn tuaj.
Pėrgjithėsisht sot do tė jeni tė rrethuar nga njė nervozizėm i pashmangshėm.

Gaforja
22 qershor - 22 korrik

Disa ndryshime do tė ndodhin nė jetėn tuaj.
Hidhini mirė sytė brena vetes dhe bėni zgjedhjet e duhura pėr tė ndryshuar ato gjėra qė ju mendoni tė nevojshme.
Ndoshta edhe ndryshim i lukut tuaj do tė sjellė ndryshime tė tjera nė jetėn tuaj.

Luani
23 korrik - 21 gusht

Tė punosh ėshtė mirė por kur nuk bėhet asgjė tjetėr pėrveē kėsaj atėherė do tė keni pasoja nė shėndetin tuaj mendor.
Nėse jeni tė pakėnaqur me jetėn tuaj private atėherė duhet tė seleksiononi njerėzit me tė cilėt shoqėroheni.

Virgjeresha
22 gusht - 23 shtator

Dita e sotme ėshtė e pėrshtatshme pėr tė bėrė ato ndryshime qė i keni menduar prej kohėsh.
Megjithatė mos kėrkoni tė bėni gjėra tė pamundura.
Fokusohuni mė tepėr nė jetėn tuaj private.

Peshorja
24 shtator - 23 tetor

Nėse tregoheni tepėr tė sinqertė keni pėr tė lėnė shteg qė njerėzit tė abuzojnė me ju.
Megjithatė mos u shqetėsoni sepse sapo gjėrat tė sqarohen atėherė edhe reputacioni juaj ka pėr tu vėnė nė vend.

Akrepi
24 tetor - 22 nentor

Sa mė shumė tė bėni pėr tė tjerėt aq mė mirė keni pėr tu ndjerė me veten tuaj.
Njė ndryshim nė jetėn tuaj private ka pėr tė qenė nė favorin tuaj.

Shigjetari
23 nentor - 22 dhjetor

Pėrqėndrohuni tek puna dhe paratė dhe jo nė jetėn tuaj private. Disa probleme do tė shfaqen nė familje.
Kujdes nė mėnyrėn se si komunikoni me njerėzit.

Bricjapi
23 dhjetor - 20 janar

Duhet tė keni besim nė talentin tuaj qė mė pas edhe tė tjerėt tė kenė besim tek ju.
Kjo ėshtė dita e duhur pėr ti treguar njerėzve vlerat tuaja.
Nėse jeni tė disiplinuar dhe i jepni rėndėsi detajave atėherė keni pėr tė bėrė shumė progres.

Ujori
21 janar - 19 shkurt

Dita e sotme nuk ėshtė aspak e favorshme pėr tė kėrkuar ndere dhe favore.
Pėrpiquni ti zgjidhni vetė problemet tuaja nėse doni qė reputacioni juaj tė mos preket

Peshqit
20 shkurt - 20 mars

Do tė jeni tė pavendosur nė ēėshtje qė lidhen me miqtė, familjen apo edhe tė dashurin tuaj.
Mos diskutoni nėse doni tė jeni tė qetė.
Sot do tė ishte mirė tė bėni gjithēka vetė qė tė evitoni ndonjė debat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat   Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Horoskopi I Pergjithshem Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi Kinez per te gjitha shenjat:
» Horoskopi I Vitit 2007 Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....
» Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MiRe Se ViNi ...... :: HoroSkopI ShenjE PeR ShenjE-
Kėrce tek: