AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Empty
MesazhTitulli: Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar   Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 6:42 pm

Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar
30-12-2007

Fatkeqėsitė me fėmijėt e detyruan tė divorcohej.
Jetoi 6 muaj nė njė shtėpi me burrin dhe gruan e tij tė re

TIRANĖ-
Njė 31-vjeēare i vė flakėn vetes, pas depresionit tė shkaktuar nga divorci.
Majlinda Neli, 31-vjeē, i ka dhėnė fund jetės, duke djegur veten nė shtėpinė e babait tė saj.
Ngjarja ndodhi mėngjesin e djeshėm, rreth orės 07:00 nė fshatin Priskė e Vogėl nė Tiranė, kur 31-vjeēarja ėshtė gjetur nga familjarėt e saj mes flakėsh.
Ka qenė babai i saj, i cili ka mundur tė shuajė flakėt nė trupin e sė bijės, por nuk ka mundur t’i shpėtojė asaj jetėn.
Sapo janė shuar flakėt, 31-vjeēarja ka dhėnė shpirt, duke mos u shpėtuar plagėve tė marra.
Nė vendin e ngjarjes mbėrritėn forcat e policisė, tė cilėt kryen kėqyrjen e provave ndėrsa nisėn hetimet pėr tė zbardhur shkaqet e kėsaj vetėdjegie.
Nga hetimet e para rezulton se Neli kishte kaluar nė gjendje depresioni, pas divorcit nga bashkėshorti i saj.
31-vjeēares i kishin vdekur dy foshnje dhe kishte dėshtuar njėherė gjatė martesės sė saj, qė zgjati12 vjet.
Ajo nuk mund tė lindte mė fėmijė, ndaj dhe kishte kėrkuar divorcin. Ndėrkohė qė policia shprehet se po punohet pėr tė zbardhur me saktėsi rrethanat e kėtij vetėflijimi.

Ngjarja

“Baba, tė shtrova mėngjesin. Ulu dhe ha bukė”.
Kanė qenėkėto fjalėt e fundit qė Majlinda Nelika thėnė mėngjesin e djeshėm dhe mė pas ėshtė larguar nga shtėpia, pėr t’u gjetur pak minuta mė vonė mes flakėsh.
Mėsohet se 31-vjeēarja, pasi ka pėrgatitur mėngjesin pėr babanė e saj ka dalė nga banesa dhe ėshtė larguar rreth 100 metra larg.
Duket se gruaja kishte planifikuar vetėvrasjen larg “syve” tė familjarėve tė saj, ndaj dhe ėshtė pėrpjekur tė fshihet.
Por britmat e saj nga dhimbjet qė i shkaktonin flakėt e zjarrit janė dėgjuar nga motra 16-vjeēare e Majlindės, e cila ka dhėnė alarmin.
Mė pas, kryefamiljari me shpejtėsi ėshtė afruar pranė sė bijės, e cila pėrpėlitej mes flakėve tė zjarrit.
Ai i ka hedhur disa kova ujė duke bėrė tė mundur shuarjen e zjarrit. Brenda pak sekondash, Neli ka ndėrruar jetė pasi plagėt qė kishte marrė nė pjesėn e kraharorit dhe nė kokė rezultuan vdekjeprurėse.
Ndėrkohė qė familjarėt nuk kanė pranuar qė trupi i pa jetė i Nelit tė transportohet nė morgun e spitalit, ndėrsa i kanė lėnė kohė policisė tė kėqyrė kufomėn.
“Familja Neli vendosi tė kryente ceremoninė mortore tė 31-vjeēares rreth orės 15:00 tė pasdites ndaj dhe nuk lanė kohė pėr ekspertizė nė mjekėsinė ligjore.
Oficerėt e policisė nė vendngjarje sekuestruan rrobat e djegura tė gruas si dhe prova tė tjera, me anė tė sė cilave konstatohet vetėdjegia ”,- thanė burime zyrtare nga policia e kryeqytetit.

Martesa pa fėmijė

Martesa e dėshtuar, pėr shkak se nuk mund t’i falte fėmijė bashkėshortit tė saj, kishte shkaktuar jo pak traumė te 31-vjeēarja, e cila i ka vendosur t’i japė fund vuajtjeve nė mėnyrėn tragjike mėngjesin e djeshėm. Majlinda Neli u martua rreth 11 vite mė parė me Arjan Xhepėn.
Gjatė kėsaj kohe, ajo kishte lindur dy fėmijė, por asnjėri prej tyre nuk kishte mundur tė jetonte mė shumė se njė muaj.
Pak vite mė parė, Neli mbetet shtatzanė pėr herė tė tretė, por fati ka qenė sėrish i zi.
Fėmija i tretė nuk mundi tė dilte nė dritė pasi kishte vdekur qė nė barkun e saj.
Kjo ishte dhe shtatzania e fundit e Nelit, e cila do t’i jepte fund dhe martesės sė saj.
Gruaja mėsoi prej doktorėve se nuk mund tė lindte mė fėmijė. Por pavarėsisht deklaratės sė mjekėve, bashkėshortėt tentuan sėrish pėr t’u bėrė prindėr por mė kot.
E gjendur nė kėto kushte, Majlinda i ka “dhėnė leje” bashkėshortit tė martohej me njė grua tjetėr.
Dhe kėshtu ndodhi.
Rreth njė 18 muaj mė parė, Arjan Xhepa martohet me njė grua tjetėr, e cila duket se nuk bezdisej nga prania e Nelit, e cila qėndroi nė tė njėjtėn ēati me bashkėshortin e saj dhe gruan e kėtij tė fundit.
Ajo u largua pėrfundimisht nga shtėpia e ish-burrit rreth njė vit mė parė, pėr tė qėndruar me prindėrit nė fshatin Priskė e Vogėl, pėr t’i dhėnė fund jetės mėngjesin e djeshėm.

HETIMET

Policia: Dy pista pėr zbardhjen e vetėdjegies

TIRANĖ-
Historia e martesės sė Majlinda Nelit i ėshtė servirur policisė nga familjarėt e saj.
Kėta tė fundit deklaruan se kohėt e fundit 31-vjeēarja kishte shfaqur shenja tė rėnda depresioni.
Ndėrkohė qė policia po heton nė dy pista paralele pėr tė zbardhur shkakun e vetėvrasjes.
“Gjendja e rėndė e depresionit, e shkaktuar nga martesa e dėshtuar ėshtė njė nga pistat qė po hetojmė, ndėrsa paralelisht me kėtė por hetojmė dhe njė piste tjetėr, atė tė njė konflikti tė mundshėm mes 31-vjeēares dhe prindėrve tė saj”,- thanė burime nga policia.
Mėsohet se ish-bashkėshorti i kishte falur Nelit 5 milionė lekė tė vjetra pas ndarjes, para tė cilat janė shfrytėzuar nga prindėrit e saj pėr restaurimin e banesės sė tyre.
Dyshohet se Majlinda Neli nuk ka qenė dakord pėr shfrytėzimin e parave tė saj nė rregullimin e banesės ēka mund tė jetė kthyer nė “mollė sherri” mes saj dhe prindėrve.
Megjithatė kjo mbetet pėr t’u verifikuar, pasi familjarėt e viktimės nuk e kanė pohuar njė gjė tė tillė.

Lutfi Neli, djali i xhaxhait tė Majlindės rrėfen historinė e vetėdjegies sė saj

“Majlinda nuk mund tė lindte fėmijė, ndaj edhe u divorcua”

TIRANĖ- “Majlinda kohėt e fundit ishte bėrė me fiksime, por nuk na kishte paralajmėruar pėr ndonjė vetėvrasje tė mundshme”.
Kėshtu pohoi dje pėr “Shekullin” Lutfi Neli, djali i xhaxhait tė 31-vjeēares Majlinda Neli, e cila u vetėdogj mėngjesin e djeshėm pranė banesės sė prindėrve tė saj nė fshatin Priskė e Vogėl.

Lutfi, si ndodhi qė vajza e xhaxhait tuaj i dha fund jetės nė mėnyrė tė tmerrshme?

Ka qenė ora 7:00 e mėngjesit, kur Majlinda ka shtruar mėngjesin pėr babanė e saj dhe mė pas ka dalė nga shtėpia.
Nuk i ka treguar askujt se ku do tė shkonte. Vetėm pak minuta mė vonė, motra e saj mė e vogėl dėgjon ulėrimat e Majlindės dhe shkon me shpejtėsi.
Ajo e sheh atė qė po digjej dhe lajmėron menjėherė babanė e saj. Xhaxhai im shkon me shpejtėsi dhe me kova uji shoi flakėt e zjarrit, por Majlinda vdiq menjėherė.

Cilat janė motivet qė e kanė detyruar Majlindėn tė vetėdigjet?

Ajo vetė nuk ka thėnė ndonjė motiv, dhe as ne nuk dimė.
Por Majlinda ka qenė e martuar dhe para njė viti e gjysmė ėshtė divorcuar nga burri.

Arsyet e divorcit cilat janė?

Ajo vendosi vetė tė ndahej, pasi nuk mund tė lindte mė fėmijė.
Kishte lindur dy fėmijė, tė cilėt i kishin vdekur dhe njė fėmijė e abortoi. Doktorėt i thanė qė nuk mund tė lindte mė fėmijė, ndaj dhe ajo i tha bashkėshortit tė saj tė martohej me njė tjetėr.

Ēfarė ndodhi mė tej me Majlindėn?

Majlinda qėndroi edhe gjashtė muaj nė shtėpinė e ish-bashkėshortit tė saj, megjithėse ai u martua.
Mė pas ajo u shpėrngul te shtėpia e babait tė saj.
Kohėt e fundit ajo ishte bėrė me fiksime, por nuk kishte paralajmėrua pėr ndonjė vetėvrasje tė mundshme.

Me kė jetonte nė shtėpi Majlinda?

Me prindėrit e saj, motrėn dhe vėllanė. Ndėrsa dy motra tė tjera janė tė martuara.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Empty
MesazhTitulli: Re: Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar   Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 6:44 pm

zoti na ruajt thuaj ncncncnccc
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
PearL
AdMiniStRaToR GloBaL
PearL


Female
Numri i postimeve : 2486
Location : Ne Boten E Lumturise
Registration date : 29/08/2007

Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Empty
MesazhTitulli: Re: Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar   Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 6:47 pm

Gjynah per zotin cfare po behet Mad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
webmaster
ViP
webmaster


Male
Numri i postimeve : 802
Age : 39
Location : Ancona
Registration date : 29/08/2007

Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Empty
MesazhTitulli: Re: Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar   Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Icon_minitimeMon Dec 31, 2007 6:48 pm

u prish dynjaja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albrelax.com
Sponsored content

Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Empty
MesazhTitulli: Re: Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar   Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Djeg veten 31-vjeēarja e divorcuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Te Reja Nga Bota
» Si e ndieni veten kur .....
» Pershendetje
» MIRE SE JU GJETA!!!
» Si te Njohesh veten ne Dashuri - Numerologjia e Dashurise

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: MEDIAT SHQIPETARE DHE TE HUAJA :: KroNiKaT-
Kėrce tek: