AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Arti i Middle East

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Arti i Middle East   Arti i Middle East Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:44 pm

"Hall Of Bulls" (Koridori i Buallit), pikture ne gurr:

Arti i Middle East Hallof10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Spotted Horse   Arti i Middle East Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:48 pm

"Kali me lara" ne nje Kejv te lashte

ne ane te djathte ka 2 dora njeriu te zeza ne murr-qe rri si nje "firme" e artistit, dhe tregon presence ne te.

Arti i Middle East Spotte10

skisha fotot tjeter vetem kjo e librit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Presopolis   Arti i Middle East Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:51 pm

Arti i Middle East Persep10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Ziggurat ne Urn (Iran)   Arti i Middle East Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 11:54 pm

Kjo eshte nje banese fetare per Sumerian njerez. Shkallet jane si sakrifici per Zotin ti besh neqofse do te falesh ne banesen e tij !

Arti i Middle East Ziggur10Arti i Middle East Ziggur10ne maje fare eshte dhoma e njeriut te shenjte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Lion Gate ne Turqi   Arti i Middle East Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 12:00 am

ja dhe nje symbol "mbrojtes" nga armiku i prodhuar ne gurr:

Arti i Middle East Lion_g13Arti i Middle East Lion_g12
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Venus of Willendorf @ 1500BC, (gur)   Arti i Middle East Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:21 pm

Kjo eshte e para figure e Venus dhe qendron si "Nurturing" roli i mamse per te ushqyer femijen e tij. dhe fytyra ska rendesi por gjinia...:

Arti i Middle East Venus_10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Arti i Middle East   Arti i Middle East Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 7:22 pm

interesante
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: rhinocersoses wounded   Arti i Middle East Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:08 am

burre i plagosur ne nje kiev te lashte:
Arti i Middle East Rhinoc10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Hagia Sohpia ne Instambul. Turkey   Arti i Middle East Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:10 am

Arti i Middle East Hagia310
Arti i Middle East Hagia_10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Arti i Middle East Empty
MesazhTitulli: Re: Arti i Middle East   Arti i Middle East Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti i Middle East
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Arti Ilir
» Arti Egjyptian
» Arti Grek
» Arti Italian
» Arti i tatuazheve .....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: