AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:21 pm

Ēfarė thonė yjet pėr jetėn, punėn e dashurinė nė 12 muaj

Pak e largėt si rrugė por e saktė. Viti 2008-tė dhuron pėr juve mjaft gjėra si nė jetėn e pėrditshme,nė punė dhe dashuri.
Njerėzit qė kanė dėshirėn e madhe pėr tė mėsuar mbi astrologjinė duhet tė lexojnė gjithēka me kujdes sepse ēdo gjė ėshtė e vėrtetė.
Astrologjia ėshtė njė det i madh me gjėra tė pafundme dhe me leximin e kėtij materiali do tė njiheni me gjithēka qė nuk dinit mė parė.
Do tė keni shumė shanse nė jetėn tuaj duke mėsuar mbi ēdo drejtim tė panjohur pėr ju.

DASHI

E PĖRGJITHSHME

Shanse tė reja pėr ju tė shenjės sė Dashit do tė ketė kėtė vit, tė cilat rezultojnė pozitive nė fushėn e karrierės suaj.
Duhet tė organizoni energjitė tuaja pėr tė arritur qėllimin qė keni.
Viti fillon me njė mėnyrė mbresėlėnėse dhe dinamike, ndėrkohė qė Marsi nė diametėr me Plutonin ju shtyjnė nė zhvillime mė tė theksuara dhe tė rėndėsishme.
Gjendja shpirtėrore pritet tė jetė e mirė dhe do t’i jepni vetes mundėsinė pėr tė pėrmirėsuar paraqitjen tuaj dhe me vetėbindje tė madhe do tė aktivizoheni nė tė gjitha fushat e jetės suaj.
Do tė jeni mjaft dinamik dhe nė qoftė se ju ofrohet mundėsia pėr tė udhėhequr, mos e refuzoni.
Duhet tė jeni mė praktikė dhe tė kujdesshėm nė menaxhimin e pėrgjegjėsive qė keni.
Nė qoftė se do tė mendoni gjithēka qė do tė bėni me mė shumė kujdes, nuk do tė mėrziteni pėr asgjė, por pėrkundrazi do tė jeni mė tė qetė nė ēdo hap qė do tė hidhni.
Do t’ju paraqiten projekte tė reja nė fillimin e vitit 2008.
Suksesi qė do tė keni nė karrierė gjatė vitit 2008, do tė jetė i rėndėsishėm, sepse do tė sigurojė njė hap tė madh nė vazhdimėsinė e jetės suaj familjare.
Mund ta gjeni veten tuaj duke bėrė njė rimodelim tė shtėpisė suaj dhe duke shpenzuar mė shumė kohė dhe energji pėr tė shijuar ambientin komfort qė do tė krijoni.
Do tė keni njė marrėdhėnie tė mirė nė muajt e fundit tė vitit.
Do tė keni njohje me persona tė rinj nė marrėdhėnien tuaj tė punės.
Nė periudhėn e fundvitit do tė jeni mė tė qetė dhe tė stabilizuar me jetėn dhe marrėdhėnien tuaj.

KARRIERA

Falė rezultateve tė larta qė do tė arrini nė profesionin tuaj, do tė merrni dhe shpėrblimin e duhur qė meritoni.
Shanset e reja qė do t’ju jepen, do ju bėjnė tė ndjeni pėrgjegjėsi mė tė madhe dhe kurajė tė lartė.
Kėtė vit do t’ju nevojitet njė energji shumė e madhe pėr pėrfundimin me njė rezultat tė mirė tė projekteve tė reja qė do tė merrni.
Yjet do tė jenė udhėheqės pėr ju nė ēdo vėshtirėsi qė do tė ndeshni. Duke fokusuar energjinė tuaj nė pėrgjegjėsitė e punės suaj, ju do tė ndjeni forcėn pėr tė pėrballuar qėllimet qė keni vendosur nė karrierėn tuaj.
Nėse keni arritur tė administroni saktė, “dhuratat e planeteve” do paraqiten pėr tė pėrfituar ekonomikisht dhe kjo situate mund tė vazhdojė dhe mė tej.
Jepuni rėndėsinė e duhur ēėshtjeve profesionale, ku dhe keni zhvillime pozitive.
Tė sigurt dhe dinamikė do jeni nė ēėshtjet sentimentale, ku gjėrat mund tė jenė positive nėse bėni lėvizje tė vendosura.
Nga fundi i verės, puna juaj do tė ketė mė shumė lehtėsi dhe juve nuk do t’ju nevojitet tė punoni shumė pėr tė dhėnė rezultate tė mira.
Kjo kohė pėr ju do tė jetė mė e pėrballueshme, pavarėsisht se nuk do tė merrni kėnaqėsitė qė keni marrė nė muajt e parė.
Nuk do t’ju mungojnė shanset profesionale, pėr mė saktė do jenė shumė tė rėndėsishme.
Nė pėrgjegjėsitė e mėdha tė 2008-ės mos i ktheni kurrizin disa ditėve tė vėshtira qė ju paraqiten, por t’i pėrballoni me shumė kurajė dhe guxim.
Zhvillime pozitive nė anėn ekonomike.

DASHURIA

Ju mund tė ndjeheni tė plotėsuar pėr tė dhėnė mė tepėr nga vetja nė marrėdhėnien tuaj.
Atė qė ndjeni duhet t’ia shprehni sa mė tepėr partnerit tuaj dhe t’i tregoni atij dashurinė qė ndjeni.
Nė anėn sentimentale, gjėrat paraqiten mė tė lirshme dhe do jenė akoma mė tė bukura nėse tregoni sjellje mė tė pėrgjegjshme.
Kujdes nė muajin Shkurt dhe Gusht, ku eklipset do ndikojnė nė shumė mėnyra.
Nė Prill do ketė njė lėvizje pozitive, dhe nė Korrik theksohet erotizmi juaj. Shumė pyetje qė ju mundojnė do tė marrin pėrgjigje nė periudhėn e fundvitit.
Pėr personat e vetmuar do tė ketė shumė takime tė reja, por kujdes nė atė ēfarė ju kėrkoni.
Mos dilni nga vetja juaj, por qėndroni strikt nė hapat qė duhet tė hidhni nė dashuri dhe nė zgjedhjen e partnerit tuaj.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 6:13 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:23 pm

DEMI

E PĖRGJITHSHME

Praktik dhe me kėmbė nė tokė paraqiteni ju tė shenjės sė Demit nė periudhėn e vitit 2008.
Duhet tė punoni mė tepėr gjatė 2008-ės, pėr tė siguruar tė ardhurat qė ju nevojiten.
Duhet t’u jepni rėndėsi zgjedhjeve tuaja nė momentin qė do tė merrni vendime tė rėndėsishme gjatė kėtij viti.
Duke pasur si avantazh realizimin e dėshirave tuaja, pėrpjekja qė do tė bėni do tė sjellė dhe eksperienca tė reja pėr ju.
Ju duhet tė rriteni profesionalisht, duke bėrė kualifikime tė ndryshme kėtė vit.
Nė 2008-ėn duhet tė ēliroheni nga disa situata tė vėshtira dhe tė zgjeroheni nė eksperienca tė reja.
Me fillimin e vitit futeni me dinamizėm nė “vallen” e zhvillimeve qė i pėrkasin ēėshtjeve profesionale dhe ekonomike.
Kėtė vit do tė zgjeroni horizontin tuaj duke krijuar lidhje tė reja dhe duke lėnė pas pikėpyetje dhe probleme.
Ėshtė njė vit i mirė pėr tė zbuluar realisht veten tuaj.
Mos prisni ēudira, por gjithsesi do ndjeni kėnaqėsi.
Muajt e fundit janė periudha mė e mirė pėr tė shfrytėzuar shanset qė ju jepen.
Pėr njerėzit e prirur nė fushėn e artit ėshtė e mundur qė tė kenė njė krijim i cili do tė ngelet si njė hit nė vazhdimėsi.
Ju mund tė bėheni shumė tė famshėm vetėm nė qoftė se do t’i ndiqni me rigorozitet principet tuaja tė punės.

KARRIERA

Do tė harxhoni shumė kohė duke u marrė me idetė tuaja krijuese dhe duke ndihmuar tė tjerėt.
Kjo do t’ju sjellė juve shumė rritje financiare dhe sukses nė karrierėn tuaj.
Fillimi i vitit parashikohet mjaft i rėndėsishėm dhe njėkohėsisht dinamik. Muaji shkurt qė ėshtė dhe muaji i eklipseve, ndikon nė fushėn e njohjeve dhe tė famės nė nivel tė lartė.
Mos u nxitoni nė vendimet tuaja, ky muaj ju fton tė punoni me ritėm pėr projektet e ardhshme qė me sa duket ju drejton nė ditėt mė tė mira.
Nuk ėshtė periudhė negative pėrkundrazi do sqarohen disa situata nė favorin tuaj.
Ka shumė mundėsi tė bėni njė udhėtim jashtė shtetit.
Mbani ekuilibrin tuaj dhe mos u stresoni pėr gjėra tė vogla.
Do tė ndikoheni emocionalisht dhe zgjerimi i ideve tuaja do t’ju bėjė mė human.
Do tė gjeni burimin e ideve tuaja tė cilat do t’ju vijnė nė ndihmė dhe do tė shėrbejnė pėr persona tė tjerė.
Nė fillim tė vitit do ndjeni nevojėn pėr tė punuar akoma mė tepėr.
Nė pėrgjithėsi profesionalisht do ndjeni pėrmirėsime.
Nga Marsi dhe pėr dy muajt e tjerė mund tė bėni lėvizje komunikuese dhe ndoshta nė Prill njė kontratė tė rėndėsishme fitimprurėse.
Nė platformėn e liderit ju do tė jeni dhe si njė mėsues pėr tė tjerėt me suksesin tuaj.
Nė periudhėn e fundvitit ju do tė kėrkoni njė shpėrblim pėr gjithēka keni dhėnė nga vetja juaj.
Kjo do t’ju mundėsojė tė keni njė pozicion tė sigurtė nė anėn financiare.

DASHURIA

Kėtė vit ju mund tė gjendeni tė tėrhequr nga njė person i cili punon sė bashku me ju.
Natyra juaj pasionante do tė tėrheqė dikė i cili i pėlqen vlerat e tuaja dhe ka njė fokus tė thellė nė karrierėn e tij.
Kalojeni kohėn e lirė me tė dhe ndani sė bashku ato aktivitete tė cilat ju afrojnė mė tepėr.
Ēdo gjė qė do tė bėni bashkė do t’ju lejojė tė jeni tė lirshėm me njėri-tjetrin dhe me kalimin e kohės do tė ndieni nevojėn e njėri-tjetrit.
Lėvizjet nė fushėn sentimentale kėrkojnė mjaft seriozitet.
Nė vija tė pėrgjithshme do keni shanse pėr njohje tė reja dhe mė tepėr nė muajin Mars. Tani keni prespektivė nė tė gjitha fushat e jetės.
Ky muaj duket mjaft erotik dhe mund tė fiksoni lidhjen tuaj.
Nė Gusht do jeni tė favorizuar pėr zgjerimin e interesave erotike.
Disa lėkundje do ndjehen kėtė muaj nė jetėn tuaj erotike.
Gjatė gjithė muajit do ndjeni nevojė tė theksuar pėr tė pėrfunduar planet tuaja pėrderisa disa gjėra ndryshojnė dhe ju detyrojnė tė lėvizni nė kėtė mėnyrė dhe nė dymujorin e fundit tė vitit duhet tė tregoni kujdes qė tė mos gjendeni tė implikuar.
Kujtoni qė 2008-ta pėr ju ka dinamikėn pėr njohjen e partnerit me tė cilin do tė kaloni gjithė jetėn tuaj.Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 6:11 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:24 pm

BINJAKET

E PĖRGJITHSHME

Energjia mė e madhe e juaja kėtė vit do tė pėrqendrohet nė rritjen e situatės suaj financiare.
Pėrfundimisht paraja do tė jetė rruga pėr gjithēka nė jetėn tuaj dhe do tė ketė njė influencė tė madhe nė ėndrrat tuaja dhe idetė filozofike.
Ju keni njė mėnyrė tė shpejtė pėr tė analizuar situatat tė ndryshme dhe pėr tė pasur njė produktivitet sa mė tė lartė.
Ju do tė keni njė dėshirė tė madhe pėr t’ju shėrbyer tė tjerėve dhe sensing pėr tė kuptuar se ku do tė jeni tė dobishėm.
Komunikimi qė ju bėni me tė gjithė ju pėrfshin juve nė njė debat, nga i cili nuk mund tė kaloni pa i ndier pasojat e tij.
Viti 2008 ėshtė viti i ndryshimeve, por dhe i zhvillimeve.
Por proēedura e ndryshimeve nuk ėshtė e thjeshtė kėshtu qė duhet tė jeni tė armatosur me durim.
Viti aktivizon planetet qė mund tė kenė rėndėsi tė veēantė nė ēėshtje arsimimi dhe njohjet me personat.
Eklipset e Shkurtit dhe tė muajve tė verės paraqiten tė jenė tė rrezikshėm pėrsa i pėrket ēėshtjeve ligjore.
Pėrsa i pėrket ēėshtjeve personale do tė jeni mė tė favorizuar nė muajt e verės.
Do tė shikoni dhe njėherė veten tuaj tė lirė dhe do tė keni mė shumė surpriza.
Kur ju ndani idetė tuaja stimuluese do tė pėrqėndroheni pėr t’i dhėnė mė tepėr nė materiale me pėrgjegjėsi tė madhe.

KARRIERA

Si pasojė e aplikimit tė njohurive tuaja brilante ju do tė kaloni nė njė nivel tė ri tė suksesit.
Mėnyra juaj e tė punuarit dhe e sigurisė qė ndjeni nė punė do tė t’ju sjellė shumė sukses.
Shėndeti juaj paraqitet mirė, nėse shfaqet njė problem gjatė fundvitit ėshtė mirė qė t’i jepni njė zgjidhje dhe tė shpėtoni nga ky problem. Parshikohet njė vit me shumė punė dhe pėrgjegjėsi pėr ju tė shenjės sė binjakėve.
Nė muajin maj fenomenet e planetėve nuk do qėndrojnė pa ndikuar dhe rreziku pėr t’ju lėnduar ėshtė i madh.
Natyra juaj e vėshtirė dhe e vendosur do tė bėjė qė nė periudhė e verės tė shijoni momente qė nuk i keni shijuar mė parė.
Duket qė interesi juaj tani kthehet nė jetėn private, por me njė mėnyrė tė pazakontė.
Do ndjeni tėrheqje nga njė njohje e re qė mund tė shfaqet.
Shumė e theksuar paraqitet periudha e vjeshtės sė sivjetshme ndėrkohė qė do bėhen ndryshime dhe disa sqarime.
Kėtu do mbyllet pėrfundimisht njė ēikėl dhe zgjedhjet pėrfundimtare do kenė pasoja pėr gjithė jetėn tuaj.
Prespektiva pėr njė ndryshim tė vogėl nuk e shpėton situatėn.
Gjendja juaj shpirtėrore ėshtė nė nivel tė lartė, por paraqitet t’ju drejtojė nė vendime pėrfundimtare pėr mė pozitive ose mė negative.

DASHURIA

2008-ta plotėson njė ēikėl tė madh tė jetės dhe tani duhet tė sqaroni njėherė e mirė lidhjet tuaja.
Shumė nga ju do krijojnė lidhje tė re, nga e cila mund tė pėrfitoni ekonomikisht.
Dashuria juaj ju bėn tė mos mendoni pasojat e njė lidhjeje dhe nuk do ta keni tė vėshtirė t’i jepni sinjal tjetrit, nė qoftė se e dėshironi.
Do tė jeni shumė entuziast kėtė vit dhe do tė keni ndjenja tė thella tė cilat duhet t’i shprehni nė njė mėnyrė apo nė njė tjetėr.
Transformim mė tė madh do tė keni nė periudhėn e qershorit ku hėna e re nė shenjėn tuaj rrit nervozizmin dhe kundėrshtimet.
Gjithashtu muaji parashikohet se nuk do jetė dhe aq i mirė pėr ju.
Do ndjeheni tė pavlerėsuar dhe kjo mund tė jetė e dhimbshme.
Sė fundi, njė tėrheqje e juaj do tė jetė nė nivel tė lartė dhe nė fund tė muajit mund ta shfrytėzoni kėtė tėrheqje.
Tė martuarit e kėsaj shenjė mund tė kenė ndryshime thelbėsore nė jetėn e tyre.
Marrėdhėnia juaj do tė ketė njė konsolidim mė tė madh nė 2008-tėn dhe kjo do tė sjellė njė harmoni nė ēift qė nuk e keni pasur mė parė.
Hėna e plotė nė muajin dhjetor do tė jetė nė shenjėn tuaj, ku lidhjet kanė interesa tė veēantė, qoftė ato erotike dhe profesionale.Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 6:09 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:25 pm

GAFORRJA

E PĖRGJITHSHME

Mesazhi i 2008-ės ėshtė evident .
Duhet tė kaloni ēdo frikė dhe tė bėni hapin e madh.
Mos harroni se nuk ėshtė e lehtė ta merrni kontrollin nė duart tuaja sepse cilėsia e jetės tuaj ėshtė lidhur drejtpėrsėdrejti me tė tjerėt dhe ndoshta do detyroheni tė ndiqni rrugėn e disa personave qė fillimisht do t’ju pėlqejnė por mė vonė do tė pendoheni pėr kėtė zgjedhje qė do bėni.
Ju tė shenjės sė gaforres do tė keni njė pėrqėndrim tė madh nė problemet e shtėpisė.
Ju do tė jepni shumė energji pėr marrėdhėnien tuaj.
Siguria nė familje dhe nė lidhjen tuaj ėshtė prioriteti pėr ju dhe do t’i kushtoni njė rėndėsi shumė tė madhe.
Do tė jeni emocionalisht shumė tė ndjeshėm dhe marrėdhėnia juaj falė jush do tė ecė me harmoni nė tė gjitha aspektet.
Nga ana juaj shėndetėsore, stresi do jetė mė i theksuar dhe situatėn nuk do ta pranoni.
Simptomat do fillojnė tė shfaqen nė pranverė, ku klima do ndikojė negativisht dhe nė anėn psikologjike.
Dėshira juaj e mirė pėr tė qenė tė suksesshėm nė fushėn e karrierės e vėnė re nga njerėzit do tė bėjė qė ata tė bashkohen me ju dhe tė japin suportin e tyre.

KARRIERA

Ēėshtjet e punės fillojnė tė normalizohen dhe rikthehet njė ekuilibėr i rėndėsishėm.
Ndėrkohė qė elikpset e Shkurtit dhe tė Gushtit qėllojnė nė ēėshtjet e punės dhe ēėshtjet ekonomike dhe nė kėtė periudhė duhet tė tregoheni mjaft tė kujdesshėm.
Muaji i eklipseve, kėtė muaj do t’ju shfaqen vėshtirėsi.
Komunikimi paraqitet tė vėshtirėsohet dhe fjalėt janė tė pamundura tė funksionojnė.
Ankthi siē e dini mirė ju rėndon nė problemet qė do tė keni me karrierėn tuaj.
Do tė keni njė marrėdhėnie tė re pune me persona tė shenjės sė dashit. Vendosmėria e tyre do t’ju ndihmojė shumė mė tepėr se ē’mendoni ju. 2008-ta ju favorizon sido qė tė jetė pėr tė pėrmirėsuar jetėn tuaj.
Muajt e verės kėrkohet qė tė qartėsoheni nė lidhje me punėn.
Gjatė kėtij muaji nė pėrmirėsim do tė jetė dhe shėndeti edhe gjendja juaj shpirtėrore.
Edhe fundi i vitit nuk parashikohet tė jetė i favorizuar.
Ēėshtje pune do ju shqetėsojnė dhe do ndjeheni se nuk mund t’i jepni dot zgjidhje.
Kjo do ju stresojė dhe ky stres do tė dominojė nė shėndetin tuaj pėr tė cilin duhet tė tregoni mjaft kujdes.
Nėse bėhet fjalė pėr transferime duhet tė tregoni pėrsėri kujdes.
Sė fundi jeta juaj erotike tregon shenja pėrmirėsimi si dhe ēėshtjet ekonomike.
Pra ju tė shenjės sė Gaforres, duhet tė bėni shumė kujdes nė lidhje me ēėshtjet e punės dhe karrierės.

DASHURIA

Vit interesant dhe sensibel pėr fushėn sentimentale.
Gjithashtu ekziston njė mundėsi qė tė shfaqet njė person i ri nė jetėn tuaj, qė do tė qėndrojė pėr disa vite.
Keni shanse tė arrini saktė njė balancim.
Gjithė energjia qė ju do tė harxhoni nė kėtė njohje, do tė bėjė qė ju tė njihni njė dashuri tė mrekullueshme, qė ndoshta do tė jetė dashuria e jetės suaj.
Do tė harxhoni shumė kohė duke reflektuar mbi kėtė surprizė tė kėndshme qė do tė ketė viti 2008 pėr ju.Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 6:06 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:26 pm

LUANI

E PĖRGJITHSHMJA

Viti 2008 fillon mjaft dinamik dhe pasionant pėr ju, ndryshe nga ai qė keni lėnė pas.
Do tė jetė fillimi I vitit njė periudhė e favorshme pėr tė bėrė ndryshime rrėnjėsore sidomos nė ēėshtjet familjare dhe sidomos ato financiare. 2008-ta ju pret me situate tė reja dhe ndoshta ju detyron tė ndėrroni zakone tė vjetra duke bashkėpunuar nė grup.
Kėtė vit do keni mundėsi pėr tė marrė mė tepėr pėrgjegjėsi dhe natyrisht pėr mė tepėr zgjidhje.
Ky ndryshim nuk duhet t’ju trembė pėrkundrazi duhet ta pranoni me kėnaqėsi. Mirė do jetė qė tė pėrgatiteni psikologjikisht
Rreth pranverės do tė ndiheni mė tė sigurtė pėr njė investim qė doni tė bėni dhe sidomos nė qoftė se kjo ėshtė ajo ēka keni dashur tė bėni prej kohėsh.
Edhe pse rreth mesit tė vitit do tė preferoni tė arrini njė marrėdhėnie tė shkėlqyer, jo gjithēka do tė varet nga ju.
Rreth fundit tė verės, ēėshtjet tuaja personale do tė jenė mė tė thjeshta pėr t’u zgjidhur, pasi do t’ju karakterizojė njė energji pozitive.
Nuk pėrjashtohet njė mundėsi e mirė pėr tė bėrė njė udhėtim tė kėndshėm dhe me tė papritura.
Pak kujdes me shėndetin dhe gjendjen tuaj fizike gjatė fundit tė vitit.

KARRIERA

Do tė jetė viti i duhur pėr tė vlerėsuar dėshirat tuaja reale nė ēėshtje profesionale dhe pėr tė zgjedhur atė ēka ėshtė mė e mirė pėr ju.
Ato profesione qė do tė kenė lidhje me marrėdhėniet me publikun apo me mjekėsinė, do tė jenė mė tė favorizuarat e yjeve gjatė pjesės sė parė tė vitit.
Megjithatė, periudha e verės do tė jetė e begatė pėr tė nisur njė punė qė ndoshta nuk e keni menduar mė parė, por qė nė realitet do tė rezultojė e suksesshme.
Pėr ata qė merren me biznes do tė jetė njė periudhė fitimprurėse mesi i vitit.
Keni punuar shumė gjatė vitit tė kaluar pėr tė patur burimet e nevojshme tė tė ardhurave, ndaj gjatė kėtij viti do tė kuptoni se kėto tė ardhura do tė vijnė nga njė burim i papritur, por edhe mjaft domethėnės pėr ju. Megjithatė, gjatė punės tuaj nuk duhet tė harroni edhe bashkėpunimet tė cilat janė jo mė pak tė favorshme pėr punėn tuaj.

DASHURIA

Keni kaluar mjaft ndryshime nė jetėn tuaj personale nė tė kaluarėn dhe tani prisni me padurim qė gjithēka tė ndryshojė nė lidhjen tuaj.
Ky vit ju sjell mė tepėr kėnaqėsi, buzėqeshje, netė romantike si dhe lidhje tė reja.
Ēdo akitivitet i kėndshėm qė do tė ndodhė gjatė periudhės sė verės, do t’ju ndihmojė ju dhe partnerin tuaj tė forconi mė tepėr jo vetėm lidhjen tuaj, por edhe mėnyrėn tuaj tė komunikimit.
Brenda dėshirave tuaja tė fundit tė verės, do tė jetė edhe njė celebrim i mundshėm. edhe pse pėr shumė prej jush, nuk do tė jetė e lehtė tė arrihet kjo, mos u frikėsoni.
Mundohuni t’i shfaqni hapur dėshirat tuaja edhe pse ato ndonjėherė do t’ju duken si tė pakuptimta.
Fundi i vitit do tė jetė edhe finalizimi me sukses i njė situate tė ndėrlikuar dhe mjaft sekrete qė keni kaluar nė lidhjen tuaj.
Dėshira pėr tė qenė mė tė lidhur me familjen dhe ēėshtjet familjare, do tė jetė njė hap pozitiv pėr shumė prej jush qė keni kaluar njė periudhė disi tė turbullt gjatė vitit qė latė pas.Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 6:03 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:27 pm

VIRGJERESHA

TĖ PĖRGJITHSHME

Fokusimi i Virgjėreshės pėr vitin 2008 zhvillimi, krijimi dhe pėrpjekja pėr tė ruajtur sensing njerėzor tė plotė.
Liria personale do t’ju bėjė qė tė aktivizoheni mė shumė pėr tė njohur persona tė rinj pėr tė zgjeruar shoqėrinė tuaj me ndryshimet qė paraqiten.
Disiplina juaj do ju ndihmojė pėr tė pėrmbushur detyrimet qė tė pėrkasin personalisht.
Do tė jeni njė krijues pasionant, brilant dhe i qartė me idetė tuaja praktike duke i treguar personave publik dhe talentin tuaj tė jashtėzakonshėm qė do ju karakterizojė gjatė vitit 2008.
Do bėni njė ndryshim tė menjėhershėm, pėr sa i pėrket aktiviteteve fizike duke i ushtruar me shumė pasion.
Do influencoheni pozitivisht nga yjet pėr tė bėrė ndryshime nė ambjentin e shtėpisė tuaj, duke krijuar njė atmosferė mė relaksuese dhe tė ėmbėl. Tė rejat nuk do t’ju mungojnė rreth jetės sentimentale ku romanca juaj paraqitet me ndryshime tė menjėhershme dhe tė sigurta.
Nga fundi i vitit 2008, ju do ndiheni mė shumė tė intersuar tė shijoni luksin dhe rehatin tuaj – ėshtė koha mė perfekte pėr nisur pushimet pasionante me partnerin tuaj.

KARRIERA

Puna juaj paraqitet si zakonisht, por qė do jeni tė mbushur me shpresėn qė duhet tė luftoni dhe tė punoni me shumė mundim pėr tė arritur nė nivelin e duhur, dhe kjo do bėhet si njė obsesion nė shumė detaje. Pėrpiquni qė tė jeni mė tė qetė kur tė ndėrmerni njė projekt qė do jetė fitimprurės pėr ju.
Krijojini vetes njė atmosphere kėnaqėsie dhe mos u pezmatoni me punėn qė ju duhet tė bėni nuk keni pse ta dramatizoni situatėn e papėlqyer tė punės tuaj.
Duhet tė mbani mend qė rrjedhimisht do jeni pak keq nė fillim tė vitit, por duhet tė qetėsoheni se ndryshimet do vijnė si pasojė e punės tuaj ritmike dhe energjike.
Nė pranverė, do tė gjeni njė bashkėpunim mė tė mirė dhe shumė ndryshe me persona mė tė kualifikuar profesionalisht.
Do ju nevojitet qė tė merrni njė autorizim nė pjesėmarrjen e njė evenimenti shumė domethėnės tė karrierės tuaj.
Duhet tė keni parasysh qė ju duhet njė aktivizim pėr tė ecur me shumė larmi nė rrugėn tuaj tė nisur, ku dhe duhet tė kultivoni mė shumė idetė tuaja.

DASHURIA

Shumė ndryshime tė jetės tuaj sentimentale parashikohen pėr vitin 2008. Ju nevojitet qė tė jeni dhe mė harmonik nė marrėdhėnien tuaj pėr tė pėrforcuar dhe mė shumė ndikimet negative qė mund tė paraqiten.
Duhet tė dini si ta transformoni marrėdhėnien tuaj duke qenė mė energjik dhe tė ndryshoni ritmin tuaj tė pėrditshėm, mė pas interesimi i partnerit do pėrqėndrohet tek ju.
Personat qė ndihen tė vetmuar do kenė shansin qė tė shijojnė momentet e propozimeve shumė sensuale qė parashikohen nė pranverė. Pjesėmarrja nė festat e ndryshme mes personave tė shumėllojshėm do ju mundėsojė njė lidhje erotike tė dėshirueshme.
Jeni nė kėrkimin e dikujt qė t’ju bėjė tė shijoni ēdo moment dhe kalendari juaj tė jetė shumė i ngarkuar pėr gjithė vitin nė axhendėn tuaj.
Familja do jetė shumė e rėndėsishme pėr ju pėr kėtė vit, dhe pėrfundimisht do ndjeheni tė falėnderuar duke kompletuar jetėn tuaj.
Nė fund tė vitit, tėrheqja juaj pasionante dhe dėshira e pamunguar do ju bėjė qė tė shijoni frutet e saj me personin e duhur.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 6:02 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:28 pm

PESHORJA

E PĖRGJITHSHMJA

Ky vit do tė shėrbejė mė tepėr pėr tė gjetur pikat e duhura nga ku do tė niseni pėr tė bėrė njė sipėrmarrje tė nevojshme.
Do tė bėni ndryshime tė nevojshme dhe pozitive pėr sa i pėrket ēėshtjeve tuaja familjare, si blerja e njė shtėpie ose ridekorimi i saj.
Kjo do tė jetė mė e favorshme gjatė pranverės atėherė kur planetet do tė pozicionohen nė shenjėn tuaj.
Periudha e verės do tė jetė mjaft pozitive pėr tė lindurit nė shjetėditėshin e parė.
Njė manifestim i vlerave tuaja reale dhe gjithēka do tė jetė pozitive pėr ju.
Njė person i rėndėsishėm jo vetėm do tė hyjė nė jetėn tuaj, por edhe do tė ndihmojė pėr tė gjetur qetėsinė e nevojshme shpirtėrore dhe familjare. 2008-ta ėshtė njė vit qė do pėrqėndroheni mė shumė nė ēėshtjen e sigurisė sė jetėn tuaj.
Nė jetėn personale do arrini nė njė pikė ku do zyrtarizoni situatat pėr t’u ndier mė tė sigurtė.
E sigurtė ėshtė qė 2008-ta nuk ėshtė njė vit shplodhės dhe sa mė shpejtė t’a kuptoni aq mė mirė do ecin gjėrat.

KARRIERA

Ndryshimet do tė vijnė tek ju nė mėnyrė tė menjėhershme.
Nėnshkrime tė reja ose nisja e njė pune mjaft frytdhėnėse, do tė jetė ajo ēka do tė karakterizojė pjesėn e parė tė vitit.
Edhe pse do tė ndiheni disi tė mėrzitur me punėn aktuale, duhet tė prisni momentin e duhur pėr tė shprehur talentin tuaj.
Dhe yjet ju favorizojnė gjatė fundit tė verės, ndaj edhe pak durim. Tregohuni tė hapur me ata persona qė kėrkojnė ndihmė prej jush, pasi ky do tė jetė vetėm fillimi i njė mundėsie tė mirė nė ēėshtje tė ardhurash. Bizneset do tė jenė tė favorizuara gjatė periudhės sė vjeshtės, mė tepėr do tė rekomandohen blerjet gjatė kėsaj periudhe.
Bėni kujdes nga bashkėpunimet me persona tė panjohur tė cilat mund t’ju ēojnė edhe drejt njė humbje.
Ata qė kanė profesion komunikimin dhe teknikėn, do tė jenė tė pėrkėdhelurit e yjeve gjatė pjesės sė dytė tė vitit.

DASHURIA

Do t’ju karakterizojė dėshira pėr tė patur njė lidhje tė qėndrueshme, dhe pse jo pėr tė ndėrtuar njė familje me personin e zemrės.
Ēėshtjet sentimentale duken mirė sepse nuk do keni supriza jo tė kėndėshme.
Ėshtė shumė pozitiv fakti qė do vazhdoni tė gjendeni mbi re dhe qė do tė donit zhvillime tė mėtejshme
Gjatė pjesės sė parė tė vitit do tė karakterizoheni nga dėshira pėr tė patur pranė njė person tė fortė tek i cili tė mbėshteteni, por kjo jo gjithmonė ėshtė nė favorin tuaj.
Ndaj yjet gjatė kėtij viti ju kėshillojnė tė jeni me kėmbė nė tokė dhe tė merrni mė tepėr pėrgjegjėsi mbi vete.
Pranojini ftesat qė mund t’ju vijnė gjatė periudhės sė verės pasi do tė jenė joshėse dhe me vazhdimėsi.
Pėr ata qė mendojnė tė celebrojnė lidhjen e tyre, do tė jetė e kėshillueshme tė zgjidhet fundi i kėtij viti.
Disa momente romantike do tė mund tė gjeni gjatė periudhės sė vjeshtės, sidomos ata qė janė shkėputur nga njė lidhje e gjatė e vitit tė kaluar.
Mundohuni t’i merrni gjėrat me qetėsi dhe tė mos pėrsėrisni tė njėjtat gabime, por edhe tė ndryshoni sjellje.
Fėmijėt gjithashtu do tė luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė ndryshimin e rrjedhės sė kėtij viti.
Pėr shumė prej jush, lindja e njė fėmijė do tė jetė e favorizuar.Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 6:01 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:29 pm

AKREPI

TĖ PĖRGJITHSHME

Me hapėsira pasioni parashikohet tė jetė ky vit pėr ju, dhemshuria dhe emocioni sensibėl do ju ndikojė qė tė ndihmoni persona tė tjerė nė familje,shoqėri apo anėn profesionale.
Pėrpiqeni qė tė pėrfshiheni rrėnjėsisht me shumė inteligjencė nė bisedat direkte qė ju paraqiten me persona tė ndryshėm.
Ju keni njė forcė qė ia dhuroni vetes shpirtėrisht, ku me shumė filozofi arrini tė eksploroni konceptet private tė personave tė tjerė.
Do jeni shumė tė interesuar t’i parashtroni idetė, dhe kjo do ju ndihmojė pėr krijimin e njė situate tė paqartėsuar tė punės tuja reale.
Dėshira pėr tė qėnė tė fortė dhe tė sigurt do ju pushtojė pėr tė qėnė nė kualitetin e duhur tė anės materiale, dhe si tė bėni mė shumė para. Ėndrra juaj pėr krijimin sa mė prefekt tė shtėpisė tuaj do bėhet realitet duke marrė miratimin pozitiv tė projektbanesės tuaj.
Optimizmi qė keni brėnda vetes do jetė me burime pėrfituese.
Gjithashtu dhe optimizmi qė keni drejtim mardhėnies tuaj bashkėshortore do ju bėjė tė planifikoni udhėtime ekzotike tė dėshiruara.

KARRIERA

Ky vit duket se do tė sjellė vizione tė qarta pėr sa i pėrket punės tuaj.
Do tė ndiheni me fat qė keni njė profesion nga i cili ndiheni tė kėnaqur jo vetėm financiarisht, por edhe moralisht.
Pėr ata qė janė nė kėrkim tė njė pune, duket se yjet do tė shtrijnė dorėn drejt jush, mbas marsit.
Periudha e verės do t’ju motivojė prė tė gjetur mundėsi mė tė mira pune dhe sidomos njohje tė reja.
Mos u trembni nga njė vėshtirėsi profesionale, gjatė mesit tė vitit.
Shumė shpejt gjithēka do tė marrė formėn e duhur dhe do tė rrisė tė ardhurat tuaja.
Do tė jetė e rėndėsishme pėr ju tė qėndroni nė anėn e mė tė fortit kur bėhet fjalė pėr njė sipėrmarrje tė rėndėsishme.
Aftėsitė tuaja jo vetėm profesionale, por edhe aktoriale duket se do t’ju ndohmojnė mjaft gjatė kėtij viti.
Do tė kuptoni me lehtėsi kur diēka nuk rezulton e susksesshme nė punėn tuaj apo kur dikush kėrkon t’ju manipulojė.
Tėrhiquni menjėherė!

DASHURIA

Do tė pėrjetoni gjatė pjesės sė parė tė vitit njė dashuri tė fortė romantike, edhe pse ende nuk ndiheni tė sigurt pėr atė.
Vini nė pėrparėsi tė gjitha aftėsitė tuaja, pėr tė bėrė pėr vete njė person edhe do t’ju duket disi i vėshtirė apo njė karakter i papėrshtatshėm pėr ju.
Pėr ata qė kanė njė lidhje tė qėndrushme, do tė jetė muaji shtator periudha mė e suksesshme gjatė tė cilės do tė vendosni pėr tė bėrė njė ndryshim.
Edhe pse gjatė periudhės sė verės do tė ndjenjat do tė vijnė tė forta tek ju, ende nuk jeni tė pregatitur pėr tė pranuar propozimin e njė personi, tė cilin e keni konsideruar deri mė sot si mikun tuaj mė tė mirė.
Finesa dhe elegance do tė jenė pika juaj mė e fortė pėr tė rifituar zemrėn e njė personi qė e keni humbur prej disa kohėsh.
Megjithatė, yjet gjatė periudhės ės dimrit ju kėshillojnė tė jeni mė tė matur dhe tė vėmendshėm.
Ju e dini se ē’farė doni tė arrini dhe kjo ėshtė mjaft e rėndėsishme.
Mos mbani sekrete nė lidhjen tuaj, pasi kjo do tė sjellė vetėm probleme dhe vėshtirėsi sentimentale.Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 5:59 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:30 pm

SHIGJETARI

E PĖRGJITHSHME

Kėtė vit, ju nevojitet ta provoni vetveten nė ēdo dėshirė tuajėn absolute. Ju keni njė natyrė shoqėrore dhe ndiheni shumė tė rehatshėm pėr tė shijuar me dinamizėm grupimet sociale.
Keni njė personalitet tė lartė vlerėsimi ku ekziston idealizimi, jeni tė arsyeshėm dhe kjo ju bėn qė tė tėrhiqeni nga aftėsitė tuaja duke marrė bekime dhe urime nga personat e tjerė.
Ju do ndiheni thellėsisht tė trasformuar nė pozicionimin rreth parave duke i ēmuar personalisht, seriozisht do mendoni rreth asaj ēfarė do jetė e rėndėsishme nė jetėn tuaj.
Kėrkoni qė ta paraqisni vetveten duke e mbrojtur nė ēdo rrethanė dhe duke qėnė mė zotėrues.
Ju dėshironi thellėsisht tė arrini piksynimet tuaja duke diskutuar dhe me familjen tuaj, do eksploroni idetė duke mėsuar dhe mė shumė nga prindėrit tuaj.
Gjatė gjithė vitit do jeni tė vlerėsuar pėr mėnēurinė tuaj duke kaluar dhe disa vėshtirėsi qė paraqiten.
Gjatė periudhės sė verės do ndiheni mė afėr lidhjes tuaj sentimentale, dashurinė dhe punėn do e mbani tė balancuar.
Trasformimi i juaj personal ėshtė pak mė larg se ndryshimi i jashtėm pėr kėtė vit.

KARRIERA

Me zjarrin e ambicies dhe dhe sensin e perfeksionimit, ju do qėndroni tė fortė nė punė, ku do shijoni pėrgjegjėsitė.
Do arrini tė realizoni me sukses dhe miratim profesionin tuaj ku do i pėrmbushni detyrat tuaja pa shteruar energjitė qė keni.
Kėmbėngulja juaj do t’ju ndihmojė tė arrini pėrtej imagjinatės tuaj tė vėshtirė.
Ju dini ta bėni shumė mirė punėn tuaj dhe me personat andikapatė, duke i ndihmuar ata nė dėshirat qė kanė dhe suksesi qė keni ėndėrruar do bėhet realitet.
Sa mė shumė dėshironi tė pėrfshiheni nga mendimet e bukura, aq mė praktik do jeni pėr tė shpenzuar paratė pėr dėshirat tuaja.
Mendimet do i keni tė qarta nė rrugėn qė kėrkoni tė arrini drejtim karrierės dhe do i trajtoni me rėndėsi tė veēantė.
Do jeni tė aftė tė zotėroni menaxhimin me shumė mjeshtėri organizuese, duke arritur ta mbani biznesin tuaj tė fortė dhe pa probleme anėsore. Gjithashtu ju do jeni mjaf i efektshėm dhe nė mėnyrėn sesi ta menaxhoni dhe kohėn, prirjet nuk do ju mungojnė qė tė gjeni dhe kohėn e duhur pėr tu relaksuar.
Gjatė verės, do e gjeni veten tė ngritur nė karrierė duke ju vlerėsuar pėr meritat tuaja qė keni.
Gjatė vjeshtės, ju do ndiheni mjaft tė organizuar dhe mė tepėr energjik, por pushimet konsiderohet ti kaloni pak vonė, gjatė periudhės sė dimrit tė 2008-ės.

DASHURIA

Pėrpiqeni shumė pėr njė perfeksion nė dashurinė tuaj, pėrdorni ngrohtėsinė nayrore dhe zbulojeni atė.
Pėr tė pasur njė lidhje erotike, duhet tė jetė e rėndėsishme qė tė kėrkoni njė partner me energji tė njė niveli tė lartė.
Pėr ta pasur sa mė afėr partnerin tuaj, duhet t’i pėrgjigjeni me shumė sharm dhe komunikimi gjithashtu do paraqesė njė vizion mė tė lehtė, pėr tė qenė sa mė ideal me partnerin tuaj.
Do jeni pak ėndėrrimtar kėtė vit tė 2008-ės; lejojini vetes qė tė frymėzoheni nga idetė shpirtėrore dhe tė krijoni njė lidhje qė do ndiqet nga forca e jetės tuaj.
Fisnikėria dhe ngrohtėsia juaj natyrale qė keni, do ju bėjė qė tė tėrhiqni mbas vetes tuaj shumė persona tė seksit tė kundėrt dhe fati do qėndrojė me ju pėr njė periudhė kohe.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 5:38 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:30 pm

BRICJAPI

E PĖRGJITHSHME

Do ndiheni shumė optimist, dhe do keni entuziazėm dhe besim nė vetvete pėr vitin 2008.
Ana financiare paraqitet e mirė, duke punuar me shumė intensitet dhe ide tė reja.
Dashuria qė keni pėr kolegėt e punės do jetė mjaft ndryshe nga sa parashikohet.
Energjitė e mėdha qė do keni do tėrheqin shumė persona duke ju pėrkrahur mė shumė nė jetėn tuaj.
Gjithashtu dallohet ndryshimi i brėndshėm personal dhe pse nuk mund ta shfaqni jashtė vetes pėr vitin 2008.
Ju gjithashtu angazhoheni nė tė vėrtetė dhe me besim pėr tė arritur qėllimin qė i keni premtuar vetes tuaj.
Njerzit do vlerėsojė personalitetin tuaj ku ndihmoni me pastėrti njerzit e tjerė.
Duke qenė shumė spontan, shoqėria do ju shtyjė tė angazhoheni me aktivitete tė ndryshme.
Gjatė verės, do e gjeni veten duke qenė mė interesant dhe sensitiv nė pamjet e natyrės dhe t’I pėrkushtoheni me shumė dashuri muzikės dhe pikturės.
Shėndeti do lėrė pak gjurmė nė fillim, por gjatė pėrkujdesjes sė nevojshme do pėrmirėsoheni me pjesėmarrjen tuaj nė aktivitetet fizike duke qenė dhe mė energjik.
Do pėrfitoni nga duke marrė disa leksione pėr njohjet shpirtėrore sesi tė relaksoheni dhe tė jeni sa mė universal.
Do arrini tė formuloni disa ide tė reja, duke u frymėzuar nga njė pikėvėshtrim i juaji.

KARRIERA

Fokusimi i juaj ju nevojitet qė tė analizoni projektet e reja qė vijnė nė rrugėn tuaj, dhe do ju nevojitet tė komunikoni me tė tjerėt me shumė autoritet.
Do dėshironi qė tė jeni mė tė qartė dhe tė lirshėm duke pasur mė besim nė vetveten tuaj.
Unike dhe me begati do i keni idetė, ku totalisht do merrni urime pėr kėtė.
Fakti qė jeni tė mprehtė analizoni me vendosmėri dhe dini tė komunikoni me mjaft mjeshtėri, ndryshimi vihet re nė lirshmėrinė e punės tuaj. Gjithashtu duke qėnė mė shumė i lirshėm dhe fleksibėl nė kryerjen e detyrave pa pritur tė tjerėt do realizoni objektivitetin tuaj.
Maturia qė dini mirė ta zotėroni, mė pak filozofi do ju bėjė dhe mė tė pavarur nė karrierėn tuaj.
Fatmirėsisht, duke qėnė mė kompetent, dini t’i pėrgjigjeni ndryshimeve qė paraqiten nė profesionin tuaj.
Ke njė dėshirė tė mrekullueshme pėr tė eksploruar, duke shijuar intrigat e subjekteve shkencore dhe disa nga mendimet tė punės tuaj do perceptohen drejt pėrparimit.
Sensi pėr tė qėnė sa mė tė organizuar shfaq njė mėnryrė interesi brėnda horizontit tuaj.

DASHURIA

Sa mė shumė tė ndiheni tė pavarur, dashuria pėrfundimisht do vijė nė rrugėn tuaj pėr vitin 2008.
Do tėrhiqeni mbas dikujt, ku vlerėsimet tuaja bazohen duke qėnė i vetė dijshėm nė veprimet qė do bėni.
Do ndiheni tė mbushur me energji kur tė takoni dikė mjaft special dhe do ndiheni tė afėrt nė njė mardhėnie erotike.
Tolerancė dhe dipllomaci kėrkohen nga ju pėr tė arritur njė lidhje harmonizuese tė balancuar.
Objektiviteti natyral qė keni pėr kėtė vit do jetė njė pėrfitim pėr ju duke zgjeruar dhe zhvilluar mardhėnien tuaj sentimentale nė pjesmarrjen e disa aktiviteteve.
Duke pasur besim nė vetveten tuaj, aq mė e mirė do jetė romanca juaj dhe entuziazmi pėrfundimisht nuk do jetė njė pengesė nė lidhjen tuaj.
Ju do ndjheni mjaft tė rehatshėm, duke realizuar kėndshėm mardhėnien tuaj intime dhe duke u ndjerė tė plotėsuar shpirtėrisht.Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 5:36 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:31 pm

UJORI

E PĖRGJITHSHME

Ju pėlqen tė keni dėgjues tė shumtė, kur flisni me pasion pėr artin dhe keni kėndvėshtrimin tuaj pėr botėn.
Ndiheni shumė tė bekuar kur shprehni hapur konceptet tuaja.
Pėlqeni mė shumė tė pėrhapni idetė tuaja tek tė tjerėt sesa tė jeni pjesė e komunitetit.
Aftėsitė tuaja pėr tė jetuar ju bėjnė popullor nė profesionin e jetės. Mirėsjellja qė ju i jepni tė tjerėve, do t’ju kthehet me tė njėjtėn monedhė. Njerėzit do tė vlerėsojnė konsideratėn dhe miqėsinė tuaj.
Ju keni nevojė tė jeni tė pavaruar dhe kėshtu do preferoni tė punoni nė biznesin tuaj.
Ju lindė dėshira pėr tė qenė ndryshe.
Do tė humbisni shumė energji duke u kujdesur pėr ēdo detaj.
Do t’ju duhet tė punoni shumė pėr tė arritur qėllimet qė keni.
Do te ēuditeni shumė pėr njė sens tė pazakontė dhe unik stilimi.
Duke shpalosur krijimtarinė tuaj individuale do tė bėhet njė motiv i fortė pėr tė bėrė ndryshime fizike nė ambjentin tuaj kėtė vit.
Ju ndoshta do tė doni tė rilyeni shtėpinė tuaj.
Misteri dhe artet janė shumė tėrheqės dhe ju do tė pėrfitoni duke i dhėnė rėndėsi zėrit tuaj tė brenshėm dhe tė mėsoni tė ndiqni atė guide pa i dhėnė rėndėsi reagimeve pėrreth.
Ju jeni tė tėrhequr nga misteret e pazbuluara tė botės suaj dhe do ta shprehni kėtė frymėzim me muzik dhe shkrim

KARRIERA

Qė kėtė vit ju po bėheni gati tė keni sipėrmarrjet tuaja duke e shprehur edhe mė mirė veten tuaj.
Ju e ndjeni veten shumė tė zgjuar dhe do i kėnaqeni kėsaj.
Ju do tė besoni nė frymėzimin tuaj dhe aftėsitė qė keni do ju ndihmojnė qė tė bėni mė tė mirėn qė ju dini dhe do sjelli njė ndjesi tė re nė jetėn tėnde.
Kjo do tė ndikoj nė kuptimin qė ju keni pėr veten.
Duke kuptuar nevojat sociale tė tė tjerėve do ju lindi dėshira pėr tė shprehur veten nė mėnyrė globale ju do tė frymėzoheni pėr tė shprehur veten nė mėnyre individuale nėpermjet biznesit tuaj.
Perceptimi juaj i mirė,mendje hapur dhe mentalitete tė fortė ju bėn juve tė dilni mirė nė punėn tuaj.
Do t’ju lindi nevoja tė evitoni detajet e tė pėrqėndroheni tek e tėra.
Nga fundi i vitit do tė ndjeni njė ndryshim tė madhė duke e ndarė punėn tuaj me tė tjerėt.
Ju do tė merrni urimet qė meritoni dhe e gjithė jeta do tė ketė njė kuptim tė ri.
Do tė merrni njė projekt tė ri financiar kėtė vit.
Do ta gjeni veten duke punuar me shumė persona dhe fokusi juaj do tė jetė tregu i ri.

DASHURIA

Do tė keni njė komunikim efektiv nė marrėdhėnie.
Ju i vlerėsoni personat qė bien nė monotoninė e realitetit.
Ju ndjeni njė lidhje tė madhe midis paraqitjes dhe brendėsisė sė thellė dhe mistike tė botės.
Afrimiteti nė mardhėnien tuaj personale do tė jetė shumė efektive kėtė vit.
Do arrini ta shprehni veten nė mėnyra tė ndryshme nė mardhėnien tuaj dashurore.
Do tė ndiheni shumė pasionantė dhe shumė energjik qė keni njė mardhėnie kaq tė mbrekullueshme.
Do tė dalloni kofortėsi pėr siguri vetjake dhe do tė suprizoheni nga vetja juaj nga mėnyra spontane qė ju i komunikoni dashurinė tė tjerėve.
Do jeni tė aftė tė sillni mardhėnien tuaj nė njė nivel tė lartė kėtė vit.
E keni shumė tė qartė nė kokė idenėse si do tė jetė lidhja juaj.
Ju do tė ēuditeni nga kuptimi i shėndetshėm qė do tė marrin mardhėnia juaj kėtė vit dhe sa tė zotė jeni ju tė ndihmoni njėri-tjetrin, duke u mbėshtetur tek eksperiencat e tė kaluarės.
Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 31, 2007 5:35 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 5:33 pm

PESHQIT


E PĖRGJITHSHME

Peshqit shquhen pėr krijimtarin e tyre tė vazhdueshme dhe eksperiencat sociale unike.
Do tė ketė ndryshime nė mėnyrėn se si ju do tė perceptoni vete-veten kėtė vit.
Aftėsia juaj pėr tu marrė me shumė gjėra njėkohėsishtė do tė vazhdoj sapo ju tė pėrfshiheni nė projekte humanitare.
Ju keni jashtėzakonishtė shumė vitalitet dhe kurajo e gjithashtu njė kuptim tė shėndetshėm mbi veten tuaj.
Zakonisht nxirrni anėt tuaja mė tė mira dhe jeni posedues tė njė sharmi magnetizues.
Ju pėlqeni tė jeni aktiv fizikisht dhe me tė tjerėt.
Keni mėsuar tė merrni shumė pėrgjegjėsi duke qenė diplomatic dhe me takt.
Aftėsitė tuaja pėr kėndvėshtrimet fėminore janė njė krijim i mbrekullueshėm nė paraqitje.
Ndonjėherė ju do tė ndiheni tė pafuqishėm nė drejtim tė objekteve apo detyrave qė nuk i kuptoni totalishtė.
Ju gjithashtu do tė josheni tė merrni pjesė nė shumė aktivitete thjeshtė pėr t’u pėrfshirė nė aspekte sociale, pėr t’u rrethuar nga njerėz gazmorė dhe tė dashur.
Detyra juaj ėshtė tė bėni zgjedhje tė vetėdijshme nė kėtė fushė dhe tė pėrqėndroheni mė shumė nė objektivat tuaja tė vėrteta bazuar nė vlerat dhe qėllimet tuaja tė pavarura nga qėndrimet e tė tjerėve.
Gjeni lumturinė duke u lidhur me anėt tuaja mė tė forta dhe duke ndihmuar njerėzit pėr tė ecur sė bashku.


KARRIERA

Ju jeni shumė tė tėrhequr nga shumėllojshmėria nė karrierėn tuaj dhe pėlqeni profesionet artistike.
Keni njė elegancė natyrale. Pėlqeni tė punoni me njerėzit dhe ata vlerėsojnė dhe respektojnė ndihmėn dhe menēurinė tuaj.
Imagjinata juaj kreative ka nevojė tė pėrkėdhelet kur ju keni kohė tė meditoni dhe tė karikoni energjinė emocionale.
Ju pėlqen tė zhvilloni ndėrgjegjen tuaj dhe dėshirėn pėr ide tė mėdha me vizion filozofik.
Eksplorimi i ideve tuaja ju ndihmon pėr tė patur njė vizion mbi botėn e pėr tė punuar nė tė.
Ju keni njė pasion tė madh pėr tė pėrdorur ėndrrat tuaja qė ato tė reflektojnė tė vėrtetėn rreth realitetit por duhet zgjuarsi natyrale pėr ta mėsuar dhe ndarė me tė tjerėt.
Ky vit do t’ju ndihmojė tė mėsoni mėnyrat mė tė mira, pėr tė drejtuar kėtė energji nė ndihmė tė njerėzve.
Ju krijoni harmoni nė punėn tuaj sepse duke patur tė njėjtat qėllime dhe vizione do tė bashkėpunoni.
Nga fundi i vitit ju mund tė pėrfshiheni nė shumė ndryshime.
Ju jeni burimi i aftėsive kėshtu qė kėnaqjuni faktit tė tė qenit “shef”.

DASHURIA

Tė dashuruarit shpirtėrishtė dhe me mbėshtetje nė marrėdhėnien tuaj ėshtėmnjė nga qėllimet mė intime.
Emocionet tuaja dhe intuita ju ndihmon tė pėrktheni ndenjat tuaja.
Ju ndjeni sikur keni njė zė qė ju flet dhe ju udhėheq kur arrini tek martesa dhe mardhėniet nė pėrgjithėsi.
Ėmbėlsia juaj sensitive,sharmi sjellin tė tjerėt tek ju.
Kjo ėshtė sidomos e theksuar gjatė verės, kur ju bėheni shumė tė interesuar tė uleni e tė keni fėmijė.
Siguria emocionale ėshtė e rėndėsishme pėr ju dhe kėtu do tė nxirrni eksperiencėn e viteve.
Dėshira juaj pėr t’ju pėrkushtuar partnerit ėshtė e fortė, por ka dhe momente tė vėshtira ku ju kėrkoni tė shpėrtheni emocionet tuaja prandaj duhet tė qėndroni shumė pranė nė kohė tė vėshtira.
Ėshtė e rėndėsishme pėr ju tė keni ndonjėherė atė mbėshtetje tė zgjuarsisė suaj mistike dhe intuitės, herė kėrkoni qetėsi dhe herė ndjeshmėri.
Jeni persona me intuite natyrale dhe i shikoni gjėrat nga njė prespektivė, tė cilėn tė tjerėt nuk e shohin, sfidat qė do ju sjelli eksperienca nė marrėdhėnien tuaj do t’ju mėsojnė ta integroni dhe ekulibroni lidhjen dhe tė krijoni mė shumė harmoni nė marrėdhėnie.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Empty
MesazhTitulli: Re: Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....   Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat .... Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Horoskopi i vitit 2008 per te gjitha shenjat ....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Horoskopi I Vitit 2007 Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi Kinez per te gjitha shenjat:
» Horoskopi I Pergjithshem Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi Javor Per Te Gjitha Shenjat
» Horoskopi Mujor Per Te Gjtiha Shenjat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MiRe Se ViNi ...... :: HoroSkopI ShenjE PeR ShenjE-
Kėrce tek: