AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Arti Italian

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Arti Italian   Arti Italian Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:37 pm

"Cathedral Dome" Florence nga Brunalleschi (arkitekt):

Arti Italian Brunel10


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jan 20, 2008 10:41 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: San Lorenzo (brenda)   Arti Italian Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:38 pm

Arti Italian 357px-10
San Lorenzo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Santo Spirito   Arti Italian Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 5:40 am

e njejte si San Lorenzo

Arti Italian 220px-10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Arch Of Constantine   Arti Italian Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 5:42 am

Arku i Konstaninit

Arti Italian Arch_o10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Capitaline Wolf   Arti Italian Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 5:44 am

Ujku i Kryeqytetit (Cpitaline Hill=Rome)

Tregon historine e 2 vellezrit, njeri nga ata i ve Emrin e tij Romulus=Rome

Arti Italian Capwol10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Porta Mazia   Arti Italian Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 5:48 am

Arti Italian Porta_10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Arti Italian   Arti Italian Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 7:20 pm

figura madheshtore! qe perbejne besim ne Zoti dhe Statusi ne Shtet me sa shoh une.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Medici Chapel   Arti Italian Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:03 am

Arti Italian Medici10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: San Marco piazza   Arti Italian Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:04 am

Arti Italian 250px-10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: san marco with basilica   Arti Italian Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:05 am

Arti Italian Piazza10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
monica
I/E RespektuarNumri i postimeve : 125
Registration date : 23/01/2008

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Fillipo Lippi "   Arti Italian Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 7:17 am

nga mjeshtri italian i shekullit te 14-te. Lippi

Madonna, femija krisht dhe 2 engjull:

Arti Italian Madonn10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Re: Arti Italian   Arti Italian Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 7:24 pm

bukur mo...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Arti Italian Empty
MesazhTitulli: Re: Arti Italian   Arti Italian Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti Italian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Arti i Middle East
» Arti gjate periudhes se Rilindjes dhe pas Pavarsise
» Arti Ilir
» Arti Egjyptian
» Arti Grek

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: