AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 4:01 pm

Nė ditėt e sotme, nė shoqėri jo rrallė edhe meshkujt kanė filluar tė komentojnė ndjenjat e tyre qė i pėrjetojnė gjatė marrėdhėnieve me partneren. Te femrat kjo gjė ėshtė e njohur qė mė parė. Ekspertėt tregojnė :

10 GABIME TE CILAT MESHKUJT I BEJNE NE KREVAT :

1- Nuk bėjnė atmosferė para se tė kenė marrėdhėnie.
Pėr kėtė kėshillohet:
Tė jesh i qetė, tė dėgjosh muzikė tė qetė dhe diēka pėr tė pirė. Sa mė e natyrshme tė jetė kjo skenė, po aq mė shumė efekt ka nė shumė raporte.

2- Shumė shpejt meshkujt duan tė lėnė lojėn romantike dhe menjėherė tė hyjnė nė "punėn konkrete", gjė qė nuk u pėlqen shumė femrave. Do ishte e mjaftueshme qė tė paktėn tė ketė puthje tė ngrohta.

3- Mos u shpejtoni. Mėsohuni tė jeni mė tė pėrmbajtur. Pėrmbahuni qė nė fillim, pavarėsisht se sa provokuese do duket femra. Qetėsohuni dhe kini durim nė atė qė femra ka ndėrmend.

4- Ndiqni atė ēka trupi i saj thotė. Duhet tė jini tė qetė. Nėse ajo ėshtė e painteresuar, atėherė bėni tė kundėrtėn.

5- Njė numėr i madh i femrave kanė "tel" aventurist dhe duan tė pėrjetojnė "punė" tė reja nė krevat. Por me rėndėsi ėshtė tė mos shpejtoni nė kėtė gjė, pasi mund tė ndodhė tė lėshoni rastin mė tė volitshėm.

6- Respektimi i saj ėshtė shumė me rėndėsi edhe nė krevat. Do tė ndjeni trupin e saj vetėm nėse ajo do. Edhe imtėsitė e tjera tė vogla, kanė shumė domethėnie tek disa femra.

7- Mos bėni as edhe njė gjė mė tė vogėl nėse ajo nuk e do.

8- Mos harroni zonat e saj erogjene. Putheni nė vendin ku qafa bėn takim me fytyrėn dhe shoqėrojini me pėrkėdhelje tė ngrohta.

9- Mos mendoni tė supozoni se ajo ėshtė e kėnaqur. Ajo do jetė e kėnaqur, nėse edhe ajo flet me gjuhėn qė ju pėrdorėt deri nė atė moment.

10- Asnjėherė mos largoni menjėherė pas marrėdhėnieve me tė. Bėjini shoqėri asaj deri nė fund tė mbrėmjes. Mos flisni pėr ato momente qė pėrjetuat me tė. Nuk ka pėr t'iu ndihmuar edhe nėse i thoni se je mė e mira.

10 KESHILLE MBI FANTAZITE SEKSUALE :

1- Mos trego pėr fantazi qė do tė lėndonin partnerin. Nėse i thua se ti fantazon pėr dikė tjetėr kur je me tė, me siguri se ai do lėndohet.

2- Nuk ka asgjė tė keqe tė fantazosh brenda njė marrėdhėnieje seksuale. Edhe meshkujt edhe femrat fantazojnė, gjė qė nuk do tė thotė se jeta seksuale e tyre ėshtė e mėrzitshme. Sipas njė hulumtimi anglez, 51% e femrave kanė fantazinė si ndihmesė kur bėjnė dashuri.

3- Ėshtė mė se normale tė kesh fantazi seksuale. Mos u frikėso qė fantazon ose mbi atė qė fantazon.

4- Fantazitė seksuale nuk janė tė njėjta me dėshirat. Shumica fantazojnė pėr diēka qė nė realitet nuk do ta provonin kurrė.

5- Mos e detyro partnerin tė tė tregojė pėr fantazitė e tij dhe as mos lejo tė tė detyrojė.

6- Fantazitė janė private dhe nuk ėshtė mirė qė t'i marrin vesh tė tjerėt. Tė ndash fantazitė, pėr dikė mund tė jetė ngacmuese, trishtuese ose edhe tė ngjallin xhelozi.

7- Nėse i tregon partnerit tėnd pėr fantazitė e tua, duhet tė jesh i ose e pėrgatitur se edhe ai ose ajo mund tė bėjė tė njėjtėn. Nėse nuk je i ose e sigurt se do mund tė durosh, mė mirė hesht.

8- Nėse ke dėshirė tė provosh njė fantazi seksuale, mund edhe ta provosh, por duke pasur kujdes mos tė jetė "e rrezikshme". Mund tė rrezikosh qė fantazia nė realitet tė pėrfundojė nė dėshpėrim.

9- Nėse do tė lexosh pėr fantazitė seksuale tė tė tjerėve, mund t'i gjesh te shumė libra e revista.

10- Nėse do t'i ndash fantazitė me partnerin tėnd, fillo ngadalė.

AKTIVITETI SEKSUAL :

THYERJA E HESHTJES :
Kur lėvizja e grave doli sėrish nė sipėrfaqe nė fund tė viteve '60, shumė gra filluan tė flisnin nė grupe tė vogla pėr pėrvojat dhe ndjenjat e tyre seksuale. Tė flasėsh mė hapur pėr seksin nuk ėshtė gjithmonė e lehtė si fillim, por femrat kanė shumė pėr tė mėsuar nga njėra-tjetra. Tė tilla diskutime mund tė jenė argėtuese, tė shkaktojnė dhimbje dhe tė shėrojnė. Femrat mund t'i pohojnė njėra-tjetrės ndjenjat e tyre, ta ndihmojnė njėra-tjetrėn pėr tė sfiduar deformimet shoqėrore tė seksualitetit, ta nxisin njėra-tjetrėn nė aventurat e tyre seksuale, si dhe tė mėsojnė sė bashku se si tė jenė mė afirmuese kur vjen puna pėr nevojat dhe dėshirat e tyre seksuale. Kėto 30 vitet e fundit, shumė prej tyre kanė filluar ta ripėrkufizojnė seksualitetin e grave, sipas pėrvojave tė tyre dhe jo siē e pėrfytyrojnė atė "ekspertėt" meshkuj. Duke dashur tė bėjnė mė shumė sesa thjesht tė reagojnė ndaj modeleve seksuale qė nuk u pėlqejnė, pyesin "Ēfarė duam? Ēfarė imazhesh, fantazish, praktikash ēelin forcat e fuqishme erotike brenda nesh?" etj.

PUSHTETI NE MARDHENIET SEKSUALE ME BURRAT :
Pėr ato femra qė kanė marrėdhėnie seksuale me burra, ka disa elementė qė duhen konsideruar, e qė lidhen me dallimet qė ekzistojnė pėr sa i takon pushtetit qė kanė burrat dhe gratė. Burrat si grup kanė nė shoqėri mė shumė pushtet sesa gratė. Edhe pse ti ndihesh e barabartė me bashkėshortin, tė dashurin, mikun, kolegun ose bashkėpunėtorin, kultura jonė vlerėson mė shumė meshkujt. Ky superioritet i hamendėsuar edhe pse partneri yt seksual mund tė mos ndihet aspak superior, luhet nė seks nė rrugėt qė vijojnė: Ti duhet tė bėsh dashuri me tė kur ai tė dojė, pavarėsisht nėse je nė humor pėr kėtė apo jo. Ti je ajo qė duhet tė kujdesesh pėr planifikimin familjar, pasi prezervativėt ndėrhyjnė nė kėnaqėsinė e tij ose nuk duhet t'i pėrdorni fare nėse ai nuk do. Ti duhet tė bėhesh tėrheqėse pėr tė kur ai kthehet nga puna, pavarėsisht se edhe ti ke qenė nė punė, brenda ose jashtė shtėpisė, ose qė tė dyja bashkė.

PERKUFIZIMET KONVENCIONALE E TE BERIT DASHURI :
Shumė njerėz mėsojnė ta pėrkufizojnė seksin me njė burrė, kryesisht me aktin seksual, njė formė e tė bėrit dashuri qė pėrshtatet mirė me orgazmėn dhe kėnaqėsinė mashkullore, por qė nuk u pėrshtatet domosdoshmėrish femrave. Sipas pėrkufizimeve mashkullore standarde, tė gjitha prekjet, lėpirjet, thithjet dhe pėrkėdheljet qė na ndezin, quhen pėrgatitėset e aktit tė madh, aktit seksual. Disa tekste madje i quajnė femrat me ērregullime ose tė ftohta, nėse ato nuk kalojnė nė orgazėm gjatė kryerjes sė aktit. Ky nuk ėshtė njė pėrkufizim femėror i kėnaqėsisė seksuale.
Fakti qė me shumė gra abuzohet pėrbėn njė realitet tė hidhur e mizor. Seksi mund tė pėrdoret si armė, si nga burrat edhe nga gratė. Incestet, pėrdhunimet, ngacmimet seksuale nga shefi, kolegu ose mėsuesi, hyrja me dhunė nė shtėpi, tė gjitha kėto mund tė ndikojnė nė jetėn seksuale. Nėse femrat nuk e provojnė dhunėn nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė, mundėsia mund tė jepet vagėllimthi nga pornografia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 4:06 pm

sjeni ne vendin e nje cuni ta shikoni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeSun Nov 25, 2007 4:24 pm

Hahhahaa dhe ju nuk jeni ne vendin e nje femre ta shikoni Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 5:49 pm

sa per ato 10 gabime.. jo te gjithe i bejne ee? qe ta dish ti ene femrat e tjera.. tani, asnjeri nuk lind i mesuar.. po me kalimin e kohes.. (ai qe ka men ne koke) meson shume gjera. Edhe ato 10 gabime.. mendoj se mund te jene per ato qe e bejne per here te pare apo te dyte.. ja ti bejme qefin per te 3 Razz
Ika shifena puc puc te gjithve..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 5:55 pm

ik re ik :p
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 5:59 pm

ik re vet Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:01 pm

hahaha une sa erdha Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:02 pm

e mire ik prap.. se ne un po iki Very Happy
ja te shof ne 2-3 tema se skam kohe shume.. hajt shendet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Nov 27, 2007 6:04 pm

shnet sexolog i vogel Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeWed Nov 28, 2007 1:19 am

Kolopuca si jeni re ???? hiihihi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 4:08 pm

o e madhe :p
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeTue Dec 04, 2007 7:05 pm

Hahaha Hahaha Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Redi
AneTaR HeRoNumri i postimeve : 376
Registration date : 24/09/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 3:59 pm

mire Teta ti mire? Razz Hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitimeSat Dec 08, 2007 5:52 pm

U te keqen teta tyja mire jam mire Hahaha Hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Empty
MesazhTitulli: Re: 10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat   10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
10 gabime te cilat meshkujt i bejne ne krevat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» postoni ketu temat ne te cilat antaret kan ber gabime gram
» 20 arsyet qe meshkujt dhe femrat qe i shtyjne te bejne sex
» Kush e shijon me shume sexin :Femrat apo Meshkujt ???
» Sexi Dhe Yjet Per Meshkujt .....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: TEMA SHOQERORE :: EroS-
Kėrce tek: