AlbRelaX FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Arti Grek

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Arti Grek   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 12:05 am

3 Lloj Korniza per Keshtjella: Dorik, Ajanik dhe Korinthjan.

Dorik-e thjeshte dhe me shume peshe

Arti Grek Doric10

Ajanik-elegante dhe me kornize

Arti Grek Ionic_10

Korinthjan-elegante dhe me shume gjethe (lule)

Arti Grek Corith10


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jan 20, 2008 10:39 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Aphrodite, Pan, Eros   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:43 pm

fotoja shume provokuse, dhe pa shpjegim
Arti Grek Aprodi10

emocione ne fytre:
Arti Grek Aphrod10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Athena   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:46 pm

"Athena" ka qene mjeshtra e luftes, drejtesise, dhe zanatit


Arti Grek Athena10perdorja e rrobes eshte e persosur (pala pala) pikecuditje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Nike duke veshur sandale   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:50 pm

perdorja e rrobes ne (marble) prap me persosuri te rralle:

Arti Grek Nikead10
emri i akleteve Nike eshte mare nga kjo mjeshter "Nike"
"Just Do It"--NIKE SNEAKERS
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Diskolobus (Ay qe hedh diskun)--loje   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 9:57 pm

Kjo eshte si nje figure qe tregon persosuri te nje trupi atletik qe Greket e kane quajtur "Kanon" --ku cdo pjese e trupit eshte me persosuri !

Arti Grek Diskob10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Kore @ 500BCE @Acropolis Museum   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:02 pm

Kore (vajze), me tipare te qeshuare dhe misterijoze ! (marble)

Arti Grek Kore_510
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Acropolis @ Athens   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:06 pm

Akropolis sipas komputerit:

Arti Grek Acropo10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Parthanon @ Acropolis   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:10 pm

Parthanon e shekullit te 5-te, me forme dorik (me kolluma):

Arti Grek Partha10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Temple of Hera (Dorik forme)   Arti Grek Icon_minitimeSun Jan 20, 2008 10:12 pm

Arti Grek Doric_10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Harvester Vase   Arti Grek Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:37 am

Arti Grek Harves10

emocione ne fytyre:

Arti Grek Harves11

@1550-1500 BC
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Dionysos ne varke   Arti Grek Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:41 am

Arti Grek Dionys10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Krater   Arti Grek Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 6:42 am

vaso

Arti Grek Krater10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
unknown
AneTaR HeRo
unknown


Female
Numri i postimeve : 242
Registration date : 27/11/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Arti Grek   Arti Grek Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 7:15 pm

Greek Canon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ElEni
AneTaR HeRo
ElEni


Female
Numri i postimeve : 310
Age : 39
Registration date : 28/12/2007

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Re: Arti Grek   Arti Grek Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 9:41 pm

po moj po se me plase Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Arti Grek Empty
MesazhTitulli: Re: Arti Grek   Arti Grek Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti Grek
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Arti i Middle East
» Arti Egjyptian
» Arti Italian
» Arti i tatuazheve .....
» Arti Ilir

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbRelaX FoRuM :: ARTI & KULTURA :: ArTi FiGurAtiV-
Kėrce tek: