AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat   Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Icon_minitimeSat Nov 24, 2007 4:37 pm

Horoskopi mujor: Nentor 2007

Demi:

Gjate ketije muaji keni per te qene pake si Dr. Jekyll dhe Mr. Hyde. Keni per ta gjetur veten duke bere here gera te mira per arsje te mira dhe me pas papritur duke bere te kunderten. 3 ditet e para te muajit kane per tju getur si Mr, Hyde (i keqi). Mos ndermerni asnje blerje te madhe sado e mire qe tju duket si ide. Nga data 4 dhe pese Dr. Kelli do te jete ne kontroll -- ju do te ndiheni mire, do te dukeni mire dhe duhet ti ndiqni impulset tuaja. Kini kujdes data 6 dhe 7 sdo te jene te sigurta, mos planifikoni gjera te mbedha, ose te beni manovra te papritura. Mesi i muajit do te jete nje kohe per shoqerime, por sigurohuni qe te mos te beheni te mbisigurt. Diplomacia mund te coje drejt nje romance te re sidomos nga data 13 deri ne 15. Kini kujdes nga data 18 ose 19 xhelozia dhe dashuria skane per te bere nje kokteil te mire. Ne fund te muajit thuajini miqeve tuaj se sa gallate ka qene ky muaj dhe beni plane per muajin tjeter.

Binjaket:

Ka mundesi te kete ndryshime kete muaje. Kalojeni pjesen e pare te tije duke biseduar me miqe dhe te aferm -- kush mund te ndermare nje levizje te matur pa pare gjithe mundesite? Sigurisht qe imputi te tjereve mund tju tregoje se ku mund te hasesh pengesa. Mos e luftoni ankthin me te ngrene vetem vazhdoni te pyesni. Kijini kujdese parate nga data 8 me 10, nga 11 ose 12 do te keni vendosur per ndryshimin/et qe do te ndermerni. 16 dhe 17 do te jene ditet kur do te vini planin ne zbatim. Ne kete kohe ka mundesi te takoni nje person shume te kendshem dhe special. Kini kujdes qe te mos i beni ndryshime planeve per shkak te kesaje lidhjeje te re. Edhe planet me te mira kane probleme kure behen ndryshime te pallogaritura. Nga 26 deri tek 28 tregoni kujdes te madh per sa i perket diteve te fundit do ti keni vene punet ne vije.

Gaforrja:

Beni mire ta keni te qarte qe ne fillim te muajit nje gje -- nese nje konflikt nuk eshte i domosdoshem atehere shmangjuni atije. Do beheni me dhimbje shpine nese kundrasulmoni sa here qe nje person perpiqet tju besdise (pse ta cani koken ky eshte problemi tyre dhe jo i juaj). Tregohuni gjake-ftohte dhe keni per ti qetesuar dhe jo ngacmuar ata reth jush teksa muaji kalon. Tregoni vemendje, nga data 6 mund tju shpetoje nje detaje me rendesi ne pune. Prisni sa te vije data 22 perpara se te ndermerni ndonje projekt ose detyre te rendesishme. Nga fudi i muajit do te jeni duke bere gjitheka njekohesisht dhe duke aritur sukses ne gjithecka qe beni. Do te keni deshire te lidheni me dike qe sapo keni takuar mos kini merak ndjenja ka per te qene reciproke.

Luani:

Keni per te qene ne gjendje qe te beni cfare do lloje gjeje argetuese, qe nga kruajeset e dhembeve deri tek minat dhe pjatat e palara. Kjo eshte nje nga arsyjet perse njerezit ju pelqejne kaq shume! Vetem mos u beni shume mendjemedhenj sidomaos nga data 4 dhe 5. Nese fillon te beshe pushim duke ngrene akullore cdo 15 minuta arterjet dhe bosi juaj kane per tu ankuar njekohesisht. Mbase ka ardhur koha ta lini kete zakon te ri. Keni per te qene shume te ndjeshem ndaje te pandergjegjshmes suaj (mbase keni lindur te beheni nje akullorebres?) ne daten 8 deri 10, kjo gje mund te ndikoje ne thellimin e karakterit tuaj. Mbase do te zbuloni gjera te cilat nuk mendonit se ekzistonin aty ne radhe te pare. Data 20 ose 21 ka per te qene dite shume romantike. Nga fundi muajit do te keni bere permiresime ne karakterin (dhe diten tuaj), kjo gje do ju vendose ne nje rtine te shendeteshme. Vetem mos i merzisni shoket/shqet duke i treguar per faktin se si ishit ne gjendje te linit akulloren.

Virgjeresha:

Beni detyrat e padeshiruara dhe rutine. Kjo gje do ju lejoje qe te keni me teper kohe qe te mereni me teper me anet me te kendshme te jetes kure ato fillojne te shfaqen nga data 4 dhe 5. Sa per cfare ka per te qene kjo gjera? Yjet keshillojne nje darke romantike ne nje vend te vecante mundesisht diku ku skeni qene me pare. Kudo qofte parteneri/ja juaj ka per te shkelqyer aq shume sa skeni per te vene re fare se sa i bukur eshte vendi ku gjendeni. Nga fundi i mbremjes qe te dy do jeni duke menduar per kuptimin e jetes. Ne daten 6 mund te vereni se filozovite e mbermjes se shkuar do kene nevoje te marin nje forme me konkrete, veproni me kujdes. Kjo gje mund te jete shume pozitive por varet se sa te ndjeshem jeni. Nga data 20 dhe 21 mendoni per familjen, e verteta eshte se mund te plotesoni edhe obligimet familjare dhe ato te lidhjes suaj. Ka mundesi te krijoni nje lidhje ne pune nese nuk jeni ne nje ose edhe po e jeni do te jete e njejta gje.

Peshorja:

E pabesueshme! As nuk ju kishte vajtur neper mend se do duhej kaq pune per te mbajtur nje lidhje te balancuar. Pse cfare mendonit -- se gjerat do te hecnin vete. Nese e cani koken (dhe ju e cani), do nevojitet te kaloni ditet e para te muajit duke dhene, dhene dhe duke degjuar dhe perseri duke degjuar. Nese beni ate qe duhet te beni, gjithecka ka per te dale per me mire ne daten 4. Festo por mos e tepro. Nga data 10 dicka mund ta prishi ritmin (mbase disa emocjone te cilat mendoje se mund ti shmangje?). Te degjuarit me kujdes ka per te bere qe gjithecka te vihet ne vije mbas pake kohe. Nga fundi i muajit me ndihmen e nje miku keni per te qene ne gjnedje qe ti vini te gjitha punet ne vije.

Akrepi:

Beni mire ta keni te qarte qe ne fillim te muajit nje gje -- nese nje konflikt nuk eshte i domosdoshem atehere shmangjuni atije. Do beheni me dhimbje shpine nese kundrasulmoni sa here qe nje person perpiqet tju besdise (pse ta cani koken ky eshte problemi tyre dhe jo i juaj). Tregohuni gjake-ftohte dhe keni per ti qetesuar dhe jo ngacmuar ata reth jush teksa muaji kalon. Tregoni vemendje, nga data 6 mund tju shpetoje nje detaje me rendesi ne pune. Prisni sa te vije data 22 perpara se te ndermerni ndonje projekt ose detyre te rendesishme. Nga fudi i muajit do te jeni duke bere gjitheka njekohesisht dhe duke aritur sukses ne gjithecka qe beni. Do te keni deshire te lidheni me dike qe sapo keni takuar mos kini merak ndjenja ka per te qene reciproke.

Shigjetari:

Nese je duke bere qef (dhe me fillimin e muajit eshte e sigurt se keni per te bere shume) dije se ke per te vazhduar keshtu per goxha kohe. Ska asgje te keqe me kete sidomos nese je duke mbaruar po aq pune njekohesisht. Kije kujdes ama nga data 6 deri ne 7 nuk keni per ta pasur te qarte se me ke keni te beni. Nese dele se eshte nje perzjerje e gabuar, tregohuni fleksibel ka peshq te tjere ne det. Meqenese ra fjala per detin, perse te mos ndermaresh nje udhetim nga data 10? Nuk i dhet se ke mund te takosh mbasi del nga ambjenti tuaj i perditshem. Kudo qe te gjendesh ne daten 22 mos blije asgje! Nuk do keni nevoje per te dhe nese e merni keni per ta flakur me vone. Data 24 dhe 25 do te jene te mira per te takuar njerez te rinj. Nga fundi i muajit do te jeni te keputur. Pushoni pake dhe reflektoni per cfare keni kalar.

Bricjapi:

Fillimi muajit do ju gjeje te halakatur.
Deri ne daten 7 nuk do te arini te kryheni asnje pune pervec gjumit dhe te ndenjturit ne divan. Tamam ne castin kure njerezit do mendojne se jeni bere dembel yjet do ju ndihmojne duke ju dhuruar energji dhe shkathtesi. Jo vetem qe do te punoni me teper dhe me mire por kjo gjendje do te vazhdoje deri ne fund te muajit. Suksesi juaj mund te kureorezohet me nje ngritje ne detyre ose page shtese. Edhe mirenjohja e firmes nuk eshte se ju bene keq.

Ujori:

Mendoni se i keni lene pase ditet e cmenura. Gaboheni. Sigurisht qe jeni qetesuar pak por mos haroni se flaka eshte gati te rindizet. Behuni gati (kjo vjen tekstualisht keshtu nga yjet ) "te kryeni tradheti sensuale ne cift" gje qe do trondisi rutinen tuaj nga data 6 ose 7. Asnje tradheti sensuale nuk mund te jete e lehte (he sikur do doje te ishte keshtu). Keni per te naviguar situata te koplikuara por interesante ditet ne vazhdim. Sic ka thene dikush teper i mencur mos mendoni thejsht veproni. Keni per te bere goxha introseksion nga fundi i muajit dhe do te vendosni te ndryshoni disa gjera ne menyre drastike tek vetja juaj ose ne profesion.

Peshqit:

Kujdes! Ky muaj ka per te qene shum i trubullt. Mund te kete sharlatan, duke pritur tju mashtrojne. Mos ju pergjigjuni gjeagjezave por shenojini per me vone. Nga data 5 do te keni hyre ne nje faze te re, ku yjet do te sjellin bukuri dhe iluzjon ne ditet tuaja.
Shruaj nje leter dashurie (me boje te purpurt mbase?) dhe dergoje edhe nese mendon se nuk duhet ta beshe. Nga data 9 keni per te pasur dike qe do te kerkoje te lidhet me ju mase jo personi qe i shkruajtet letren por crendesi ka. Kjo mund te jete gjeja e duhur ne kohen e duhur. Nese do maresh ndonje veprim nga data 13 analizoi mire gjrat pastaje vepro. Nga fundi muajit vishumi bukur dhe kaloni nje mbremje ne ndonje restorant te kendshem.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat   Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Icon_minitimeSat Dec 01, 2007 4:30 pm

Parashikimi i yjeve per muajin Dhjetor 2007:

Dashi:
Beni mire ta keni te qarte qe ne fillim te muajit nje gje :
Nese nje konflikt nuk eshte i domosdoshem atehere shmanguni atij. Do beheni me dhimbje shpine nese kunder sulmoni sa here qe nje person perpiqet t'ju besdise (pse ta cani koken ky eshte problemi tyre dhe jo i juaj). Tregohuni gjake-ftohte dhe keni per ti qetesuar dhe jo ngacmuar ata reth jush tek sa muaji kalon. Tregoni vemendje, nga data 6 mund tju shpetoje nje detaje me rendesi ne pune. Prisni sa te vije data 22 perpara se te ndermerni ndonje projekt ose detyre te rendesishme. Nga fundi i muajit do te jeni duke bere gjitheka njekohesisht dhe duke aritur sukses ne gjithecka qe beni. Do te keni deshire te lidheni me dike qe sapo keni takuar mos kini merak ndjenja ka per te qene reciproke.

*********************************************************

Demi:
Fillimi muajit do ju gjeje te hallakatur.
Deri ne daten 7 nuk do te arini te kryheni asnje pune pervec gjumit dhe te ndenjturit ne divan.
Tamam ne castin kure njerezit do mendojne se jeni bere dembel yjet do ju ndihmojne duke ju dhuruar energji dhe shkathtesi.
Jo vetem qe do te punoni me teper dhe me mire por kjo gjendje do te vazhdoje deri ne fund te muajit. Suksesi juaj mund te kurorezohet me nje ngritje ne detyre ose page shtese. Edhe mirenjohja e firmes nuk eshte se ju bene keq.

*********************************************************

Binjaket:
Behuni gati!!
Ky muaj ka per te fillluar dhe mbaruar me nje BUM. Nese nuk do jeni duke ngjitur Everestin ose duke u hedhur me parashute keni per te qene duke bere perparime shume te medha ne kariere. Ngadalesohuni paksa nga data 3 dhe kater dhe kontrolloheni edhe nje here llogrine tuaj bankare, do te keni nevoje per shpenzime nese doni te vazhdoni te peraroni me te njejtat ritme, nga data 6 keni per te qene perseri gati te vazhdoni normalisht. Data 11 dhe 12 do ju sjelle mundesi te tjera perparimi sidomos ne jeten tuaj romantike. Nga mesi i muajit do te jeni stabilizur mire ne rutinen tuaj.
Nga 18 dhe 19 shikojini gjerat me me vemendje per te zbuluar se c'po ndodh ne te vertete nen aparencat e jashtme. Nga fundi muajit gjerat kane per tu veshtiresuar pregatituni --blini nje cader, helmete ose qendroni ne shtepi. Mos beni veprime te pamatuara, nga data 29 keni per te qene perseri ne forme.

*********************************************************

Gaforrja:
Kujdes! Ky muaj ka per te qene shume i turbullt per ju.
Mund te kete sharlatan, duke pritur t'ju mashtrojne. Mos ju pergjigjuni gjeagjezave por shenojini per me vone. Nga data 5 do te keni hyre ne nje faze te re, ku yjet do te sjellin bukuri dhe iluzjon ne ditet tuaja. Shkruaj nje leter dashurie (me boje te purpurt mbase?) dhe dergoje edhe nese mendon se nuk duhet ta besh. Nga data 9 keni per te pasur dike qe do te kerkoje te lidhet me ju mase jo personi qe i shkruajtet letren por c'rendesi ka. Kjo mund te jete gjeja e duhur ne kohen e duhur. Nese do maresh ndonje veprim nga data 13 analizoi mire gjerat pastaj vepro. Nga fundi muajit vishuni bukur dhe kaloni nje mbremje ne ndonje restorant te kendshem.

**********************************************************

Luani:
Mendoni se i keni lene pase ditet e ēmendura. !!!
Gaboheni.
Sigurisht qe jeni qetesuar pak por mos haroni se flaka eshte gati te rindizet. Behuni gati (kjo vjen tekstualisht keshtu nga yjet ) "te kryeni tradheti sensuale ne cift" gje qe do trondisi rutinen tuaj nga data 6 ose 7. Asnje tradheti sensuale nuk mund te jete e lehte (he sikur do doje te ishte keshtu). Keni per te naviguar situata te koplikuara por interesante ditet ne vazhdim. Sic ka thene dikush teper i mencur mos mendoni thjesht veproni. Keni per te bere goxha introseksion nga fundi i muajit dhe do te vendosni te ndryshoni disa gjera ne menyre drastike tek vetja juaj ose ne profesion.

**********************************************************

Virgjeresha:
Nese je duke bere qef (dhe me fillimin e muajit eshte e sigurt se keni per te bere shume) dije se ke per te vazhduar keshtu per goxha kohe.
Ska asgje te keqe me kete sidomos nese je duke mbaruar po aq pune njekohesisht. Kije kujdes ama nga data 6 deri ne 7 nuk keni per ta pasur te qarte se me ke keni te beni. Nese del se eshte nje perzjerje e gabuar, tregohuni fleksibel ka peshq te tjere ne det.
Meqenese ra fjala per detin, perse te mos ndermaresh nje udhetim nga data 10? Nuk i dihet se ke mund te takosh mbasi del nga ambjenti tuaj i perditshem.
Kudo qe te gjendesh ne daten 22 mos bli asgje! Nuk do keni nevoje per te dhe nese e merni keni per ta flakur me vone. Data 24 dhe 25 do te jene te mira per te takuar njerez te rinj. Nga fundi i muajit do te jeni te keputur. Pushoni pak dhe reflektoni per cfare keni kaluar.

**********************************************************

Peshorja:
Beni mire ta keni te qarte qe ne fillim te muajit nje gje -- nese nje konflikt nuk eshte i domosdoshem atehere shmanguni atij.
Do beheni me dhimbje shpine nese kunder sulmoni sa here qe nje person perpiqet t'ju besdise (pse ta cani koken ky eshte problemi tyre dhe jo i juaj).
Tregohuni gjake-ftohte dhe keni per ti qetesuar dhe jo ngacmuar ata reth jush teksa muaji kalon. Tregoni vemendje, nga data 6 mund tju shpetoje nje detaje me rendesi ne pune. Prisni sa te vije data 22 perpara se te ndermerni ndonje projekt ose detyre te rendesishme. Nga fudi i muajit do te jeni duke bere gjitheka njekohesisht dhe duke aritur sukses ne gjithecka qe beni. Do te keni deshire te lidheni me dike qe sapo keni takuar mos kini merak ndjenja ka per te qene reciproke.

**********************************************************

Akrepi:
E pabesueshme!
As nuk ju kishte vajtur neper mend se do duhej kaq pune per te mbajtur nje lidhje te balancuar.
Pse cfare mendonit -- se gjerat do te hecnin vete.???
Nese e cani koken (dhe ju e cani), do nevojitet te kaloni ditet e para te muajit duke dhene, dhene dhe duke degjuar dhe perseri duke degjuar. Nese beni ate qe duhet te beni, gjithcka ka per te dale per me mire ne daten 4. Festo por mos e tepro. Nga data 10 dicka mund ta prishi ritmin (mbase disa emocjone te cilat mendoje se mund ti shmangje?). Te degjuarit me kujdes ka per te bere qe gjithcka te vihet ne vije mbas pak kohe.
Nga fundi i muajit me ndihmen e nje miku keni per te qene ne gjendje qe ti vini te gjitha punet ne vije.

**********************************************************

Shigjetari:
Beni detyrat e padeshiruara dhe rutine.
Kjo gje do ju lejoje qe te keni me teper kohe qe te mereni me teper me anet me te kendshme te jetes kure ato fillojne te shfaqen nga data 4 dhe 5.
Sa per cfare ka per te qene kjo gjera?
Yjet keshillojne nje darke romantike ne nje vend te vecante mundesisht diku ku s'keni qene me pare. Kudo qofte parteneri/ja juaj ka per te shkelqyer aq shume sa s'keni per te vene re fare se sa i bukur eshte vendi ku gjendeni.
Nga fundi i mbremjes qe te dy do jeni duke menduar per kuptimin e jetes. Ne daten 6 mund te vereni se filozovite e mbermjes se shkuar do kene nevoje te marin nje forme me konkrete, veproni me kujdes. Kjo gje mund te jete shume pozitive por varet se sa te ndjeshem jeni. Nga data 20 dhe 21 mendoni per familjen, e verteta eshte se mund te plotesoni edhe obligimet familjare dhe ato te lidhjes suaj. Ka mundesi te krijoni nje lidhje ne pune nese nuk jeni ne nje ose edhe po e jeni do te jete e njejta gje.

**********************************************************

Bricjapi:
Keni per te qene ne gjendje qe te beni cfare do lloje gjeje argetuese, qe nga kruajeset e dhembeve deri tek minat dhe pjatat e palara.
Kjo eshte nje nga arsyjet perse njerezit ju pelqejne kaq shume! Vetem mos u beni shume mendjemedhenj sidomaos nga data 4 dhe 5. Nese fillon te besh pushim duke ngrene akullore cdo 15 minuta arterjet dhe bosi juaj kane per tu ankuar njekohesisht. Mbase ka ardhur koha ta lini kete zakon te ri. Keni per te qene shume te ndjeshem ndaje te pandergjegjshmes suaj (mbase keni lindur te beheni nje akullorebres?) ne daten 8 deri 10, kjo gje mund te ndikoje ne thellimin e karakterit tuaj. Mbase do te zbuloni gjera te cilat nuk mendonit se ekzistonin aty ne radhe te pare. Data 20 ose 21 ka per te qene dite shume romantike. Nga fundi muajit do te keni bere permiresime ne karakterin (dhe diten tuaj), kjo gje do ju vendose ne nje rutine te shendeteshme. Vetem mos i merzisni shoket/shqet duke i treguar per faktin se si ishit ne gjendje te linit akulloren.

**********************************************************

Ujori:
Ka mundesi te kete ndryshime kete muaj.
Kalojeni pjesen e pare te tij duke biseduar me miq dhe te aferm --
Kush mund te ndermarre nje levizje te matur pa pare gjithe mundesite? Sigurisht qe imputi te tjereve mund tju tregoje se ku mund te hasesh pengesa. Mos e luftoni ankthin me te ngrene vetem vazhdoni te pyesni. Kini kujdes parate nga data 8 me 10, nga 11 ose 12 do te keni vendosur per ndryshimin/et qe do te ndermerrni. 16 dhe 17 do te jene ditet kur do te vini planin ne zbatim.
Ne kete kohe ka mundesi te takoni nje person shume te kendshem dhe special. Kini kujdes qe te mos i beni ndryshime planeve per shkak te kesaj lidhjeje te re. Edhe planet me te mira kane probleme kur behen ndryshime te pallogaritura. Nga 26 deri tek 28 tregoni kujdes te madh per sa i perket diteve te fundit do ti keni vene punet ne vije.

**********************************************************

Peshqit:
Gjate ketij muaji keni per te qene pak si Dr. Jekyll dhe Mr. Hyde. Keni per ta gjetur veten duke bere here gjera te mira per arsye te mira dhe me pas papritur duke bere te kunderten. 3 ditet e para te muajit kane per t'ju getur si Mr, Hyde (i keqi). Mos ndermerni asnje blerje te madhe sado e mire qe tju duket si ide. Nga data 4 dhe pese Dr. Kelli do te jete ne kontroll -- ju do te ndiheni mire, do te dukeni mire dhe duhet ti ndiqni impulset tuaja.
Kini kujdes data 6 dhe 7 sdo te jene te sigurta, mos planifikoni gjera te medha, ose te beni manovra te papritura. Mesi i muajit do te jete nje kohe per shoqerime, por sigurohuni qe te mos te beheni te mbisigurt. Diplomacia mund te coje drejt nje romance te re sidomos nga data 13 deri ne 15. Kini kujdes nga data 18 ose 19 xhelozia dhe dashuria skane per te bere nje kokteil te mire.
Ne fund te muajit thuajini miqeve tuaj se sa gallate ka qene ky muaj dhe beni plane per muajin tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat   Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Icon_minitimeSat Jan 12, 2008 2:50 pm

Horoskopi mujor: Janar 2008

Dashi:

Nese ju duket sikur ky vite spo hecen me ritmin qe prisnit mos u merzisni.
Ndonjehere pak qetesi eshte ajo qe ju nevojitet para se te filloje qefi!
Nga data 3 dhe 4 keni per tu treguar me te sjellshem me koleget dhe keni per tu trguar me produktive.
Nga data 6 dhe 7 meruni pake me fizikun tuaj, pake vrap ose palester nuk do ju bente keq. Kije kujdes datat 13 dhe 14 kane per tju perballuar me ca gjara te cilat nuk i perisnit te ndodhnin. Mos firmosni asgje – ka mundesi te hasni shume telashe nese tregoheni te nxituar.
Datat 15 dhe 16 kane per tju sjelle shume argetim (edhe me shume se zakonisht, gje qe ndohde shume rralle per vet faktin se eshte shume e veshtire te arrihet)
Data 26 deri ne fund te muajit figuron e mbushur me romanse, por a do te jeni ju ne gjendje ta zbuloni ate?
************************************************
Demi:

Ditet e para te ketije muaji kane per te qene shume te ngarkuara per ju.
Rralle ndodhe qe ta gjeni veten kaq te ngarkuar me pune.
Me e ralle akoma ka per te qene aftesia juaj per ti mbaruar keto pune ne.
Mbas gjithe asaje pune diku nga data 8 keni per tu ndjere te keputur per te thene me te pakten.
Sigurohuni qe te kaloni ca dite me pake stresuese dhe pergezojeni veten per nje performance te shkelqyer ne pune (dikush ne pozite ka per ta vene re punen qe po beni).
Nga data 13 deri ne daten 15 keni per te pasur pake probleme me partnerin, si eshte e mundur qe nje person te behet xheloz qofte edhe per gjerat me te vogela?
Dregohuni te duruar kjo eshte vetem nje faze e shkurter e cila ka per te kaluar shpejte.
Fundin e muajit rezervoheni per miqte, nese keni mundesi organizoni nje feste – ska nevoje te kesh te ftuar me qindra njerez, mjaftojne disa miq te afert.
*********************************************
Binjaket:

Ditet e para te ketije muaji mund te jene pak te ngarkuara.
E keni te veshtire te gjeni kohe te lire.
Ju duket sikur gjerat sjane ne rregull dhe ju skeni mundesi te beni asgje per ta ndryshuar kete gje.
Mos kini merak para dates 3 keni per ta marre veten dhe do te jeni serish te lirshem dhe ne forme.
Daten 7 sigurohu qe ta kalosh pa bere asnje pune, cfare do lloje gjeje qe te maresh persiper ka per te perfunduar keq – keshtu me mire te pushosh pake.
Keni per te pasur shume energji nga data 8 deri ne 17 gjate kesaje kohe keni per tu mare me gjithcka, qe nga puna e deri tek maredheniet me familjaret e larget.
Data 27 ka per te qene dita me e mire e muajit per ju. Keni per te psaur nje pamje te shkelqyer dhe nje sjell je qe e shoqeron po aq mire.
Kete dite mund ta shfrytezoni per cfaredolloje qellimi qe te keni qe nga krijimi i nje lidhjeje te re e deri tek kerkimi i nje rritje rroge ose promovimi ne pune.
Mbasi te kesh aritur ate qe do pjesa tjeter e muajit ka per te fluturuar pa u ndjere.
**************************************************

Gaforrja:

Fillimi i muajit ka per ta pasur theksin te maredhenit romantike. Eshte e cuditeshme por telefoni juaj ska per te pushuar se reni dhe cdo here qe keni per ta ngritur keni per te pasur kenaqesine qe te flisni (dhe te lini takim) me dike qe e kishit pelqyer gjithmone. Halli juaj me i madhe ka per te qene zgjedhja e personit special me te cilin do keni kenaqesine te kaloni kohen tuaj.
Nga data 7 ju dhe personi i rri ne jeten tuaj ka mundesi te hasni pake probleme por asgje e pakapercyeshme.
Ka mundesi qe kjo lidhje te shnderohet ne dicka me serioze me vone?
Kete gje keni per ta zbuluar nga data 14.
Nga data 15 deri ne daten 20 kani per te kaluar shume kohe me familjen (gje qe ka kohe qe se benei, e cila eshte shume pozitive). Fundi i muajit ka per te qene nje bombe e vertete, cfaredolloje gjeje qe ka per te ndodhur yjet thone se ka per te qene e rendesishme
***********************************************
Luani:

Fillimi i ketije muaji ka per tju gjetur te zhytur ne mendimie. Mendime te lidhura me gjendjen tuaj financiare.
Cfare ju duhet te beni eshte te riorganizoni gjendjen tuaj financiare dhe jo te panikoni (sic e keni zakon te beni ne te tilla raste).
Beni shkurtime ne shpenzime dhe rishikoni llogarine tuaj bankare, sa per te qene te sigurt se gjithcka eshte ne rregull.
Nga data 6 dhe 7 ka mundesi te hasni probleme ne pune, tregohuni te kujdesshem.
Nga data 8 gjerat do te jene qartesuar, dhe ju keni per te qene gati per romanse dhe pushim.
Fatekeqesisht kjo ka per te qene nje perjudhe e shkurter frymarjeje ne nje muaj te mbushur me pune dhe lodhje sidomos para fundit te muajit.
Ne ditet e fundit te tije keni per te qene aq te lodhur sa mbase nuk do e vini dote re se sa shume keni arritur
*************************************************
Virgjeresha:

Nga data 1 – 4 keni per tja kaluar shkelqyeshem.
Jeni duke kercyer duke kenduar dhe pergjithesisht duke kenaqur te gjithe qe keni rrotull.
Festa ka per te vazhduar deri ne daten 7.
Mbase mund te reaalizoni edhe ndonje pune te vogel gjate kesaje kohe.
Lojerat dhe festat kan per tu pakesur dalengadale deri sa te perfundojne nga data 9.
Ditet qe vijne me pas 12,13, dhe 14 kane per te qene dite me serioze – dhe mund te behen shume interesante.
Cfaredolloje gjeje me te cilen te jeni duke u marre keni parasysh se ajo po ju ndihmon te perqendroheni me teper dhe te qartesoni shume gjera te cilat me pare i kishit pasur te paqarta.
Do ta kuptoni se c'qendrim duhet te mbani me nje person te caktuar, vend ose ceshtje te cilen e keni pasur te paqarte me pare. Mendon se kaq ka ky muaj?
Gaboheni!!
Ne daten 17 pregatitu per nje sfide intelektuale, ju keni per te qene te zhytur ne filozofi dhe dilema morale.
Keni per tu thelluar me shume se kurre.
Keto besime te reja kane per te ndikuar ne menyren se si ju beni gjithecka. F
undi i muajit duket njesoje si filliimi i tije, fantstik.
**********************************************
Peshorja:

Ditet e para te ketije muaji perdorini per te pushuar.
Muaji i shkuar ju la pak te lodhur.
Keni nevoje per shume energji. Kete energji keni per ta perdorur gjate gjithe muajit..
Keni per te qene ne forme te shkeqlqyer.
Gjithecka qe deshironi te arini do ta arini.
Duket se i vetmi ndikim qe do kene yjet ne kete muaj ne jeten taj ka per te qene duarata e realizimit te enderave.
Cfare keni per te enderuar varet krejtesisht nga ju.
E vecanta ka per te qene se pozitivizmi juaj ka per tu shperndare dhe tek ata qe ju rrethojne.
Shijojeni kete muaj.
***********************************************
Akrepi:

Fillimi i muajit ka per te qene shume i ngarkuar me ate qe ju pelqeni me shume. Dashuri.
Tani eshte dashuri apo pasion kjo varet nga ju.
Nga data 5 keni per tu ndjere fajtore se do ta kesh te veshtire te refuzosh nje variant romantik qe ju duket me interesant.
Gjithesesi keni per te pare se varianti i pare eshte me i rendesishmi per ju, dhe keni per te kerkuar falje nga data 7.
Te kerkosh falje s'mjafton duhet te beshe dhurata, serenata cfaredolloje gjeje qe te jete e nevojshme per ta bindur.
Perpiqu ti beshe nje dhurate nga data 15. Pjesen tjeter te muajit do e kaloni duke bere ndryshime te vogla praktike ne jeten tuaj. Kure ka per te ardhur data 17 do jeni cuditur se si shume ndryshime te vogela te bejen ty nje person tjeter.
****************************************
Shigjetari:

Nese ndiheni pak te coroditur nga data 1 dhe dy, mos u merakosni.
Eshte normale te ndiheni keshtu pas muajit te shkuar.
Duroni deri ne daten 3 kure keni per te pasur shoqeri dhe dashuri me bollek nga njerzit tuaj te aferm dhe atyre qe gjenden pak me large.
Keni per te kontaktuar me ta neperpmjet telefonit, e-mailit dhe cdo llloje mjeti tejter komonikimi.
Ata edhe kane per te ardhur per vizite dhe kane pere tju tregaur se sa te mrekullueshem jeni sidomos ne daten 7 dhe 8!!!!
Ky eshte nje fillim i mire per nje muaj te mbushur me shoqeri, festime dhe kohe te mire ne pergjithesi.
Nga fundi i muajit mund te ndiheni pak ne humor te keq sidomos nga data 25 – 26.
Kete perjudhe mund ta kaloni me pak pune sa per tju hequr mendjen nga problemet tuaja.
Fundi muajit ka per tju gjetur serish ne nje forme te shkelqyer dhe serish te rrethur nga miqe, miqe dhe serish miqe.
********************************************
Bricjapi:

Vetem ju keni tipin qe te mbaroje pune kure pjesa tjeter e botes eshte duke fjetur gjume dhe festuar.
Kjo eshte pikerisht ajo qe keni per te qene duke bere gjate dates 1. Cfaredo lloje gjeje qe te jeni duke bere qofte rindertimi i piramidave ose mbarimmi i nje projekti monstruoz ne zyre ju keni per te qene te suksesshem.
Kjo faze me shume energji dhe aritje eshte nje fillim i mire per nje muaj qe yjet percaktojne si mbiproduktiv.
Keni per te qene krenar me ato cfare keni per te aritur ne shtepije dhe pune gjate datave 1 – 10.
Mos haroni te beni pushim here pas here dhe shijoheni ate. Kete sjellje prej fitimtari keni per ta mare me vete edhe ne pune ku keni per te aritur qellime perfitimet e te cilave keni per ti gezuar per nje kohe te gjate.
Nga 10 – 19 keni per ta kaluar kohen me miqte, te cilet kane per te qene shume te impresionuar me ju. Pjesa tjeter e muajit ka per te qene perjudha e ideve.
Mendimet dhe zgjidhjet tuaja per ceshtje te caktuara kane per te qene gjeniale. Vazhdoni keshtu!!
*************************************************
Ujori:

Keni per te pasur shume pune ne fillim te ketije muaji per te balancuar punen dhe maredheniet ne cift.
Nese gjendeni ne nje lidhje te re apo te vjeterkeni per ta pasur te veshtire te kontrolloni raportin nga data 4 dhe 5.
S'eshte e nevojshme ti jepni partnerit gllogari per cdo gje dhe vend ku jeni por tregoni kujdes qe te jeni te perpikte ne takime dhe ta lajmeroni partneren nese do te mungoni ne ndonje takim. Edhe pse nuk keni per tu ndjere ne forme per te kenaqur cdo teke te partneres perpiquni te paktetn ti shpjegoni se si ndiheni.
Nga mesi i majit keni per tu takuar me nje mike te vjeter te cilin keni kohe pa e pare ose qe vjen nga nje udhetim nga large.
Nga data 23 deri ne fund te muajit keni per tu mare me femije qofshin keta tuajit nese keni ose te te afermve.
Eshte gjithmon kenaqesi per ju te kanloni kohe me te vegjlit.
************************************************
Peshqit:

Ky muaj ju gjen ne nje gjendje shume te dobet fizike dhe shpirterore.
E keni te veshtire (me shume se zakonisht) te punoni dhe te mereni me detyrat e perditeshme.
Si eshte e mundur qe sa here niseni te beni dicka pertoni.
Mos u merakosni kjo gjendje ka per te vazhduar vetem per disa dite dhe me pas gjrtat kane per tu kthyher ne normalitet.
Edhe pse muaji filloi ngadale sdo te thote qe duhet te vazhdoje kehstu.
Verini detyrat perpara dhe perqendrohuni ne ato me te rendesishmet.
Ne fund te ketije muaji do te ndiheni te clodhur dhe ne forme, kohe e mire kjo per tu kaluar me shoqerine dhe familjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat   Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Horoskopi I Pergjithshem Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi Kinez per te gjitha shenjat:
» Horoskopi I Vitit 2007 Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MiRe Se ViNi ...... :: HoroSkopI ShenjE PeR ShenjE-
Kėrce tek: