AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Lajme Te Fundit

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Te Fundit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Te Fundit   Lajme Te Fundit - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jan 14, 2008 7:12 pm

“Policia te luftoje edhe korrupsionin brenda saj”
E Hene, 14 Janar 2008


Lufta kunder korrupsionit ne radhet e policise u be serish dje teme e diskutimeve ne pervjetorin e Policise se Shtetit. Kryeministri Berisha tha se krahas luftes pa kompromis kunder krimit te organizuar dhe trafiqeve, policet duhet te luftojne edhe korrupsionin brenda radheve te veta. “Forconi cdo dite e me shume luften kunder korrupsionit dhe abuzimit, se keshtu do t’i beni vetes dhe vendit sherbimin me te mire”, - tha Berisha, duke shtuar: “Sic jeni trima ne aksione policore, po ashtu kam besim se me gersheret e ligjit do te prisni duart e zeza te zyrtareve qe i kerkojne qytetarit ryshfet per nje sherbim qe atij i takon me ligj”. Berisha kembenguli ne faktin se lufta ndaj korrupsionit eshte po aq e rendesishme sa lufta qe iu be bandave ne Lushnje, Durres, Tirane, Elbasan. “Kete kerkojne qytetaret shqiptare dhe vendet evropiane ku ne duam te bashkohemi”, - theksoi Berisha, duke kujtuar se ligji i ri per policine e shtetit dhe BE kerkojne standarde te larta sherbimi per te rritur sigurine e vendit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Te Fundit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Te Fundit   Lajme Te Fundit - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jan 14, 2008 7:13 pm

“Rama, hipokrit per Tiranen e gjelber”
E Hene, 14 Janar 2008


Partia Demokratike e konsideroi dje si hipokrizi deklaraten e kryebashkiakut te Tiranes, Edi Rama, per me shume hapesira te gjelbra ne kryeqytet. Zedhenesi i PD-se, Gerti Bogdani, deklaroi se Tirana ne kete fillimviti eshte e mbushur me plehra dhe kryetari i Bashkise, Rama, ka punuar vetem per ta betonizuar ate. “Fillimi i vitit e gjen Tiranen me me shume plehra se peme; kjo te kujton kartolinen e shemtuar te Vitit te Ri, qe z. Rama u dha qytetareve te Tiranes. Hapesirat e pakta te gjelbra te qytetit jane zevendesuar me beton dhe pallate shumekateshe; kjo te kujton se kryetari i bashkise eshte vetem kryetari i KRRT-se”, theksoi zedhenesi i PD-se ne nje prononcim per mediat. Partia Demokratike nxjerr si perfundim se Edi Rama, njekohesisht edhe kryetar i Partise Socialiste, nuk eshte me kryebashkiaku i Tiranes. “Megjithate, eshte e natyrshme qe z. Rama mund te flase keshtu, sepse ai u nda dhe e la pas dore Bashkine e Tiranes, kur z. Ruci e shpalli ate Kryeminister dhe kur z. Rama vuri Eduard Shalsin kryetar bashkie, vetem disa dite pasi e kishte veshur ate si Plaku i Vitit te Ri ne nje kopsht te Tiranes”, deklaroi Bogdani. Sipas tij, imazhi qe te kujton Edi Rama si kryebashkiak i Tiranes eshte ai i nje njeriu me sepate ne dore.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Lajme Te Fundit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Te Fundit   Lajme Te Fundit - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jan 14, 2008 7:15 pm

“Qeveria po bllokon hetimin Durres-Kukes”
E Hene, 14 Janar 2008


Nenkryetari i Grupit parlamentar te Partise Socialiste, Erion Brace, deklaroi dje se Kryeministri Berisha nuk po lejon Kryeprokuroren, Ina Rama, te hetoje rrugen Durres-Kukes. Sipas Braces, vendi eshte pa nje Prokuror te Pergjithshem, sepse qeveria Berisha nuk mund ta lejoje Ina Ramen te hetoje procedurat per ndertimin e kesaj rruge.

“Mjafton t’ju kujtoj se si u zgerdhi Kryeministri me nje tufe burrash te perzier ne vjedhje, kur gazetaret pyeten ate, nese do t’i pergjigjej prokurorise per hetime. Ajo e qeshur folklorike e Kryeministrit dhe cetes se tij tregojne me se miri se ne Shqiperi nuk ka Prokuror te Pergjithshem”, theksoi Brace dje perpara medieve. Erion Brace theksoi se ndertimi i kesaj rruge nuk po hetohet as ne komisionin e posacem parlamentar qe mazhoranca ngriti per hetimin e saj. Numri dy i Grupit parlamentar te PS-se perseriti akuzat se Kryeministri Berisha dhe ish-ministri i Transporteve, Lulezim Basha, kane perfituar ne menyre te paligjshme shuma te medha parash nga tenderi i kesaj rruge. Sipas Braces, nga ndertimi i rruges Durres-Kukes perfituesit e vetem jane familjet Basha dhe Berisha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Lajme Te Fundit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajme Te Fundit   Lajme Te Fundit - Faqe 2 Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme Te Fundit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Lajme te ores se fundit.....
» Lajme Nga Vendi
» Lajme nga futbolli ...
» Lajme Te ndryshme
» Lajme nga Bisnesi....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MEDIAT SHQIPETARE DHE TE HUAJA :: PoLiTiKa-
Kėrce tek: