AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Dritero Agolli: Para se tė vdes, do botoj librin e jetės sim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Dritero Agolli: Para se tė vdes, do botoj librin e jetės sim Empty
MesazhTitulli: Dritero Agolli: Para se tė vdes, do botoj librin e jetės sim   Dritero Agolli: Para se tė vdes, do botoj librin e jetės sim Icon_minitimeSat Dec 01, 2007 8:57 pm

• Dritero Agolli pėrherė me surpriza. Kėsaj here i ftuar nė kėndin "Zona e artit" nė panairin "Klik Ekspo Group", shkrimtari i njohur ka nxjerrė tė tjera "sekrete" pėr veprėn e tij.

"Para se tė vdes do tė botoj librin e jetės sime", ėshtė shprehur dje shkrimtari i njohur shqiptar Dritero Agolli pėr median. Tregon se ėshtė duke shkruar njė libėr pėr jetėn e tij, pėr tė pathėnat, pėr bashkėkohėsit, shkrimtarėt e tjerė. Shkrimtari ka dhuruar dje mjaft autografe pėr shumė admirues tė veprės sė tij, dhe madje nė biseda me ta ėshtė shprehur. "Jam duke punuar pėr njė libėr qė tregon pėr jetėn time, por dhe jetėn e bashkėkohėsve tė mi, pėr kontaktet me kėta njerėz, pėr jetėn qė kemi bėrė, me moshatarėt e mi, por dhe me tė tjerėt, nė njė komunitet tė caktuar tė shkrimtarėve, por edhe jashtė tyre. Eshtė njė libėr, nė pėrgjithėsi duke u nisur nga vetė jeta ime dhe e njerėzve mė tė afėrt", shprehet shkrimtari, i cili mes tė tjerash shton, se nė faqet e tė cilit do tė tregoj edhe pėr gjithė shoqėrinė shqiptare tė disa periudhave tė jetės sė saj dhe jetės sė tij. "Si jemi rritur bashkė me shoqėrinė. Mė interesantja dhe mė e vėshtira do jetė ajo qė ka tė bėjė, le ta themi me fillimin e karrierės sime qė nga gazetar e deri te kryetari i Lidhjes sė Shkrimtarėve tė Shqipėrisė, por edhe mė tutje si deputet i tė dyja kohėrave. Kam qenė deputetėt atėherė nė kohėn e socializmit, por dhe tani kohėn e demokracisė. Kjo ishte periudha mė interesante dhe mė e vėshtirė", thotė Agolli pėr veprėn pėr tė cilėn nuk mund tė jap njė kohė se kur mund ta kemi nė duar. "Po kjo varet edhe sipas periudhave tė vetė gjendjes sime shėndetėsore. Por, besoj para se tė vdes duhet ta bėj", shpjegon mė tej. Pėr median, shkrimtari i njohur Dritero Agolli u shpreh, se pjesėmarrja e tij nė panairin, ndonėse jo pėr librin ėshtė njė kėnaqėsi, sepse ėshtė njė panair i shumė produkteve, ku vijnė njerėz qė vizitojnė dhe kėnaqen me kėtė ekspozitė".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dritero Agolli: Para se tė vdes, do botoj librin e jetės sim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fushate kunder ligjit "Per librin"
» Cili eshte kujtimi me i bukur i jetes tuaj?????
» Nga Se Lind ;Jeton Dhe Vdes Dashuria ?
» Lajme Nga Vendi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MEDIAT SHQIPETARE DHE TE HUAJA :: KuLtuRa-
Kėrce tek: