AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Arti Egjyptian

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Arti Egjyptian   Arti Egjyptian Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:28 pm

bust i Mentuehmet

Arti Egjyptian Mentue10

Krejt ndryshe nga bustet te tjere. Qendrimi i bustit eshte "Egjyptiane" me duar pas trupit, dhe nje kembe duke ecur (ne levizje). Por masat e trupit nuk jane njelloj si bustet e Grekeve ose Italianet (pshm hunda duet te jete 1/4 e fyteres etj etj)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Temple e Ramses II   Arti Egjyptian Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:33 pm

Arti Egjyptian Temple10Arti Egjyptian Temple12Arti Egjyptian Interi10Arti Egjyptian Temple11
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Hatsheputs Temple   Arti Egjyptian Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:35 pm

Arti Egjyptian -hatsh10Arti Egjyptian 800px-10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Ishtar Gate   Arti Egjyptian Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:39 pm

mozaic i rralle:

Arti Egjyptian Ishtar11Arti Egjyptian Ishtar10Arti Egjyptian Ishtar12Arti Egjyptian Ishtar13
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Lamassu   Arti Egjyptian Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:57 pm

Me fytyre njeriu, me krahe shpendi, dhe me trup kafshe, qe ruan si symbol "mbrojetes" dhe me shume eshte vene para baneses.

Arti Egjyptian Khorsa10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Pyramids @ Gizah, Egypt   Arti Egjyptian Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:16 pm

Arti Egjyptian 350px-10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Re: Arti Egjyptian   Arti Egjyptian Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 7:21 pm

goxha mire, ti bej nje vizite. hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Re: Arti Egjyptian   Arti Egjyptian Icon_minitimeMon Feb 25, 2008 8:36 pm

ouchhhhhhhhhhh te gjith postimet me foto nuk ekzistpojne..ouchhhhhh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Arti Egjyptian Empty
MesazhTitulli: Re: Arti Egjyptian   Arti Egjyptian Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti Egjyptian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Arti Ilir
» Arti Grek
» Arti Italian
» Arti i tatuazheve .....
» Arti i Middle East

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: